Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το Μοτο G 2014 με την πενταρα οθονη και τις 2 Σιμ  ηταν;

θα ανεβει παλι ;

σε μαυρο ή λευκο ;

ελληνικα θα εχει;

και με ποσο τελικα θα ερθει στην πορτα μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το Μοτο G 2014 με την πενταρα οθονη και τις 2 Σιμ  ηταν;

θα ανεβει παλι ;

σε μαυρο ή λευκο ;

ελληνικα θα εχει;

και με ποσο τελικα θα ερθει στην πορτα μου ;

 

 

Post #1216

 

Τιμη δεν ξερει κανεις. Οταν βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο SSD δεν ειναι καλυτερος? Αλλα δεν γραφει αν ερχεται Ελλαδα και για ποσο...και λογικα δεν θα κολησει τελωνιο(γραφει αποστολη σαν gift)!

Ειναι απο το .com

 

http://www.amazon.com/dp/B00M8ABEIM

 

υγ." το .uk μου γραφει σε ενα σημειο οτι <FREE One-Day Delivery with a free trial of Amazon Prime> τι παιζει με αυτο ξερει κανενας?> "

καποιος που να ξερει για εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Ιταλικό τώρα 

Sennheiser HD518 69 ευρώ χωρίς μεταφορικά.

 

http://www.amazon.it/dp/B0042A68R8/ref=gb1h_img_m-3_2847_276aa954?smid=A11IL2PNWYJU7H&pf_rd_m=A11IL2PNWYJU7H&pf_rd_t=101&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=09JDEHMRQP93C36EDWQ0&pf_rd_i=471856031&pf_rd_p=561602847

 

Σκρουτζ ξεκινάει ενα απο 103 ευρώ και τα υπόλοιπα 117 (χωρίς αποθεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι. Ακόμα μπαίνει το 23% φπα το δικό μας στα προϊόντα έτσι;

Ναι...

 

Btw καλές περιπτώσεις τα 2 κινητό το Motorola και Acer.

Αν παίξουν στα 150 ευρώ θα αξίζουν με τα μεταφορικά.

 

Το αλλο το laptop το Lenovo επίσης στα 500 ευρώ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν να βάζουν usb 2.0 θύρες και μάλιστα 2 έναντι μιας usb 3.0

http://www.amazon.de/gp/product/B00KCJA6UI/ref=gb1h_img_c-3_3067_5ea04060?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=center-new-3&pf_rd_r=1PTEY7DARAE8A971Z0WR&pf_rd_i=20&pf_rd_p=560113067

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να παραγγείλω χωρίς να ξέρω γερμανικά;

Ο μεταφραστής της google κάνει δουλειά;

 

Το πληκτρολόγιο στης φωτογραφίες δείχνει qwerty. Είναι όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να παραγγείλω χωρίς να ξέρω γερμανικά;

Ο μεταφραστής της google κάνει δουλειά;

Το πληκτρολόγιο στης φωτογραφίες δείχνει qwerty. Είναι όμως;

Μπες με chrome για αυτόματη μετάφραση πχ σε αγγλικά όλης της σελίδας που ανοίγεις,δεν χρειάζεται ο μεταφραστής της Google.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως γίνεται να παραγγείλω χωρίς να ξέρω γερμανικά;

Ο μεταφραστής της google κάνει δουλειά;

 

Ίδια είναι η διαδικασία παραγγελίας σε όλα τα amazon. Άμα το έχεις κάνει 5000 φορές στο αγγλικό, το κάνεις αυτόματα και στο γερμανικό και στο ισπανικό και στο γαλλικό και στο ιταλικό. :P

 

Από 'κει και πέρα, για να βρεις τα specs ενός πράγματος μπορείς να κάνεις το εξής: ψάχνεις το ίδιο προϊόν στο αγγλικό/αμερικάνικο amazon. Ότι αναγράφεται στα αγγλικά, αναγράφεται και στα γερμανικά, ισπανικά, γαλλικά, ιταλικά κατά 99%. Ακόμα και ο πωλητής στις περισσότερες περιπτώσεις ο ίδιος είναι (αν μιλάμε για προϊόν εκτός Amazon/Prime). Με τον μεταφραστή της google πιο πολύ θα ταλαιπωρηθείς, παρά θα βολευτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι. Ακόμα μπαίνει το 23% φπα το δικό μας στα προϊόντα έτσι;

Όπως εχουμε πει/γραψει αμέτρητες φορες στο παρελθον, ΟΧΙ. Στις προσφορες BF/CM "δεν μπαινει "ΦΠΑ 23%. Λογιστικα μπαινει για την ακριβεια, αλλα την χρεωνεται το αμαζον την οποια διαφορα και όχι εμεις. (εκτος αν αλλαξε κατι περισυ+φετος μιας και δεν εχω κοιταξει σχεδόν καθολου τα BF, ποσο μαλλον να δοκιμασω να αγορασω/προχωρησω κατι.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως εχουμε πει/γραψει αμέτρητες φορες στο παρελθον, ΟΧΙ. Στις προσφορες BF/CM "δεν μπαινει "ΦΠΑ 23%. Λογιστικα μπαινει για την ακριβεια, αλλα την χρεωνεται το αμαζον την οποια διαφορα και όχι εμεις. (εκτος αν αλλαξε κατι περισυ+φετος μιας και δεν εχω κοιταξει σχεδόν καθολου τα BF, ποσο μαλλον να δοκιμασω να αγορασω/προχωρησω κατι.)

Βασικά εννοούσα λογιστικά. Να ρωτήσω και κάτι άλλο οι αποδείξεις περνάνε κανονικά δηλαδή στην εφορία αφού είναι ελληνικό το φπα; Νομίζω παλιά περνούσαν έχει αλλάξει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...