Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη αν καταχράζομαι τον χώρο αυτού του topic, αλλά έχω παραγγείλει δύο Crucial SSDs, έναν 256 και έναν 512. Πήρα τον 256 χωρίς να περιμένω ότι θα βγει και ο 512 που ήθελα αρχικά. Οπότε αν θέλει κάποιος να αγοράσει από μένα τον 256, στην ίδια τιμή ακριβώς που τον πήρα φυσικά (edit: 85,11 ευρώ), ας μου στείλει pm. Βέβαια ίσως βγει ξανά στο Cyber Mondays.

 

Πότε βγάλανε τον 512 και πόσο?

 

Εγώ πρόλαβα τον 1TB Samsung 840 EVO χτές στις 239 λίρες πάντως.

 

 

 

 

 

Το τσίμπησα τελικά για τη γυναίκα.

 

155 (150+5)ευρώ με τα μεταφορικά μου βγήκε για Αγγλία (δε ξέρω αν για Ελλάδα θα έβγαινε με πιο πολλά μεταφορικά).

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση της ώρας γιατί δε το παρακολουθώ πολύ το γερμανικό.

 

Κάπου 25 λίρες φτηνότερα βγήκε από όσο έχει εδώ Αγγλία οπότε δε με χάλασε.

 

Ευχαριστώ και πάλι. :)

 

PS:Δελεάστηκα πάρα πολύ με το ACER που έβαλες, αλλά το απέρριψα για ένα και μόνο λόγο (το chipset ήταν MTK και ο κύριος λόγος που ήθελα σοβαροπρεπές κινητό ήταν για να χρησιμοποιεί google maps και να κλειδώνει το GPS με τη μία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα η αυριανη μερα ειναι η τελευταια και με αυτα που βλεπω στο γερμανικο οτι θα βαλουν για πουλημα, το συμπερασμα ειναι οτι ψοφια πραγματα φετος, τιποτα το σουπερ ουαου, εκτος απο κανα 2 μικροπραγματακια. Τυπικες προσφορες που κατεληγαν σε τελικη τιμη περιπου 5% το πολυ 10% κατω απτο σκρουτζ και οχι σε τιποτα σπουδαια προιοντα. Πιο πολυ για να ψαρωσεις να αγορασεις κατι, παρα για να παρεις κατι που χρειαζεσαι.

 

Εγω εκλεισα με 1 παντελονι και 1 mousepad, ενω ειχα σκοπο να χτυπησω DSLR+sound amplifier χωρις ποτε να δω ομως γεναια προσφορα σε αξιολογο προιον.

 

Actually δεν εχω παραπονο τοσο απο τις τιμες οσο απο οτο οτι αυτο που αποκομισα ειναι τα μετρια προιοντα που βαλανε για ξεστοκαρισμα. Ενα 70%+ ηταν παντελως αχρηστα σκατολοιδια, ενα 25% μετρια πραγματα πιθανως χρησιμα σε καποιους κι ενα 5% ηταν αξιολογα προιοντα (οπως πχ ο 840 evo τις πρωτες μερες, κατι lenovo laptops κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα τελικά για τη γυναίκα.

155 (150+5)ευρώ με τα μεταφορικά μου βγήκε για Αγγλία (δε ξέρω αν για Ελλάδα θα έβγαινε με πιο πολλά μεταφορικά).

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση της ώρας γιατί δε το παρακολουθώ πολύ το γερμανικό.

Κάπου 25 λίρες φτηνότερα βγήκε από όσο έχει εδώ Αγγλία οπότε δε με χάλασε.

Ευχαριστώ και πάλι. :)

PS:Δελεάστηκα πάρα πολύ με το ACER που έβαλες, αλλά το απέρριψα για ένα και μόνο λόγο (το chipset ήταν MTK και ο κύριος λόγος που ήθελα σοβαροπρεπές κινητό ήταν για να χρησιμοποιεί google maps και να κλειδώνει το GPS με τη μία).

 

Δεν κανει τιποτα

Το Acer θα μου αρεσε τα 110-120€ και οχι με 5% εκπτωση που το ειχαν.

Το Moto G ειναι ΑΣΤΕΡΙ. Ειχα το 1st GEN και το μονο που με χαλουσε ηταν η καμερα.. τωρα με το 2nd Gen παει και αυτο.

(αν δεν ειχα παρει το Mi3 πριν 1 μηνα θα το επερνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει τιποτα

Το Acer θα μου αρεσε τα 110-120€ και οχι με 5% εκπτωση που το ειχαν.

Το Moto G ειναι ΑΣΤΕΡΙ. Ειχα το 1st GEN και το μονο που με χαλουσε ηταν η καμερα.. τωρα με το 2nd Gen παει και αυτο.

(αν δεν ειχα παρει το Mi3 πριν 1 μηνα θα το επερνα)

 

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Μπήκα σε μεγάλο πειρασμό να έφτιαχνα δεύτερο account στο όνομά της και να χτύπαγα και δεύτερο (για μένα αυτή τη φορά), αλλά έχω ήδη Note 3 και θα ήταν απληστία, άσε που θα τα μπερδεύαμε κιόλας. :D

 

PS: Νομίζω στο second Gen,εκτός από τις 2 SIM έχει και υποδοχή MicroSD. Αν και ούτε το 4G θα της χρειαστεί (που το Dual Sim δεν έχει), ούτε MicroSD, αλλά λέμε τώρα.

 

Το Acer δε το είδα καν. 5% δηλαδή από 183 ευρώ το έβγαλαν πόσο? 175 ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Μπήκα σε μεγάλο πειρασμό να έφτιαχνα δεύτερο account στο όνομά της και να χτύπαγα και δεύτερο (για μένα αυτή τη φορά), αλλά έχω ήδη Note 3 και θα ήταν απληστία, άσε που θα τα μπερδεύαμε κιόλας. :D

 

PS: Νομίζω στο second Gen,εκτός από τις 2 SIM έχει και υποδοχή MicroSD. Αν και ούτε το 4G θα της χρειαστεί (που το Dual Sim δεν έχει), ούτε MicroSD, αλλά λέμε τώρα.

 

Το Acer δε το είδα καν. 5% δηλαδή από 183 ευρώ το έβγαλαν πόσο? 175 ας πούμε?

 

Ναι ειναι τα 2 μεγαλα υπερ αυτα. Το 4g τραβαει σαν τρελο μπαταρια αρα για μενα - ειναι οχι + 

Αρα καμερα κ SD (για αραγουδια πχ) μια χαρα

 

165 νομιζω? κατι τετοιο (χωρις μεταφορικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε βγάλανε τον 512 και πόσο?

 

Εγώ πρόλαβα τον 1TB Samsung 840 EVO χτές στις 239 λίρες πάντως.

 

Crucial 256 τελικη με μεταφορικα £66.63

και ο 512  τελικη £126.60

 

Ο 512 είχε εμφανιστεί στις 24/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^

338 τελικη.

( Όταν εχουν παιξει καποιοι (χωρις BF) 480-512GB στα 150-160-170€, δε νομιζω ότι αξιζει καποιος να δωσει 338 για 1ΤΒ με την εννοια ότι δεν είναι προσφορα να τρεξεις.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

338 τελικη.

( Όταν εχουν παιξει καποιοι (χωρις BF) 480-512GB στα 150-160-170€, δε νομιζω ότι αξιζει καποιος να δωσει 338 για 1ΤΒ με την εννοια ότι δεν είναι προσφορα να τρεξεις.)

 

 

Παρασκευή μεσημέρι αγόρασα τον EVO 1TB στις 240 λίρες (300 ευρώ) τιμή Αγγλίας (οπότε Ελλάδα υποθέτω θα έβγαινε κάνα 15άευρο πιο πάνω με διαφορές ΦΠΑ και μεταφορικά).

Τον θεωρώ πολύ καλύτερο deal και τη χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει ως τώρα (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευή μεσημέρι αγόρασα τον EVO 1TB στις 240 λίρες (300 ευρώ) τιμή Αγγλίας (οπότε Ελλάδα υποθέτω θα έβγαινε κάνα 15άευρο πιο πάνω με διαφορές ΦΠΑ και μεταφορικά).

Τον θεωρώ πολύ καλύτερο deal και τη χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει ως τώρα (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι).

 

Δεν γνωρίζω για τη χρήση το θες, αλλά SSD 1 TB ? Ειδικά σε ένα προϊόν που ακόμα η τεχνολογία είναι πρόωρη (γι αυτό και τα όποια προβλήματα). Ποιό VFM SSD 240GB στα 100-110E και με τα υπόλοιπα 200Ε παίρνεις 2 3ΤΒ μηχανικούς ή έναν 4ΤΒ και μένουν και ρέστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για τη χρήση το θες, αλλά SSD 1 TB ? Ειδικά σε ένα προϊόν που ακόμα η τεχνολογία είναι πρόωρη (γι αυτό και τα όποια προβλήματα). Ποιό VFM SSD 240GB στα 100-110E και με τα υπόλοιπα 200Ε παίρνεις 2 3ΤΒ μηχανικούς ή έναν 4ΤΒ και μένουν και ρέστα.

 

Χρήση σε HP ZBook 17 Mobile Workstation για αποθήκη σε μεγάλο αριθμό VMs και ορισμένα DATA για χρήση ως δεύτερος και χωρίς να θέλω ύπαρξη μηχανικού δίσκου στο μηχάνημα.

 

Ο πρώτος δίσκος είναι ο 840 Pro 512GB.

 

Το ξέρω έχω φτάσει τα όρια της υπερβολής, αλλά θα μου δώσει τα λεφτά του πίσω από τα projects που θα τρέξει και το extra training που θα κάνει emulate το μηχάνημα στο conf που το έχω φτάσει.

 

Το καλύτερο VFM σε BF που έπαιξε ήταν ο Crucial 256GB και ο EVO 256GB για έναν που θέλει έναν φτηνό κι αξιόπιστο SSD, θα συμφωνήσω απόλυτα και έχεις και κάθε δίκιο.

 

Όμως για εμένα προσωπικά η λύση του EVO 1TB ήταν πολύ καλό deal για τη δουλειά και τη χρήση που τον προορίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινο αρθρο:

Ρεκόρ για το Amazon τη «Μαύρη Παρασκευή»: Πωλούσε 64 αντικείμενα το δευτερόλεπτο, μόνο στη Μεγάλη Βρετανία!

http://www.protothema.gr/world/article/430636/rekor-gia-to-amazon-ti-mauri-paraskeui-polouse-64-adikeimena-to-deuterolepto/

Ενταξει, μπορει για εμας να ειναι ζορικα τα πραγματα με τα μεταφορικα, αλλα για την υπολοιπη Ευρωπη δεν ειναι ετσι, παραγγελνουν οτι παπαρια θελουν χωρις μεταφορικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...