Προς το περιεχόμενο

αγορά LG G2 32GB Ελλάδα


vagos_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι, αν το τηλέφωνο αγορασθεί πχ από το γερμανικό amazon, τίθεται θέμα εγγύησης στην Ελλάδα, υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτά που προορίζονται για την ασιατική αγορά?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι, αν το τηλέφωνο αγορασθεί πχ από το γερμανικό amazon, τίθεται θέμα εγγύησης στην Ελλάδα, υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτά που προορίζονται για την ασιατική αγορά?

Ευχαριστώ.

Γενικότερα πρέπει να προσέχεις πολύ τις αγορές απο e-shops γιατι μπορεί να σου δώσουν μέχρι και μεταχειρισμένο κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι, αν το τηλέφωνο αγορασθεί πχ από το γερμανικό amazon, τίθεται θέμα εγγύησης στην Ελλάδα, υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτά που προορίζονται για την ασιατική αγορά?

Ευχαριστώ.

 

Αν πάρεις το 16άρι θα σε καλύπτει μόνο εφόσον είναι το ευρωπαικό μοντέλο.

Αν πάρεις το 32άρι δεν θα σε καλύπτει ακόμα και αν είναι το ευρωπαικό μοντέλο.

 

(αναφέρομαι στην αντιπροσωπεία της LG στην Ελλάδα)

 

Απο εκεί και πέρα ανάλογα το κατάστημα, σου εξασφαλίζει υπ'ευθύνη του την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το παρεις απο το amazon(να γραφει οτι ο πωλητης ειναι το αμαζον και οχι καποιο αλλο μαγαζι) ακομα και 32αρι να ειναι σε περιπτωση βλαβης σε καλυπτει 100% το αμαζον για εγγυηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.

Η σκέψη μου είναι να το αγοράσω από το ίδιο το amazon, το γερμανικό και όχι από κάποιον τρίτο πωλητή μέσω του amazon. Ο λόγος είναι ότι επειδή θα αγορασθεί στο όνομα της επιχείρησής μου, που ασκεί ενδοκοινοτικές συναλλαγές, θα εκδοθεί κανονικά τιμολόγιο, χωρίς φπα, δηλ. σαν οποιαδήποτε άλλη αγορά, από την ευρωπαϊκή ένωση και μόνο το amazon, που έχει διασταυρώσει το αφμ μου, μπορεί να εκδώσει τέτοιο τιμολόγιο. Αναφέρομαι στην έκδοση των 32gb, που δεν εισάγεται στην χώρα μας, γι' αυτό και οι απορίες μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφοριακα σημερα εφτασε το κινητο στα χερια μου. χρονο ρεκορ εκανε ο κινεζος. τη προηγουμενη δευτερα το παρηγγειλα και σημερα το ειχα στα χερια μου. τελωνειο περασε αερα!

 

Αν θες γράψε μου λίγο τις εντυπώσεις σου απο την συνδιαλλαγή με τον http://www.ebay.de/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 . Η τιμή είναι δελεαστική όταν με 350 αγοράζεις το note 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε θα σου γραφω τις δικές μου εντυπωσεις αλλα και τον αλλων παιδιων απο διπλανο φορουμ που το πηραμε απο το συγκεκριμένο καταστημα.

 

1)σε αλλους εκανε 20 μερες να ερθει σε αλλους 10, σε μενα εκανε 7. δεν σημαινει ντε και καλα οτι θα κανει 7 σε ολους

 

2)στελνει με ems και χωρις να του πεις αλλα καλο ειναι να του στειλεις ενα μηνυμα και να του πεις ειμαι απο Ελλαδα κανε οτι μπορει για να αποφυγω τελωνειο.

 

3)κανενας δεν περασε τελωνειο απ τα περιπου 10 ατομα που γνωριζω πως πηραν απο κει. ο τυπος τυλιγει το δεμα σαν λουκανικο και δηλωνει απεξω μια αξια 26 δολλαριων. στελνει μαζι με τη συσκευη και ανταπτορα αγγλικης πριζας. εμενα ας πουμε ειχε αγγλικο φορτιστη και τουλαχιστον δεν χρειαστηκε να αγορασω ανταπτορα. στελνει σε ολους ανταπτορα

 

4)ο πωλητης ανταποκρινεται σε ότι ερωτηση και αν του κανεις. τον ρωτησα τι γινεται με την εγγυηση και αν χρειαστει doa και μου ειπε οτι με καλυπτει αυτος για εγγυηση ενα χρονο στο μαγαζι του και αν μου τυχει προβληματικη συσκευη στελνει κουριερ αυτος με δικα του εξοδα. το μονο μειονεκτημα που βρισκω απο εδω ειναι οτι θα αναμενεις, χτυπα ξυλο, να παει κινα και να γυρισει. ως τωρα κανεις δεν ανεφερε προβληματικη συσκευη απο εκει.

 

οτι αλλο θελεις ρωτα με

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, Πέμπτη το παρήγγειλα απο το digivire, και σήμερα το έχω απο το πρωί στα χέρια μου. Καλό κινητό αλλα πραγματικά έχω χαθεί γιατι προέρχομαι απο ios και για αυτό δεν είμαι ακόμα σε θέση να μιλήσω αντικειμενικά! Το μόνο μειωνέκτημα για μένα σε σχέση με το S4 που παρατήρησα, ειναι πως η οθόνη του G2 προεξέχει ελαφρός του πλαισίου με αποτέλεσμα να είναι πιο ευθραυστο στα πεσίματα. (αυτό βέβαια διορθώνεται με μία καλή θήκη). Προσεχώς θα σας ενημερώσω για κάθε εξέληξη!


edit: Gsir, εσύ που μιλάς και στο άλλο το φόρουμ τι μου προτείνεις να κάνω σαν πρώτες κινήσεις; Και αν ξέρεις επίσης κάποιο καλό app για την κάμερα θα το εκτιμούσα. Στο iphone είχα το camera+ που πιστεύω είναι αναντικατάστατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vago μεγεια σου πρωτα απ όλα. αυτός που λες με την οθόνη δεν ισχύει. η μπροστά επιφάνεια ειναι τελειως λεια εκτος αν εννοεις κατι αλλο. σαν πρωτη κινηση δεν χρειάζεται να κανεις τιποτα. το κινητο δουλευει πολυ κομπλε. βεβαια αν σε ενδιαφέρει το 4G θα πρεπει να φλασάρεις την ευρωπαικη επισημη ρομ γιατί λογικά το τηλεφωνο σου ειναι κορεατικο..για τη καμερα εννοειται οτι δεν θα περασεις καμια αλλη εφαρμογή παρα μόνο τη μανισια. ειναι αψογη, οτιδηποτε αλλο κι αν δοκιμασεις θα χεις χειρότερα αποτελέσματα. οτιδηποτε αλλο θες στειλε μου σε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καληςπέρα κι από μένα. Καιρό διαβάζω το thread και αφού είμαι και 'γω στο ψάξιμο επικοινώνησα με καταστήματα που αναφέρετε. Αρχικά, το digivire σε ερώτηση αν το μοντέλο είναι ευρωπαϊκό μου απάντησε πως στην Ευρώπη πουλάνε μόνο ευρωπαϊκά κινητά. Επίσης ακόμα και αν δεν έχετε TNT στην περιοχή σας πάλι τσάμπα έρχεται το ρώτησα κι αυτό. Έπειτα, επικοινώνησα με το mobile 14 και είπαν πως τα κινητά τους είναι κυρίως από Αγγλία και Γερμανία αλλά τους έχουν έρθει και από Σλοβακία και Ρουμανία. Στο digivire μην προτιμάτε το live chat γιατί είναι οι απαντήσεις τους ανακριβείς και αόριστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι προτείνεται απο το Link.png Site: digivire ενώ File.png Download: εδω ειναι γυρω στα 60-70 ευρω φθηνοτερα.Επίσης στο σκρουτζ το πρωτο μαγαζι το εχει 460 https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html.(Ολα αυτα ειναι απλως αποριες χωρις να εχω γνωσεις.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι στο digivire το κινητο σε περιπτωση που χρειαστει εγγυηση θα σταλει ευρωπη και οχι κινα. κανενας αλλος λογος δεν υπαρχει για να προτιμησεις το digivire. τα ιδια ακριβως ασιατικα κινητα δινουν και οι δυο. εχω το πηρα απο το ebay που ανεφερες ας πουμε. δεν υπαρχει 460 32αρι στο σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...