Προς το περιεχόμενο

format από hard disk


La_MoRt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Η ερωτησή μου είναι απλή θα ήθελα να κάνω format στο laptop μου αλλά επειδή δεν ξέρω αν λειτουργεί το cd-rom θα ήθελα να το κάνω από το σκληρό μου δίσκο. Γνωρίζετε ποιός είναι ο τρόπος; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο στικακι πανω απο 4 γιγα εχεις μηπως;

 

Στον εξωτερικο δισκο θα σου διαγραψει τα δεδομενα(εκτος κ αν γινεται να κανεις partition και να τα περασει εκει περα)

 

κατεβασε το δωρεαν windows 7 usb dvd tool(δουλευει με ολες τις εκδοσεις ασχετα αν λεει 7).

Αν εχεις usb stick ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εγινε κατανοητο αλλα δεν γνωριζω αν κανεις partition στον δισκο να φορμαρει μονο εκεινο το partition και οχι ολο τον εξωτερικο δισκο(μη λες μετα οτι χασαμε τα αρχεια :-D )

 

 

παρτο απο εδω

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το dvd στο drive και δες αν στο διαβάζει κανονικά και μπορείς να περιηγηθείς στα περιεχόμενα του.

Μετά αντέγραψε όλα τα περιεχόμενα σε έναν φάκελο στον δίσκο.

Αν δεν σου βγάλει σφάλματα κυκλικού πλεονασμού και read errors είναι εντάξει το και το drive και το δισκάκι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το hard disk sentinel bootable αλλά μου γράφει οτι λείπει το αρχείο boot, επίσης δοκίμασα hdd regenarator για να διορθώσω τα bad sectors αλλά μου έγραψε μήνυμα: remove disk or other media press any key to restart. Δυστυχώς δεν έχω δυνατότητα να δοκιμάσω το σκληρό σε αλλο laptop τουλάχιστον άμεσα. Καμία άλλη ιδέα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συγνωμη διαγραψτε την απάντηση λάθος θέμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...