Προς το περιεχόμενο

Έχω βγάλει 3 φορές επιχείλιο έρπη σε 1 μήνα


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βγάλει 3 φορές επιχείλιο έρπη σε 1 μήνα .τώρα εβγαλα για τρίτη φορά.Τι να κάνω ?Δεν αντέχω άλλο. υπάρχει καμμια λύση ωστε να μην ξαναβγάλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ανοσοποιητικό σου είναι ανύπαρκτο, επιμολύνθηκες για τρίτη συνεχόμενη φορά στο ίδιο ακριβώς σημείο;;
(ελπίζω να χρησιμοποίησες ανάλογη αλοιφή και να μην ήρθε το σημείο μόλυνσης σε επαφή με άλλο δέρμα διότι υπάρχει άμεσως κίνδυνος μετάδοσης του ιου). ο Ιος αυτός υπάρχει στο DNA μας και όταν το ανοσοποιητικό πέσει, αυτός εκδηλώνεται.

αν δεν μπορείς να εμπλουτίσεις τη διατροφή σου με βιταμίνες και θρεπτικά συστατικά τότε
απευθύνσου σε φαρμακείο για βιταμίνες ως συμπλήρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανοσοποιητικό σου είναι ανύπαρκτο, επιμολύνθηκες για τρίτη συνεχόμενη φορά στο ίδιο ακριβώς σημείο;;

(ελπίζω να χρησιμοποίησες ανάλογη αλοιφή και να μην ήρθε το σημείο μόλυνσης σε επαφή με άλλο δέρμα διότι υπάρχει άμεσως κίνδυνος μετάδοσης του ιου). ο Ιος αυτός υπάρχει στο DNA μας και όταν το ανοσοποιητικό πέσει, αυτός εκδηλώνεται.

 

αν δεν μπορείς να εμπλουτίσεις τη διατροφή σου με βιταμίνες και θρεπτικά συστατικά τότε

απευθύνσου σε φαρμακείο για βιταμίνες ως συμπλήρωμα.

σε διαφορετικό σημείο βγήκε και τις 3 φορές.

αλοιφή δε χρησιμοποιήσα αλλά χρησιμοποιήσα κρέμα καλέντουλα που μου είπε ένας ομοιοπαθητικός.

είχα ακούσει πάντως οτι αν βγάζεις πάρα πολλές φορές έρπη τον χρόνο πρέπει να κάνεις θεραπεια με χάπια και δεν ξαναβγαίνει.Ισχύει?και με τι ακριβώς χάπια ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το ανοσοποιητικο σου ειναι αναλογο ενος 90χρονου. Καλυτερη τροφη, υπνος και προσπαθησε να μην

αγχωνεσαι πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη θεραπεία είναι η διατροφή

συν αλοιφές (zovirax/fenivir)

εδώ δεν έβαλες φαρμακευτική αλοιφή για τον έρπητα παρά από ένα βότανο και θες να κάνεις
θεραπεία με χάπια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Είναι ενας ιός που όσο είσαι καλά και ξεκουράζεσαι,τρως καλα κλπ είναι αδρανής.

Με το που για οποιονδήποτε λόγο ονοργανισμός σου στρεσαάρεται , πχ απο άγχος , απο κούραση, απο στεναχώρια, απο την πείνα, απο απο απο , το ανοσοποιητικό εξασθενεί λίγο μεν αλλα αρκετά ωστε ο ερπητοϊός αυτός να δραστηριοποιηθεί ξανα και να δεις τις χαρακτηριστικές δερματικές αλλοιώσεις.

 

Ήτοι ξεκουράσου, τρώγε καλά και παραληλα βαλε τιποτα απο αυτα που κυκλοφορουν στο εμπόριο για τα δερματικά που προκαλεί και θασαι κομπλέ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η γιαγιά μου έλεγε να τρώω βασιλικό πολτό.

Ο φαρμακοποιός λέει zovirax.

 

Πλεον ο συνδυασμός αυτών κάνει θαύματα (έστω και σαν placebo το πρώτο) και πλεον βγάζω σπάνια (3-4 φορές το χρόνο). Επιπλέον έχω εκπαιδευτεί καλά και το νιώθω πως θα βγει πριν εμφανιστεί, οπότε η zovirax προλαβαίνει τα χειρότερα και το πολύ να εμφανιστεί μια μικρή κοκκινίλα για 2-3 μέρες.

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...