Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για μαγαζί με έπιπλα σε λογικές τιμές (Αθήνα)


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Παπαπολίτης έχει πολύ καλά έπιπλα μπάνιου. Δυστυχώς, έκανα το λάθος να συνεργαστώ με τον Τελλίδη στη Φιλαδέλφεια και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, άσχετα από την ποικιλία που διέθετε. Όλα για το κέρδος, εξαπατώντας τον πελάτη με κάθε τρόπο!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

O Παπαπολίτης έχει πολύ καλά έπιπλα μπάνιου. Δυστυχώς, έκανα το λάθος να συνεργαστώ με τον Τελλίδη στη Φιλαδέλφεια και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, άσχετα από την ποικιλία που διέθετε. Όλα για το κέρδος, εξαπατώντας τον πελάτη με κάθε τρόπο!  

Για όποιον τυχαίο περάσει από αυτό το thread στο μέλλον να σημειώσω πως έχεις μηδέν posts και γράφτηκες πριν λίγα λεπτά!  Και στο πρώτο σου post κάνεις διαφήμιση στον έναν, δυσφήμιση στον άλλον.  

 

Με αυτά που έγραψα τώρα σου τα χάλασα, τσάμπα χρόνο αφιέρωσες να γραφτείς... στο καλό!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιταξε ενα καλο μαγαζι που ειναι στην Αθηνα και εχει πολυ καλες τιμες μπορω να σου προεινω και εγω ωστοσο ειναι στην επιλογη του καθενος το τι θα επιλεξει τελικα.... Εγω ολα τα μικροεπιπλα για το παιδικο δωματιοο του μωρου και ορισμενα επιπλα για το σαλονι τα αγορασα απο ενα καταστημα στην Νεα Ιωνια,,,, μπορεις να δεις το τι εμπορευετε εδω http://www.studio-home-collection.gr/ Εχει παντως ομορφα πραγματακια...

Επεξ/σία από ekikou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί νέοι δεν έχουν καταλάβει την διαφορά. Το έπιπλο δεν είναι όπως πχ τα κινητά που τα βρίσκεις μέσω σκρουτζ σε καλύτερη τιμή που όλα κατασκευαζονται στο ίδιο εργοστάσιο . Μπορείς καλιστα να αγοράσεις από ικεα, πρακτικερ, μαρμαριδη και λοιπους που σε ελάχιστα μεν προϊόντα έχουν καλή ποιότητα, την οποία και πληρώνεις, αλλά στα υπόλοιπα μετά από λίγο καιρό θα μαρτυρας γτ πολλά μικροπραγματα χαλάνε. Παράδειγμα οι τάβλες που ανέφερε ο φίλος από πάνω και η λίστα μπορεί να μεγαλώσει πολύ.Επίσης τα φτιαγμένα στην Κίνα έπιπλα φτιάχνονται μαζικά σε εργοστάσια, ενώ στο μαραγκο σου θα φτιάξεις ένα τεμάχιο και ίσως δώσεις και την δική σου πινελιά σε αυτό με υλικά τα οποία πληρώνεις και καλιστα βλέπεις την τιμή αγοράς αν θελήσεις. Το καλό υλικό το πληρώνεις αν θέλεις να σ κρατήσει για πολύ μα πολύ καιρό. Αν είναι για κάτι εφημερο όπως πχ ένας φοιτητής εννοείται η λύση των φθηνων είναι πιο σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμείς σε μαραγκό της γειτονιάς απευθυνθήκαμε για καναπέ. Μάλιστα είχε και καλή τιμή και καλή ποιότητα . Ο χρόνος θα δείξει, αλλά προς το παρόν φαίνεται εξαιρετικός. Για πράκτικερ δεν το συζητώ καν, επιπλά με ημερομηνία λήξης στο τρίμηνο. Το ΙΚΕΑ κάπως καλύτερα στους ακριβούς κωδικούς αλλά τα φθηνά είναι για πέταμα. Καλά αλλά ψιλοακριβα τα black red white, χοντροκομμένα όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

του συγκατοικου μου απο ικεα 2χρονων, εχουν σπασει ποσες ταβλες και εχει βαλει χαρτονι στις γωνιες γιατι παει σα βαρκα

Αν χρησιμοποιεί το κρεβάτι για τραμπολίνο φυσικό είναι να πάει σαν βάρκα από όπου και να το αγοράσει. Για το σπίτι μου είχαν δώσει διπλό κρεβάτι 50ετιας συγγενή, δεν μπορώ να πω ήταν πολύ γερό για τα χρόνια του αλλά μόνο στην ιδέα ότι είχε πεθάνει μία θεία μου πάνω σε αυτό... Πήρα γωνιακό καναπέ κρεβάτι από ΙΚΕΑ και βρήκα την υγειά μου. Έχεις δίκιο ότι ο μαραγκός, ο μανάβης έχουν καλύτερη ποιότητα αλλά δυστυχώς οι εποχές που ζούμε είναι τέτοιες που ο καθένας κοιτάζει να την βγάλει όπως όπως βλέπε Lidl, Ikea, praktiker κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ότι ο μαραγκός, ο μανάβης έχουν καλύτερη ποιότητα αλλά δυστυχώς οι εποχές που ζούμε είναι τέτοιες που ο καθένας κοιτάζει να την βγάλει όπως όπως βλέπε Lidl, Ikea, praktiker κλπ

Lidl, ikea, praktiker μεσουρανουσαν πολυ πριν ερθουμε "στις εποχες που ο καθενας κοιταζει να την βγαλει οπως-οπως".

Το ιδιο και σε χωρες του εξωτερικου.

Συνεπως ουδεμια σχεση με "τις εποχες του οπως-οπως".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τα entos έχουν καναπέδες στη μισή τιμή. Αξίζουν αυτοί; Είναι όντως προσφορά ή η πραγματική τους αξία ας πούμε είναι όσο έχουν τώρα που είναι στη μισή τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OffTopic:Έχετε να προτίνετε κάποιο καλό μαγαζί με έπιπλα σε λογικές τιμές στην Αθήνα?

Ανάλογα τι ποιότητα και ποιες τιμές υπολογίζεις πως θες. Για παρ'αδειγμα το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τα entos έχουν καναπέδες στη μισή τιμή. Αξίζουν αυτοί; Είναι όντως προσφορά ή η πραγματική τους αξία ας πούμε είναι όσο έχουν τώρα που είναι στη μισή τιμή;

Όταν ψαχναμε για καναπε είχα επισκεφτεί πολλές φορές τη σελίδα, όσες φορές μπήκα είχαν προσφορές μισή τιμή.Ίσως και να έμπαινα σε περίοδο προσφορών, δεν είμαι σίγουρη, γιατί ψάχναμε πάνω απο χρόνο. Πιθανόν να είναι και διαφημιστικό κόλπο.Όσο για την ποιότητα, μια φίλη μου πήρε ένα φθηνό μοντέλο πριν 7-8 χρόνια και τώρα πρέπει να τον αλλάξει γιατί έκατσαν τα μαξιλάρια κι έσπασε κι ένα μπράτσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ψαχναμε για καναπε είχα επισκεφτεί πολλές φορές τη σελίδα, όσες φορές μπήκα είχαν προσφορές μισή τιμή.Ίσως και να έμπαινα σε περίοδο προσφορών, δεν είμαι σίγουρη, γιατί ψάχναμε πάνω απο χρόνο. Πιθανόν να είναι και διαφημιστικό κόλπο.Όσο για την ποιότητα, μια φίλη μου πήρε ένα φθηνό μοντέλο πριν 7-8 χρόνια και τώρα πρέπει να τον αλλάξει γιατί έκατσαν τα μαξιλάρια κι έσπασε κι ένα μπράτσο.

Thanks, έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν μόνιμα προσφορές αλλά κάποιες περιόδους. Πιο πολύ ρώτησα γιατί θυμήθηκα έναν γνωστό που μου τα είχε παινέψει πολύ, ότι είναι μεγάλη ευκαιρία να πάρεις καναπέ στη μισή τιμή από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, ναι μεν τα SATO είναι καλά έπιπλα, αλλά τα entos πριν 7-8 χρονια που έψαχνα ήταν εντελώς της σειράς. Κοινώς, τα έπιπλα μόνο με μισή τιμή αγοράζονται και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Το θέμα είναι εσύ τι θεωρείς λογική τιμή;  Το Praktiker και το Ικεα σου προσφέρουν κουζίνες οικονομικές μεν, αλλά μηδέν ποιοτικά... Καλό είναι κάποιος ειδικά τώρα που έχουμε και κρίση να ψάξει σε καμιά καλή εταιρεία που κάνει προσφορές... Δηλαδή μια κουζίνα με ποιοτικά υλικά κατασκευής δηλαδή άριστης ποιότητας ξύλου, με ωραίο design σε μια καλύτερη τιμή από αυτό που αξίζει... Εγώ πάντως προτείνω αυτή την εταιρεία. https://www.dreamykitchen.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...