Προς το περιεχόμενο

Point of View GT210 HDMI 17€


john_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος ακύρωσε πάλι;αμαν πια....μου ήρθε μην για παραλαβή,αλλα μάλλον δεν θα παραλαβω κολοβή κάρτα...ο επόμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα λοιπόν εγώ την τελευταία. Δεν ξέρω αν ήταν γραπτό την τελευταία να την πάρει αυτός που άνοιξε το θέμα.

 

Anyway DSUB+DVI χωρίς HDMI και δυστυχώς DDR2. Ο λόγος που παρήγγειλα την τελευταία, εκτός του ότι είχε πέσει στα 10€ ήταν οι DDR3 που τα περισσότερα κομμάτια έστω διέθεταν. Είχαν περάσει δύο G210 512MB από τα χέρια μου με DDR2 και είχα περιέργεια να δω τι παραπάνω δίνει η DDR3. Ε, δεν θα το μάθω. Αυτή εδώ είναι μακράν η χειρότερη από τις 3 G210. Στις άλλες δύο που είχα παλαιότερα οι μνήμες πηγαίνανε στην μεν μία, αν θυμάμαι καλά, από 400MHz κάπου στα 480MHz ή κάτι τέτοιο, στην μεν δεύτερη από τα 266MHz στα.... 680MHz(δεν είναι τυπογραφικό). Αυτή εδώ έχει 333άρες μνήμες από ότι διαπίστωσα κοιτώντας τον κωδικό τους και επιβεβαίωσα με το Nvidia Inspector. Έχουν default τα 266MHz και πάνε μέχρι 340MHz. Παραπάνω τρως τα μούτρα σου. Όπως τα μούτρα σου τρως αν πας τον πυρήνα πάνω από τα default 580MHz.

 

Στα ποιο ουσιώδη, προφανώς και δεν κάνει η καρτούλα για 3D. Ούτε για αστείο. Αν είχε καλύτερες μνήμες αν ήταν η έκδοση με τις DDR3 κάτι θα γινόταν. Με τόσο ψόφιες μνήμες μιλάμε για εντελώς μπάζο. Παίζει πάντως μια χαρά FullHD video. Δεν έχει πρόβλημα εκεί, ευτυχώς. Αλλά μέχρι εκεί. Για 10€ και στο συρτάρι για ώρα ανάγκης καλή είναι. Για ταινίες καλή είναι. Για 3D αμφιβάλλω να παίζει ακόμα και ποδοσφαιράκια. Ο λόγος ξανά λέω οι πολύ αργές μνήμες. Με DDR3 μπορεί να είχε από 50-100% καλύτερες επιδόσεις.

Αυτά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...