Προς το περιεχόμενο

προβλημα σε c(ασκηση καθηγητ)


aikat90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω η λύση μου είναι καλή.

Αρχικά ταξινομεί τα 2 πρώτα στοιχεία.

Μετά παίρνει το 3ο και κοιτάζει αν πρέπει να μπει στη θέση 0 ή στην θέση 1 (άρα δύο συγκρίσεις), αλλιώς το αφήνει στη θέση 2.

Υπάρχει κάποιο input που δεν θα ταξινομηθεί σωστά;

 

 

Γραψτο μια ολο με τους 4 αριθμους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με έχω. Been there done that! 

 

Εσύ έχεις ιδέα πως είναι να έχεις πτυχίο, μεταπτυχιακό, διαδακτορικό, μεταδιδακτορικό, δημοσιεύσεις σε καλά περιοδικά και συμμετοχές σε συνέδρια και μετά από άπειρες αιτήσεις να γίνεσαι δεκτός για έκτακτος λέκτορας 6 μήνες με 690 ευρώ εκτός Αθήνας στου διαόλου τι μάνα και τελικά το υπουργείο να μη δίνει τις πιστώσεις; Μαγεία!

 

 

 

 

Σου απάντησα είναι 1300 στο βαθμό του επίκουρου όλα μαζί καθαρά. Αναφορικά με τα συνέδρια τα οποία έχουν πετσοκόψει, πληρώνεις το registration, τα αεροπορικά και τη διαμονή σου και σε κάποια φάση, έχει τύχει και 1 χρόνος...αποζημιώνεσαι, δηλαδή τα παίρνεις πίσω.

Η ανάθεση έργων από το Δημόσιο (εδώ γελάμε) ή ευρωπαϊκά προγράμματα που εκεί είναι σοβαρά τα πράγματα, αν είσαι τυχερός και πάρεις είναι για έρευνα και κατά βάση πληρώνονται οι ταλαίπωροι διδακτορικοί ή μεταδιδακτορικοί συνεργάτες, εξοπλισμός και έξοδα προβολής (συνέδρια, συναντήσεις κλπ).

 

Anyway είναι εύκολο να λαϊκίζεις όταν δεν είσαι μέσα στο χορό, μην το κάνεις όμως γιατί εκτίθεσαι πρώτα απ'όλα εσύ.

 

@directx 

 

ναι δυστυχώς το pr παίζει, ειδικά στην Ελλάδα...I know...Έχω ιστορίες να σου λέω όχι για 60%-40% αλλά 99%-1%!!! Απλά το δέχεσαι ότι έτσι είναι το σύστημα και προχωράς...Δεν είναι ο κανόνας όμως, ούτε το 60%-40% ισχύει πάντα και παντού.

 

 

Μιας που λες και για έργα.. δεν σε είδα να αναφέρεις τους απίστευτα γρήγορους χρόνους πληρωμής από ΓΓΕΤ, ΕΣΠΑ κτλ. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που λες και για έργα.. δεν σε είδα να αναφέρεις τους απίστευτα γρήγορους χρόνους πληρωμής από ΓΓΕΤ, ΕΣΠΑ κτλ. 

 

Οτι τον συμφέρει αναφέρει και τωρα που του έγραψα τα στραβα τους , αρχισε τα "Οταν φτιαξεις το συστημα ελα να σε κανουμε εθνικο ηγετη" ειρωνια δηλαδη και δεν συμμαζεύεται. Δεν βαριέσαι εστω και αργά θα μπει μια τάξη σε αυτο το κράτος τοσα χρονια ειχαμε ξεφυγει. Πηγαινες εκανες παραπονα και σε ειρωνευοταν ο αλλος ενω ειχε αδικο σου πουλουσε και πνευμα. 

Δε χρειάζεται να είσαι πολιτικός για να διαδόσεις ένα θέμα που δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα, στη περίπτωση σου λόγο άγνοιας και όχι εσκεμμένα.

 

Καλοί και κακοί υπάρχουν σε όλους τους τομείς, όχι ειδικά στους καθηγητές, είναι γενικό μη το συγκεκριμενοποιείς και μη τα βάζεις όλα σε ένα τσουβάλι. Γιατί βρίσκονται εκεί που βρίσκονται και γιατί προτιμήθηκαν έναντι άλλων πιθανά καλύτερων...τράβα διόρθωσε το σύστημα και άμα τα καταφέρεις έλα να σε κάνουμε Εθνικό ηγέτη!

 

Εννοώ εκλέγεσαι σε κάποια βαθμίδα, αλλά το υπουργείο δεν δίνει τις πιστώσεις έλλειψη χρημάτων-περικοπές κλπ για διδάσκοντες στο Πανεπιστήμιο, άρα δεν μπορείς να πληρωθείς, άρα σου μένει ο τίτλος.

 

Καλα ακου τωρα λιγο επειδη αυτο με την αγνοια σε αφηνω να το λες εδω και ωρα.Τους καλους τους ξεχωρισα εξαρχης , ολα οσα εγραψα τα εχω διαπιστωσει και ζησει απο κοντα στα ανεφερα ενα-ενα και εσυ συνεχιζεις να μιλας για αγνοιες. Μαλλον δεν σε συμφερουν αυτα που διαβαζεις και το πας αλλου το θεμα. Σου εξηγησα αναλυτικα τι ακριβως με εχει πειραξει στην εκπαιδευση και εσυ μιλας για αγνοιες σου παραθεσα λιστα με τους μισθους των εκπαιδευτικων μου λες οτι τωρα παιρνουν λιγοτερα σε αυτο δεν διαφωνησα γιατι δεν ξερω ποσα παιρνουν αλλα παλια μια χαρα επαιρναν. 

 

Ολα οσα εγραψα εδω ισχυουν ακριβως οπως τα εγραψα δηλαδη φοιτητες υποφερουν απο την αδιαφορια των καθηγητων τους κυνηγανε για να τελειωσουν με τις πτυχιακες τους και δεν τους βρισκουν , καθηγητες επισης ανακυκλωνουν τα θεματα καθε χρονο και μετα λενε για αδιαφοριες φοιτητων , ριχνουν το μπαλακι στους φοιτητες και ολα τα παραδειγματα που ανεφερα ειναι πραγματικα και οποιος θελει του λεω και σε πμ περισσοτερα. Δεν μπορεις να με κατηγορεις για προπαγανδα απο την στιγμη που ολα οσα γραφω ειναι αληθινα. Τρελος δεν ειμαι.

 

Οταν εσυ ανακυκλωνεις τα θεματα καθε χρονο περιμενεις ο φοιτητης να σεβαστει το μαθημα σου? ο φοιτητης ενα πιτσιρικι 20 χρονων ειναι εδω δεν σεβεσαι καλα καλα εσυ το μαθημα σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που λες και για έργα.. δεν σε είδα να αναφέρεις τους απίστευτα γρήγορους χρόνους πληρωμής από ΓΓΕΤ, ΕΣΠΑ κτλ.

 

Ε ναι έγραψα "εδω γελάμε".

 

@Star_light

Ok οτι πεις εσυ ξέρεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι έγραψα "εδω γελάμε".

 

@Star_light

Ok οτι πεις εσυ ξέρεις καλύτερα.

 

Eγω φιλε μου τα γραφω για να ξερουν καποιοι φοιτητες τι τους περιμενει εγω τελειωσα με αυτα και δοξα το θεο ξεμπερδεψα. Να ξέρουν να διαλεγουν τους καλους μολις δουν οτι ο καθηγητης δεν ενδιαφερεται να μην τον έχουν στο μυαλο για συνεργασία αντι για αυτον να προτιμησουν καποιον καλυτερο. Θα γλιτωσουν ετσι απο πολλά. 

 

Δεν εχουν μονο οι λειτουργιες των υπολογιστων σημασια περισσοτερο εχουν των ανθρωπων. Και φυσικα ειμαι απο αυτους οι οποιοι φταινε περισσοτερο απο τον καθηγητη που αδιαφορουσε γιατι αυτος οκ ετσι εχει μαθει να λειτουργει εγω επρεπε να τον προσεξω και να τον αποφυγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις και τα λες μονο που αυτα που λες δεν εχουν καμία σχέση με αυτά που λέω εγώ. Επίσης πρέπει να έχεις καταλάβει μεχρι τωρα οτι πολλα απο αυτα που έγραψες προηγουμένως ήταν ανακρίβειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις και τα λες μονο που αυτα που λες δεν εχουν καμία σχέση με αυτά που λέω εγώ. Επίσης πρέπει να έχεις καταλάβει μεχρι τωρα οτι πολλα απο αυτα που έγραψες προηγουμένως ήταν ανακρίβειες.

 

Για τον μισθό μπορει. Για τα υπόλοιπα δεν ειναι και θα στα πουν και αλλοι στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι έγραψα "εδω γελάμε".

 

@Star_light

Ok οτι πεις εσυ ξέρεις καλύτερα.

 

Δεν το κατάλαβα ότι αναφερόσουν σε αυτό.. βασικά απόρησα σε τι από όλα.. μιας και όλα για γέλια είναι σε αυτό τον τομέα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον μισθό μπορει. Για τα υπόλοιπα δεν ειναι και θα στα πουν και αλλοι στο μέλλον.

Οι παρεμβάσεις μου ήταν σχετικά με το μισθό και κάποια θέματα που εθιξες και δεν ισχύουν.

Όπως είπα και προηγουμένως οτι υπάρχουν κακά παραδείγματα, φυσικα και υπάρχουν αλλα δεν ειναι ο κανόνας ούτε η πλειοψηφία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παρεμβάσεις μου ήταν σχετικά με το μισθό και κάποια θέματα που εθιξες και δεν ισχύουν.

Όπως είπα και προηγουμένως οτι υπάρχουν κακά παραδείγματα, φυσικα και υπάρχουν αλλα δεν ειναι ο κανόνας ούτε η πλειοψηφία.

 

Οχι δεν ειπε κανεις οτι υπαρχουν μονο κακοι υπαρχουν και εξαίρετοι εκπαιδευτικοι.Ειχα την τυχη να έχω και τέτοιους. Τον ακριβη μισθο δεν τον ξερω οτι βρηκα απο το Ιντερνετ παρέθεσα.Απλα εκεινο που ξερω ειναι οτι μεχρι λιγο καιρο πριν δεν ηταν άσχημα. Ο μισθος αυτος δηλαδη που ειχανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...