Προς το περιεχόμενο

gaming υπολογιστης


jojodiam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα μάγκες!

 

είμαι gamer και θα ήθελα να αναβαθμίσω το setup μου με την αγορά ενός υπολογιστή κατάλληλου για αυτή τη χρήση. τώρα παίζω σε ένα laptop που γενικά τα χαρακτηριστικά του είναι καλά ( pentium p6100 2ghz, 4gb RAM) εκτός από την κάρτα γραφικών (intel hd graphics intergraded) και γενικά ο επεξεργαστής και η κάρτα γραφικών  δεν είναι αυτόνομες και αυτό περιορίζει την δυνατότητα για αναβάθμιση. Οπότε σας ζητώ την βοήθεια σας για τη δημιουργία ενός gaming deskop με τη μόνη διαφορά ότι έχω χαμηλό budget (το πολύ 450 ευρώ, ξέρω είναι λίγο δύσκολο αλλά οι εποχές δεν είναι εύκολες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οθονη, πληκτρολογιο και ποντικι εχω και ειναι ολα οκ. Οι αγορες δεν με νοιαζει να ειναι απο το ιδιο καταστημα αλλα θα προτιμουσα να ειναι στην αθηνα. overlocking δεν ειναι κατι που ζηταω απαραιτητα αμα ο επεξεργαστης το παρεχει τοτε οκ . Οσο απο παιχνιδια δεν παιζω τα πιο καινουργια αλλα προτιμω αυτα που παιζω να τρεχουν καλα (league of legends, startcraft 2, και γενικα παιζω racing games, fps, rts ) οσο για αναλυσεις το lol το παιζω σε hd αναλυση με τα γραφικα sto medium και τρεχει στα 60fps αλλα ειναι ενα απο τα λιγα παιχνιδια που τα τρεχει ετσι λογω της καρτας γαρφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...