Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ και αντικαταβολή


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα λοιπον ακουστε μια ιστορία μου!Πριν 5-6 χρονια ειχα στειλει ενα δεμα μεσω ταχυμεταφορες ελτα για το οποιο ο παραλήπτης θα πληρωνε 35 ευρω αντικαταβολη οι μέρες παιρνούσαν ωστοσο τα λεφτα δεν ερχόντουσαν ρωτησα ολα τα ταχυδρομεια στα Χανια μηπως μου  ηρθαν τα λεφτα και δεν ηξεραν τιποτα λεει.Ημουν μικρος 16-17 χρονων και ειχα και μαθηματα λεω αστο να παει στο διαβολο (κακως βεβαια)Τωρα χρησιμοποίησα για δευτερη φορα αυτη την υπηρεσία και ο παραλήπτης ελαβε το δεμα του 6 του μήνα(ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ)αλλα ακομα να ερθουν λεφτα μονο που τωρα το ποσο ειανι 210 ευρω και θα κινησω γη και ουρανο αν συμβει παλι κατι τετοιο!Ερωτηση ποιος ευθύνεται γιαυτο?τι μπορει να κανω αν συμβει κατι τέτοιο ακομα μια φορά?Σας έχει τύχει ποτε τιποτα τέτοιο.Πριν μαλιστα πηρα στις Ταχυμεταφορες και μου εδωσαν ενα τηλεφωνο να παρω αυριο το πρωι ακριβως την ιδια ιστορια που ειχ απαθει μου θυμιζει ολο αυτο!
 

edit.Τα λεφτα θα μου τα φερουν απο το ταχυδρομειο η απο τις ταχυμεταφορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν πηγες και παρεδωσες εσυ το δεμα στην μεταφορικη,μεσω αντικαταβολης δεν σου ζητησαν καποιο λογαριασμο τραπεζης ωστε να σου βαλουν τα λεφτα οταν ο παραληπτης πληρωσει την αντικαταβολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο αφμ μου ζητησαν και διευθυνση θα μου φερουν ειδοποιητηριο στο σπιτι αλλα εχουν ηδη αργησει και εχει αρχισει να με αγχωνει αυτο αφου θυμαμαι το περιστατικο που ειχα παθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οταν στελνεις με αντικαταβολη γραφεις τα στοιχεια σου πανω στο δεμα με εσενα αποστολεα και τον αγοραστη σαν παραληπτη

και σε ενα αλλο χαρτι που ειναι για την αντικαταβολη εσενα παραληπτη και τον αγοραστη αποστολεα

το εκανες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι βεβαια το εκανα και αυτος πληρωσε επισης για αυτο..εχω και το χαρτι μαλιστα που λεει οτι το εστειλα αντικαταοβλη...εχει στειλει κανεις ποτε με ελτα ταχυμεταφορες?ποσο καιρο εκαναν να του ερθουν τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΕΛΤΑ απλα στα φερνει ο ταχυδρομος 3-5 μερες μετα που θα πληρωσει ο αγοραστης. Αν δεν σε βρει αφηνει ειδοποιηση.

 

Με την αποδειξη που εχεις να πας στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ, στα ΕΛΤΑ δηλαδη γιατι εχουν ενσωματωθει αρκετα καταστηματα εχω δει και να παρεις τα χρηματα σου.

 

Πανε 1 βδομαδα αφου πληρωσει ο αγοραστης και δεν σου φερουν τα χρηματα η την ειδοποιηση στο σπιτι σου.

 

Καλη τυχη, ειναι τζαμπα αγχος... 

 

Ποτε μα ποτε δεν ειχα θεμα και στελνω πραγματα απο το 1995. Αρκει να εχεις την αποδειξη αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην στα φερουν στο σπιτι.ειδοποιηση θα σου ερθει και με ταυτοτητα πας και τσεπωνεις τον παρα.....

Όσα δέματα έχω στείλει με ΕΛΤΑ με αντικαταβολή τα λεφτά μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος στην πόρτα του σπιτιού μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΕΛΤΑ απλα στα φερνει ο ταχυδρομος 3-5 μερες μετα που θα πληρωσει ο αγοραστης. Αν δεν σε βρει αφηνει ειδοποιηση.

 

Με την αποδειξη που εχεις να πας στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ, στα ΕΛΤΑ δηλαδη γιατι εχουν ενσωματωθει αρκετα καταστηματα εχω δει και να παρεις τα χρηματα σου.

 

Πανε 1 βδομαδα αφου πληρωσει ο αγοραστης και δεν σου φερουν τα χρηματα η την ειδοποιηση στο σπιτι σου.

 

Καλη τυχη, ειναι τζαμπα αγχος... 

 

Ποτε μα ποτε δεν ειχα θεμα και στελνω πραγματα απο το 1995. Αρκει να εχεις την αποδειξη αποστολης.

Προσεξε ομως μιλαω για ΕΛΤΑ ταχυμεταφορε1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε ομως μιλαω για ΕΛΤΑ ταχυμεταφορε1

Πλεον ειναι το ιδιο.

 

Ισα ισα παλια που ηταν πιο "ιδιωτικος τομεας", δεν ηταν το μπαχαλο των ΕΛΤΑ.

 

Το να χασεις χρηματα με ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ ακομα πιο κουλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίρνεις τα κλειδιά του σπιτιού σου (για να μπορείς να μπεις μέσα μετά)

παίρνεις την απόδειξη κλπ

πας στα ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές

κάνεις μια ερώτηση στα γρήγορα

γυρίζεις σπίτι

ξεκλειδώνεις

μπαίνεις μέσα

μπαίνεις ινσόμνια

 

seize the day

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις την απόδειξη και πας και λες οτι έστειλα αυτο και δεν πηρα ποτε ειδοποιητιριο ουτε ποτε τα χρήματα της αντικαταβολής. Να κόψουν το λαιμό τους να βρουν την άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δέματα έχω στείλει με ΕΛΤΑ με αντικαταβολή τα λεφτά μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος στην πόρτα του σπιτιού μου.

εγώ έχω πετύχει και αυτό, αλλά και να μου αφήσουν ειδοποιητήριο, προφανώς αν περάσει ο ταχυδρόμος, χτυπήσει και δεν απαντήσεις, αφήνει ειδοποίηση και φεύγει (τουλάχιστον για σχετικά μικρά ποσά)., οπότε στέκουν και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...