Προς το περιεχόμενο

Uncharted 4: A Thief's End [PS4]


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι είναι locked στα 30 fps στο campaign και 60 fps unstable στο multiplayer?Εχουν δώσει βάση σε κάποιον απο τους δύο τομείς;

 

Ηταν να πάρω το Uncharted Collection γιατι δεν είχα παίξει κανένα στο PS3 αλλά ασχολήθηκα με άλλα παιχνίδια.Μάλλον αν παίξω το 4 και μετά το Collection μάλλον θα μου φανεί κατώτερο.Το 4 είναι συνέχεια του 3;

 

Δεν εχω παρακολουθήσει το θέμα απο την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο λόγος που παρήγγειλα την Special Edition είναι γιατί μετά δεν θα υπάρχει όπως με άλλα παιχνίδια.(Bloodborne,Dark Souls)Μόνο σε αγγελίες με οτι τιμές θέλουν.Επίσης μου αρέσουν τα steelbooks.Αλλιώς δεν θα είχα πρόβλημα να παίξω πρώτα το Collection.Φυσικά το Uncharted μου αρέσει και θα ασχοληθώ.

 

Τουλαχιστον οι editions δεν χάνουν την αξία τους,αντιθέτως κοστίζουν πιο ακριβά η στην χειρότερη τα ίδια.Οτι απλό παιχνίδι εχω πάρει 50-60€ κοστίζει πολύ λιγότερα πουλώντας τα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Libertalia σίγουρα,θα αξίζει τα διπλάσια.Δεν είναι σιγουρο οτι θα παραλάβουν όλοι όσοι παρήγγειλαν την Libertalia.Τα τεμάχια είναι πιο λίγα.Αν έδινε κάτι πιο όμορφο,θα την έπαιρνα,το σκέφτηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εστω και ενας απο αυτους που ειχαν ριξει παραγγελια και αν το παιχνιδι εβγαζε πχ μεσο ορο 85-87 να την ακυρωναν?:P

 

Νομιζω οτι λιγο πολυ ολοι περιμεναμε το παιχνιδι να ειναι καλο(σε αντιθεση με το ratchet and clank που αυτο ηταν οντως εκπληξη).

 

και το λεω αυτο γιατι ολο αυτο το σκηνικο,φοβαμαι μην το δω παλι στο μελλον σε κανενα απο τα γνωστα vs μεταξυ xbox και playstation.

 

Εγω παντως δεν χαρηκα που πηρε τοσο υψηλη βαθμολογια κυριως λογω τιμολογιακης κοροιδιας,οπως εγινε και στο dark souls βεβαια αλλα αυτο μιας και ηταν multiplatform επεσε η τιμη του.

 

Περιμενετε να δειτε τωρα στο Uncharted 4,οπως και στο Bloodborne,ποσο και ποτε θα δουμε πτωση τιμων.

 

Καταραμενα καταστηματα που εκμεταλευονται το hype και ανεβαζουν τις τιμες στον Θεο για day one αγορες....

 

Ενω πχ στο Doom μετα απο το κραξιμο που επεσε η τιμη του πλησιαζει στα 50ευρω για day one αγορα,απο εκει που ειχε τιμη 60+ευρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμολογιακή κοροϊδία; Κάτω από €50 το έβρισκες για pre-order για 6 ολόκληρες μέρες (μέχρι που βγήκαν τα reviews)... μακάρι να έβγαιναν τόσο ποιοτικά παιχνίδια πιο συχνά, χαλάλι το αντίτιμο...

 

Τα υπόλοιπα εντάσσονται στον νόμο προσφοράς/ζήτησης (όσο κι αν δεν τον δέχεσαι, έτσι είναι). Δηλαδή αν αύριο κάνει €250-300 η Libertalia στο ebay, τι να κάνουμε; Όποιος ήθελε, την έπαιρνε day 1. Εδώ πούλαγαν $200-275 την απλή κόπια λόγω έλλειψης. Καπιταλισμό έχουμε, έτσι είναι το σύστημα, deal with it. :)

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να πάρει χαμηλή βαθμολογία σαν παιχνίδι επειδή οι πωλητές ανεβοκατεβάζουν τις τιμές στην ελεύθερη αγορά... δεν είναι νεράκι να το βάλουμε σε διατίμηση.

 

Τουλάχιστον μετά από κανά χρόνο θα το δεις σε χαμηλότερη τιμή, σε αντίθεση με τα Nintendo games που βαστάνε 5+ χρόνια χωρίς price drop...

 

ΥΓ: Με τα VS δεν κατάλαβα τι εννοείς. Το παιχνίδι το παραδέχονται (σχεδόν) όλοι από διάφορα στρατόπεδα. Ακόμα και άτομα που δήθεν τους ξύνιζε... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμολογιακή κοροϊδία και overhyped ήταν το Destiny οχι το Uncharted,που βγήκε το παιχνιδι στα 50€ και 2 DLC των 40€,=90.Αργότερα εβγαλαν την έκδοση Taken King με 50€ που περιείχε τα 2 DLC+έξτρα πλανήτη με αποτέλεσμα να αδικηθούν όσοι πήραν ξεχωριστά το παιχνίδι και τα DLC,τα οποία δεν είχαν τον εξτρα πλανήτη.Και θα συνεχίζει να αρμέγει

 

Στις αγγελίες ο άλλος πουλάει σφραγισμένη την έκδοση Apocalypse Edition του Dark Souls 100€ ενώ την έχει αγοράσει 70€.Αλλος την πουλάει 70€ ανοιγμένη,οχι χαμηλότερα.Αλλος την Collector's του Bloodborne 150 ενώ την έχει πάρει 70€.Γιατί δεν υπάρχει και γιατί μπορεί.Αν κάποιος θέλει edition που δεν είχε τα χρήματα να την πάρει preorder θα πρέπει να δώσει παραπάνω χρήματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "παίζω στο PC, παίζω σε 4k αλλα αυτό το game δεν υπάρχει" ποσες φορες το έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες (και ο Κάρπας τα ίδια έλεγε). Μακάρι τα καταστήματα να το έχουν μέχρι αύριο, η Τρίτη είναι πολύ μακριά... A και για όσους γουστάρουν exploration, όλοι λένε ότι το παιχνίδι σε αφήνει να ανασάνεις και δεν είναι όλη την ώρα πιστολίδια. Αυτό που μου βγάζει εμενα όλο αυτό είναι ότι πήρανε τα θετικά από Uncharted και TLOU και κάνανε μια σωστή μίξη μεταξύ των δυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι τα καταστήματα να το έχουν μέχρι αύριο, η Τρίτη είναι πολύ μακριά... 

Και να πάω εγώ στο ΠΛΑΙΣΙΟ αύριο (επαρχία), σιγά μην μου το δώσουν... Ούτε την Τρίτη θα το έχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λέει το review του Καρπά( αν δεν κάνω λάθος στο επώνυμο) ότι το Uncharted 4 δίνει περισσότερο βάρος στο platforming και στο exploration από το πιστολίδι, εμένα προσωπικά μου ακούγεται λουκούμι. Αυτό που άκουσα ότι κοιτάει στα μάτια PC με Ultra settings και γραφικά είναι απόδειξη γιατί βραχνιάζουμε μερικοί που γουστάρουμε κλειστά συστήματα και δεν θέλουμε ''βραχύβιες'' γενιές στις κονσόλες. Χρειάζεται εμπειρία και ταλέντο για να εκμεταλλευτείς όσο καλύτερα μπορείς την ιπποδύναμη ενός fixed συστήματος από το να έχεις νέα μοντέλα hardware κάθε 2-3 χρόνια χωρίς τα development teams να έχουν ασχοληθεί εξονυχιστικά με τα προηγούμενα. 

 

Οι εταιρείες που κατασκευάζουν επεξεργαστές και κάρτες γραφικών καλά κάνουν και βγάζουν καινούρια μαραφέτια και προσπαθούν να ψήσουν κόσμο να πάρει τα προϊόντα τους. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει οι καταναλωτές απαραίτητα να ακολουθούν κατά πόδας λες και θα χάσουμε το τραίνο της εξέλιξης. Ωραία λοιπόν, παίζω σε 4κ settings και βλέπω 50 θεάματα στο λεπτό με τέλεια textures. Ε Και; Όταν τα animation είναι ξύλινα, τα facial expressions λες και είναι μέσα στην μαστούρα, A.I. από την εποχή του 2000, πράγματα που προεξέχουν μέσα από άλλες επιφάνειες (π.χ. Titanite demon που σε βαράει μέσα από τον τοίχο) και ο χαρακτήρας κολλάει σε ένα πόντο σκαλοπάτι και πρέπει να κάνεις λίγο πιο κει ο φωτορεαλισμός θα μας σώσει;

 

 Κάποτε στην εποχή του PC με 3dfx Voodoo και Voodoo 2, Riva TNT 2 οι εταιρείες το ξεζουμίζανε το εκάστοτε hardware και οι αναβαθμίσεις ήταν πιο αραίες. Τώρα κάθε 5 μήνες διαβάζεις και νέα ανακοίνωση σε κάρτα γραφικών. Είναι ντροπή στο έτος 2016 το Halo 4 και το Gears of War 3, Project Gotham Racing 4, Mass Effect 3 και δεν ξέρω 'γω τι άλλο που τρέχουν σε ένα ''παλιομηχάνημα'', να είναι ακόμα και σήμερα (από τεχνικής άποψης) τίμια και με ένα τιτανοτεράστιο βαρβάτο PC το τεχνικό αποτέλεσμα που βλέπεις στην οθόνη σου να μην είναι ανάλογο του κόστους απόκτησής του. Το καλύπτεις βέβαια με τα mods, προσφορές, φθηνότερα games και με πράγματα που μόνο το PC κάνει αλλά καταλαβαίνετε πως το εννοώ.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...