Προς το περιεχόμενο

Το router δεν παίρνει ip (zte zxdsl 931 wii)


hall2001

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακυρο τελειως.οταν εισαι sync no ip δεν γινεται να ειναι θεμα του οτε εφοσον εισαι στο ιδιοκτητο.

έλα μου ντε :blink:

Μου είπαν ότι έκαναν reset στη γραμμή αλλά δεν έφτιαξε,αν κάτι σημαίνει αυτό τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα ένα st780wl και χωρίς να αλλάξω τίποτα με ξεκάρφωτα στοιχεία δηλαδή το λαμπάκι του internet πρασίνισε χωρίς να έχω internet φυσικά,απλά έγινε πράσινο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα μου ντε :blink:

Μου είπαν ότι έκαναν reset στη γραμμή αλλά δεν έφτιαξε,αν κάτι σημαίνει αυτό τέλος πάντων.

αν εκαναν Reset την καρτα τοτε η αλλαζεις καρτα η βλεπεις τι γινεται.ο οτε παντως δεν φταιει εκτος αν η γραμμη σου ειναι στα προθυρα εγκεφαλικου με 120 disconnects per second.

 

Έβαλα ένα st780wl και χωρίς να αλλάξω τίποτα με ξεκάρφωτα στοιχεία δηλαδή το λαμπάκι του internet πρασίνισε χωρίς να έχω internet φυσικά,απλά έγινε πράσινο. 

λογικα ειναι σε bridge mode για αυτο ισως να εγινε πρασινο.τρεξε το wizard και βαλε τα στοιχεια κανονικα η πηγαινε και βαλε τα στοιχεια στο broadband connection και μετα Internet services Και θα δουμε αν θα παρει Ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε με otenet πρασίνισε και το λαμπάκι και μπαίνει μόνο στο my otenet,όπως τα είπες δηλαδή (καλά είσαι πολύ μεγάλος λέμε) άρα είναι λάθος τα στοιχεία;είμαι 1000% σίγουρος ότι τα βάζω σωστά,τώρα τι κάνουμε; ip παίρνω του τύπου 2.86.9.64 η  Default Gateway 80.106.108.71


Στα δικά μου στοιχεία βγάζει authenticaton failed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε με otenet πρασίνισε και το λαμπάκι και μπαίνει μόνο στο my otenet,όπως τα είπες δηλαδή (καλά είσαι πολύ μεγάλος λέμε) άρα είναι λάθος τα στοιχεία;είμαι 1000% σίγουρος ότι τα βάζω σωστά,τώρα τι κάνουμε; ip παίρνω του τύπου 2.86.9.64 η  Default Gateway 80.106.108.71

Στα δικά μου στοιχεία βγάζει authenticaton failed

το Username σου τι μορφη εχει?

κατι ειναι λαθος με τα στοιχεια η το password σου εχει παραξενο συμβολο μεσα.δευτερη δοκιμη αφου απαντησεις αυτο που σε ρωτησα ειναι να το γυρισεις bridge και να μπεις με εικονιδιο pppoe απο τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το user είναι το ονοματεπωνυμο μου με μια τελεία και 4 αριθμούς και μετά @tellas.gr και το pass έχει ένα θαυμαστικό γράμματα και αριθμούς αλλά όταν σταμάτησα να έχω internet την Παρασκευή δεν πείραξα τίποτα,όπως ήταν έτσι το άφησα.

 

Για το δεύτερο δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρέπει να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το user είναι το ονοματεπωνυμο μου με μια τελεία και 4 αριθμούς και μετά @tellas.gr και το pass έχει ένα θαυμαστικό γράμματα και αριθμούς αλλά όταν σταμάτησα να έχω internet την Παρασκευή δεν πείραξα τίποτα,όπως ήταν έτσι το άφησα.

 

Για το δεύτερο δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρέπει να κάνω.

ας αφησουμε το δευτερο στην παρουσα φαση και να ρωτησω για το πρωτο.σε ιδιοκτητο δικτυο εισαι η οχι?γιατι για να μπηκε με [email protected] πρεπει να εισαι σε arys και οχι σε ιδιοκτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα.αρα η καρτα δεν εχει προβλημα αφου παιρνεις Ip>τοτε για καποιο λογο ισως να μην δρομολογειται το Username προς την wind οποτε εκει μπορει να φταιει οτιδηποτε.

το bridge ηταν να γυρισεις το ρουτερ σε bridge Οπως ηταν στην αρχη και να φτιαξεις εικονιδιο Pppoe μεσα απο τα windows Οπως ηταν παλια με τις dial up.απλα αντι για dial up φτιαχνεις εικονιδιο pppoe.Και να δεις αν ετσι θαμπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κάνω την πατέντα με bridge η δεν έχει σημασία τώρα.Αύριο τι να τους πω μήπως με αλλαγή στοιχείων λυθεί το πρόβλημα;

Να σε ευχαριστήσω κιόλας για την βοήθεια σου,πάντα εύστοχος και κατατοπιστικότατος.

Πάω ΙΑΣΩ μόλις γέννησε η κουνιάδα μου 2 αγοράκια λίγο πιο γρήγορα βέβαια από ότι περιμέναμε αλλά νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά άσε που είναι και 17/11 και θα είναι επαναστάτες χαχαχαχχαχα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες δοκιμασε το αν και ειναι παραξενο να μην παιζει με 2 ρουτερ.ας πουμε οτι το ενα τρωει το κολλημα με καποιο συμβολο.αλλα καιι το δευτερο?στην wind δεν υπηρχε και ενα Generic username που μπορουσες ναμπεις η κανω λαθος?γιατι νομιζα οτι καποιοι δεν ειχαν username Και επερναν ενα generic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες δοκιμασε το αν και ειναι παραξενο να μην παιζει με 2 ρουτερ.ας πουμε οτι το ενα τρωει το κολλημα με καποιο συμβολο.αλλα καιι το δευτερο?στην wind δεν υπηρχε και ενα Generic username που μπορουσες ναμπεις η κανω λαθος?γιατι νομιζα οτι καποιοι δεν ειχαν username Και επερναν ενα generic.

5 έβαλα και τα ίδια για Generic username δεν ξέρω αλλά θα το κοιτάξω κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...