Προς το περιεχόμενο

Αποψεις ως προς την συνθεση συστηματος μου!


Pawnzfudger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, εκανα αυτη τη συνθεση στο πλαισιο και θα ηθελα να μου πειτε  αν ειναι καλη και αν οχι τι θα μου προτεινατε να αλλαξω!


Θα προτιμουσα να ειναι απο πλαισιο λογω της προσφορας των 50 ατοκων δοσεων, εκτος αν ξερετε κανενα αλλο καταστημα που να εχει την ιδια! Θα την εχω κυριως για gaming, δεν ειμαι πολυ hardcore gamer (δεν παιζω πολλα παιχνιδια), αλλα θελω ο,τι παιζω να ειναι σε ultra γραφικα :Ρ Ο υπολογιστης να μην ξεπερναει το οριο των 830 ευρο!     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις αυτο το τροφοδοτικο και γλυτωνεις 15 euros.

εχεις βαλει 1 dimm μνημης.καλο για το μελλον αλλα οχι για τωρα.και δεν εχει και καθολου ποικιλια σε μνημες,ειναι και πανακριβες....εαν δεν ειναι 1 dimm,παιζουν με 1.65 ρευμα οποτε τις αλλαζεις.

βαλε αυτο το κουτι και ως τωρα ημαστε στο οτι εχεις γλυτωσει 3 euros περιπου.

βγαζεις τον ανεμιστηρα και ημαστε +8

φυσικα βαζεις αυτον τον δισκο που ειναι στα ιδια λεφτα και οχι τον green.

θα κανεις Overclocking?μονο intel θελεις?

σε τι αναλυση παιζεις?

 

γνωμη μου,αλλαξε μαγαζι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινα για amd αλλα δεν μου αρεσαν οι μητρικες... :/ δεν υποστηριζαν pci3 και ειχαν μονο usb3....
Επισης ναι το ξερω το πλαισιο ειναι χαλια αλλα εχει 50 ατοκες δοσεις το οποιο με συμφερει πολυ!
Ναι θα ηθελα να κανω oc xD ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΖΩ ΟΛΑ ΣΕ FULL HD FULL ΑΝΑΛΥΣΗ FULL AA!
Αλλα η οθονη μου ειναι η εξης και αυτην την στιγμη παιζω με 1360x768
Εβαλα το πρασινο γιατι ειναι οικολογικο :Ρ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά γιατί να μην βάλεις έναν ssd επάνω;

Γιατι καποιοι ανθρωποι δεν λενε να ακουσουνε,ειχε γινει προταση για Ssd και i5 αλλα προφανως οταν καποιος ειναι ξεροκεφαλος δεν μπορει να γινει κατι http://www.insomnia.gr/topic/507195-50-%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-gaming-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9/

Πηγαινα για amd αλλα δεν μου αρεσαν οι μητρικες... :/ δεν υποστηριζαν pci3 και ειχαν μονο usb3....

Επισης ναι το ξερω το πλαισιο ειναι χαλια αλλα εχει 50 ατοκες δοσεις το οποιο με συμφερει πολυ!

Ναι θα ηθελα να κανω oc xD ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΖΩ ΟΛΑ ΣΕ FULL HD FULL ΑΝΑΛΥΣΗ FULL AA!

Αλλα η οθονη μου ειναι η εξης και αυτην την στιγμη παιζω με 1360x768

Εβαλα το πρασινο γιατι ειναι οικολογικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τις αλλαγες που μου ειπατε ο υπολογιστης ειναι αυτος :
http://bto.plaisio.gr/Demo/BTOPrint?state=1930125B88.9B1A1682814B4.9B1A1982222B214.91B1A1994557B19.9B1A2073064B209.9B1A1864505B54.89B1A1815091B59.9B1A1754777B71.91B1A2038153B94.99B1AD2013-11-18-23-27-35

Γιατι να δωσω 80 ευρο για μια ssd ?! Λιγο σπαταλη χρηματων μου φενεται :/ 
Ειναι τοσο κακο να ειμαι λιγο οικολογος Q_Q ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...