Προς το περιεχόμενο

διανομες linux


vaiosgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βάλε ό,τι σου φαίνεται πιο οικείο... κι εμείς ακόμα προβληματιζόμαστε αρκετά πριν αποφασίσουμε τι ταιριάζει που και πως θα γίνει το μηχάνημα που τις εγκαθιστούμε πιο λειτουργικό! Πάντως για παιχνίδια βάλε το Steam... έχει γίνει καλή δουλειά μέχρι τώρα και αναμένουμε περισσότερα πράγματα... ακόμα και παιχνίδια στο λίνουξ που δε σου γεμίζουν το μάτι, έχουν φανατικό κοινό και κοινότητες που τα υποστηρίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, κάνω λίγο hijack αλλά για να μην ανοίγω νέο θέμα αυτό το λαπτοπ http://www.e-shop.gr/hp-compaq-presario-cq60-240ev-p-PER.900799 θα παίξει κανονικά και out of the box τα mint 17? δηλαδή wifi, ηχος, κάρτα γραφικών κλπ θα δουλεύουν ή πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο.

κυρίως για την κάρτα γραφικών και το wireless με νοιάζει καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα wired δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πρέπει να παίξουν όλα out of the box. Απλά keep in mind ότι είναι εξαντλημένο και θα περιμένεις καιρό μέχρι να έρθει. :P

χαχα :P

για την κάρτα γραφικών απαιτείται κάποιος driver ή απλά παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει ένα laptop δεν έχει λειτουργικό σύστημα και σκέφτομαι να του βάλω Linux αλλά δεν ξέρω ποια διανομή. Το θέλω για προγραμματισμό στην σχολή και 2 παιχνίδια cs go and football manager 15

Το λαπτοπ που παρηγγειλες ειναι με υβριδικα γραφικα, δηλαδη μια intel + μια ati/nvidia? Αν ναι, τοτε αφησε το με τα windows.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπ που παρηγγειλες ειναι με υβριδικα γραφικα, δηλαδη μια intel + μια ati/nvidia? Αν ναι, τοτε αφησε το με τα windows.

http://www.e-shop.gr/acer-aspire-e5-572g-5926-156-intel-core-i5-4210m-4gb-500gb-nvidia-gt-840m-2gb-free-dos-p-PER.902932

Δεν εχει λειτουργικο και σκεφτομουν να του βαλω Linux (δεν θελω να βαλω απο τον θειο), επισης ειμαι φοιτητης δικαιουμαι Windows απο την σχολη και εαν μπορω να βαλω 2 λειτουργικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια intel gpu που ερχεται με τον επεξεργαστη για τα ευκολα + μια ati/nvidia για τα ζορια. Δηλαδη 2 καρτες γραφικων που εναλλασονται αναλογα με το τι θελει ο χρηστης ή το συστημα. Και στο λινουξ εχουμε προβλημα με την εναλλαγη, γιαυτο προτεινω να μεινεις με windows.

Αν ομως μπορεις να κλεισεις μια απο τις 2 απο το bios, καντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...