Προς το περιεχόμενο

Την πάτησα άσχημα με ΟΤΕ-Forthnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μετακομίζοντας σε πρωιν ακατοίκητο διαμερισμα θελησα να βαλω σταθερο&ίντερνετ με ένα καλο πακέτο της Forthnet.

Πάνε τωρα 2 μήνες απο την αίτηση και ακόμα τίποτα. Το διαμέρισμα δεν ειχε γραμμή τηλεφώνου και πρεπει να φιλοτιμιθεί ο ΟΤΕ να την εγκαταστήσει, ο οποίος φαίνεται αντιμετωπίζει τον ανταγωνισμο ταλαιπωρόντας τους πελατες που δεν τον προτίμησαν. 2 φορες με εστισαν και τελευταία ειπαν εκαναν λαθος στην διεύθυνση και θα τους ξαναδουμε απο βδομάδα (ελπιζω).

Υπάρχει κατι που μπορω να κάνω αντί να περιμένω; Για εναλλακτική κοιταξα για Internet μεσω USB μεχρι να τελιωσει η ιστορια με τη συνδεση αλλα υπάρχουν μόνο με συμβόλαιο 1 χρονου που ετσι δεν συμφέρει αφου δε βρισκεις και με απεριόριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν "Το διαμέρισμα δεν ειχε γραμμή τηλεφώνου" τοτε δεν προκειται ποτε να παρεις σύνδεση.

 

Εκτος αν θελεις να πεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοεί ότι πρόκειται για καινούρια σύνδεση.

Άμα θέλει ο οτε να σε ταλαιπωρήσει μπορεί να λέει ότι δεν βρίσκει την διεύθυνση, ότι είναι ανάδρομος ο Ερμής και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο το σπιτι δεν εχει καλωδια για τηλεφωνο αλλο δεν υπαρχει εκει κοντα κολωνα απο οτε η εναεριο καλωδιο που να πηγαινει μεχρι εκει.μαλλον εννοεις το δευτερο.οπως ειπαν υπομονη.θα μπορουσες με καρτοκινητο να μπεις αφου παρεις κανα πακετο μερικα giga αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει και αν σου ειναι must το internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK κατάλαβα, όπλο μου η υπομονή.

Εννοούσα ( μαλλον) πως γραμμη υπάρχει απλως δεν χρησιμοποιούταν και τωρα πρεπει να κανει κατι εργασιες ο ΟΤΕ για να μπορει να ξαναχρησιμοποιηθεισε αυτη τηλεφωνο και ιντερνετ. Αυτο για το καρτοκινητο το εχω σκευτει αλλα δεν συμφερει να κανω συμβολαιο για 1 μηνα που θα το χρειαστω.

OK κατάλαβα, όπλο μου η υπομονή.

Εννοούσα ( μαλλον) πως γραμμη υπάρχει απλως δεν χρησιμοποιούταν και τωρα πρεπει να κανει κατι εργασιες ο ΟΤΕ για να μπορει να ξαναχρησιμοποιηθεισε αυτη τηλεφωνο και ιντερνετ. Αυτο για το καρτοκινητο το εχω σκευτει αλλα δεν συμφερει να κανω συμβολαιο για 1 μηνα που θα το χρειαστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK κατάλαβα, όπλο μου η υπομονή.

Εννοούσα ( μαλλον) πως γραμμη υπάρχει απλως δεν χρησιμοποιούταν και τωρα πρεπει να κανει κατι εργασιες ο ΟΤΕ για να μπορει να ξαναχρησιμοποιηθεισε αυτη τηλεφωνο και ιντερνετ. Αυτο για το καρτοκινητο το εχω σκευτει αλλα δεν συμφερει να κανω συμβολαιο για 1 μηνα που θα το χρειαστω.

 

 

συνηθως εργασιες γινονται αν δεν υπαρχει αλλο ζευγαρι για σενα η αμα δεν φτανει η γραμμη μεχρι εκει.anyway οτι και να ειναι δεν μπορεις να κανεις τιποτα ουτε εσυ ουτε κανεις οποτε περιμενεις τον τελειο απιστευτο μοναδικο οτε.εδω σε αλλους χρεωνουν και τιςκολωνες.τωρα για το καρτοκινητο λογικα ισως να σε βολεψει κανα προγραμμα για χ Megabyte αναλογα τι χρηση το θες.αν τωρα θες πολλα giga πας συμβολαιο οποτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας στους γειτονες και αφηνεις ενα χαρτι στην εισοδο οποιος εχει το χ wifi (να χεις σημα)ας με παρει στο τηλ. δωστου κανα 10ρικο και πιστευω θα σου δωσει pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "δεν βρισκουμε την διευθυνση " ειναι η πιο ευρεως διαδεδομενη απαντηση που δινουν για να σε ταλαιπωρησουν .

δυστυχως η μονη σου επιλογη ειναι να τους παιρνεις καθημερινα τηλεφωνο και να τους πιεζεις.

 

 

Υ.Γ :δεν γνωριζω αν προβλεπεται καθορισμενο χρονικο διαστημα απο την στιγμη της αιτησης  , ωστε ο  παροχος  να ειναι υποχρεωμενος να σου παραδωσει τη γραμμη πριν του επιβληθουν κυρωσεις απο την ΕΕΤΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "δεν βρισκουμε την διευθυνση " ειναι η πιο ευρεως διαδεδομενη απαντηση που δινουν για να σε ταλαιπωρησουν .

δυστυχως η μονη σου επιλογη ειναι να τους παιρνεις καθημερινα τηλεφωνο και να τους πιεζεις.

 

 

Υ.Γ :δεν γνωριζω αν προβλεπεται καθορισμενο χρονικο διαστημα απο την στιγμη της αιτησης  , ωστε ο  παροχος  να ειναι υποχρεωμενος να σου παραδωσει τη γραμμη πριν του επιβληθουν κυρωσεις απο την ΕΕΤΤ.

και αν επιβληθουν ο οτε θα ζοριστει.ολο προστιμο τρωει και απορω τι πληρωνει και ποτε.αστα να πανε.

β.αυτο με την διευθυνση ναι ειναιθεμα.η δεν βρισκουν κουδουνι με ονομα απεξω και τρωει Reject.εκει η πιο ευκολη αλλα πιο ακριβη λυση ενεργοποοιεις τηλεφωνια οτε και μετα γυρνας το βρογχο σε αλλο παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή πας οτε και λυνεις ολα σου τα προβληματα :-D

μετα καλυτερα να το γυρισει σε εναλλακτικο παρα να πληρωνει κερατιατικα στον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...