Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Sony Vaio VGN-SZ71XN


VeeKay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας,

 

Είναι το πρώτο θέμα που γράφω εδώ μιας και είδα σε άλλα ζητήματα είστε αρκετά ενημερωμένοι σχεδόν όλοι με τα θέματα των υπολογιστών και όχι μόνο.

 

Λοιπόν για να προχωρήσω στο δια ταύτα...

Έχω ένα Sony Vaio VGN-SZ71XN και εδώ και 2 μέρες με το που πάει να bootάρει μου βγάζει κάτι περίεργες γραμμές στην οθόνη και όταν πάνε ξεκινήσουν τα windows κολλάνε στην αρχή.

 

Δοκίμασα να το ανοίξω σε safe mode και ανοίγει μία με τις ενοχλητικές γραμμές στην οθόνη μία χωρίς αυτές...

 

Σκεφτόμουν να του κάνω format αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει μιας και το πρόβλημα δεν είναι μόνο μέσα στα Windows αλλά και κατά την διάρκεια του booting...

 

Σας επισυνάπτω εικόνες για να καταλάβετε ακριβώς για τι πράγμα μιλάω.

 

Θα εκτιμήσω την οποιαδήποτε βοήθεια / συμβουλή για το τι πρέπει να κάνω και τι μπορεί να φταίει.

 

Φιλικά,

Βαγγέλης

post-281372-0-54566100-1385025765_thumb.jpg

post-281372-0-13441100-1385025874_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως οι "περιεργες" γραμμες παραπεμπουν σε καρτα γραφικων...και απ'οτι βλεπω στο safe mode εχει αλλαξει η αναλυση της οθονης (δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο)...πριν σου εμφανισει το προβλημα εκανες καθολου αλλαγες σε drivers;αν ηταν ο σκληρος πιστευω οτι θα ετρωγε κολληματα και δεν θα εμφανιζε γραμμες...εγω θα ελεγα λοιπον οτι η καρτα γραφικων "παρεδωσε το πνεμα της" (ή ειναι στα προθυρα...) και δεν ξερω αν διορθώνεται με "ψησιμο"...περιμενε βεβαια και αλλες γνωμες απο πιο ειδικους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...