Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με IPOD 1g


panoulito69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω ενα ipod 1g

Ειχε την εκδοση 1.1.5.

Προσπαθησα να του κανω αναβαθμιση βαζοντας το σε DFU mode.

H αναβαθμιση δεν εγινε και τωρα ανοιγει μονιμα σε restore mode.

Προσπαθω να το κανω επαναφορα απο το itune αλλα μου βγαζει αγνωστο σφαλμα(1)

Mπορει να με βοηθησει καποιος γτ ειμαι τελειως ασχετος πανω σε προιοντα της APPLE

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνωστο σφαλμα 1

Εψαξα και ειδα για το-1 αλλα δεν εμφανιζει αυτο.


Πιστευω οτι μου το εμφανιζει γιατι οταν παει να περασει το λογισμικο το ipod κανει επανεκινηση.

Δεν ξερω γιατι.Και σε DFU mode που μπαινω μολις το συνδεω παλι κανει επανεκινηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν σου βάζει το λογισμικό? 


Αμα ειναι καταιβασε ενα ipsw απο το ios που θες.Μετα πανε στο itunes εκει που λεει ρεστορ πατα σιφτ και δεξι κλικ βρες το λογισμικο που καταιβασες και ασε να κανει ρεστορ.Ισως βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δοκιμασει και αυτο. Το προβλημα οπως σου ειπα ειναι οτι οταν παει να ξεινησει κανει επανεκινηση.

Ολη την ωρα μου βγαζει την εικονα του restore mode(καλωδιο και το cd) και οταν παει να ξεκινησει μου εμφανιζει την bot screen(μηλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unknown error (1)

This error is irritating. If the iPod Touch can talk, it'll probably say: "Hahahaha! Serves you right for upgrading me to 1.1.3, then trying to downgrade. Now I'm gonna tell you that, FUCK NO I'm going to let you downgrade."

So the solution? Make your iPod Touch in DFU Mode prior to downgrading. It's not easy to execute, some people reported to having it trying up to 16 (that's sixteen) times before it's successful. Remember, patience pays for your ignorance. :)

 

 

 

Με το να ξεκινησει εννοω οτι οταν φαινεται να παει να περασει το λογισμικο στο ipod αυτο κανει επανεκινηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε φιαφορετικη θυρα και σε διαφορετικο υπολογιστη.

Υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι την ωρα που κατεβαζα το update με πεταξε το ιντερνετ?

Λειτουργουσε κανονικοτατα μεχρι που αποφασισα να το κανω αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να φταιει το update.Αν το δοκιμασες και σε διαφορετικο υπολογιστη τοτε ισως εχει harware problem. ( δεν ειμαι ομως σιγορος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...