Προς το περιεχόμενο

Περίεργο πρόβλημα με παραγγελία νέου pc


Stamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα το πρωί και τους παρακάλεσα να παραδεχθούν οτι απλά δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο τελικά (γιατι εξακολουθώ να μην μπορώ να δεχτώ τεχνική δυσκολία) αλλά ήταν κατηγορηματικοί οτι ισχύει οτι γράφουν online (οτι οντως ειναι ετοιμοπαράδοτο). Μου είπαν πάντως οτι απλά με το συγκεκριμένο τροφοδοτικό και το συγκεκριμένο mobo τους έχει ξανατύχει (πότε κάνει, πότε δεν κάνει post). Πήγα σε ένα άλλο corsair εν πάση περιπτώσει (CORSAIR RM SERIES RM750 - 750 WATT 80 PLUS GOLD CERTIFIED FULLY MODULAR PSU) και είπα οτι το απόγευμα θα πάρω σίγουρα υπολογιστή απο κάπου, ελπίζοντας να είναι απο εκει.

 

Θα δούμε... 

Τα τσακαλια δεν τους περασε απο το μυαλο οτι ΙΣΩΣ το προβλημα να το εχει η μητρικη ε? Δεν τους αδικω παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το παρέλαβα σήμερα τελικά. Απλά χάρηκα που το πήρα, δεν ασχολήθηκα άλλο με την πάρτη τους. Έστησα σκληρούς, vga, dvd και ξεκίνησα...
Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά απ'το φαίνεται. Εκανα όλα τα updates και πέρασα όλους τους drivers, και βασικά software, είναι νομίζω έτοιμο. Ξεκινάει windows σε 5"-6" ( :)). Πρώτο δοκίμασα το tomb raider επειδή ήθελα να δω επιτέλους το tress fx μπας και παίζει. Ούτε καν ζορίζεται... τώρα βάζω COD Ghosts
 
...είχα 6 χρόνια το προηγούμενο pc μου (με gtx570), μάλλον ήμουν σε σπηλιά πριν.

Α! Παρεμπιτπόντως, αυτό έβαλα τελικά: CORSAIR RM SERIES RM750 - 750 WATT 80 PLUS GOLD CERTIFIED FULLY MODULAR PSU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε καλοδουλευτο! τι καρτα γραφικών έβαλες αν επιτρέπεται και αν μπορεις δώσε και μία παράθεση του παλιού υπολογιστή! Είμαι σε φάση να στήσω νέο pc η όχι για αυτο στο γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά! Το Λοιπόν...

 

Νέο:

mb: Asus z87-a c2

cpu: i5 4670K 3.4GHz

psu: Corsair RM Series RM750 - 750 watt 80 Plus Gold Certified Fully Modular PSU

ram: G.Skill F3-17000CL11D 8GB DDR3 2133 MHz Ripjawsx dual channgel kit

case: Thermaltake overseer rx-i black

 vga: Asus gtx 770 directcu ii oc

 ssd: Kingston 120gb

+ 2 HDD Sata

 

Παλιό:

cpu:  AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor (Socket AM2+ (940) - 2200MHz)
mb: ASUS M3A32-MVP DELUXE
ram: 4GB DDR2
vga: Gigabyte GTX 570 OC (η οποία φουκαριάρα δούλευε σε PCI-E x1 και φυσικά έτρωγε μπουκάλια κλπ κλπ)
psu: zalman 600watt
 
Αυτό που μου κάνει επίσης εντύπωση είναι οτι ακόμα κι οταν γίνεται της ακολασίας στο COD Ghosts, είναι σα να είναι σβηστό, εντελώς αθόρυβο.
Πρέπει να ανησυχώ για κάτι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε τυχερέ μια χαρά τό πισί. Άντε και στα δικα μας οι άνθρωποι των σπηλαίων...

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...