Προς το περιεχόμενο

Πτήση με τη Wizzair


Finn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σε μια βδομάδα πετάω απ το Dortmund με την Wizzair.

 

8:55 το πρωί αναχωρεί η πτήση, εγώ φτάνω στο αεροδρόμιο στις 7:55 με το τρένο. Αρκετός χρόνος για να πάω να παραδώσω την αποσκευή μου και να περάσω τον έλεγχο; 

 

Έχει κανείς εμπειρία με την εν λόγω εταιρία; Αν δω ότι δε με παίρνει ίσως πάω απ την προηγούμενη μέρα για κατασκήνωση στο αεροδρόμιο αλλά προς το παρόν θέλω να το αποφύγω!

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online check in done! Απλά φοβάμαι με δε προλάβω την παράδοση της αποσκευής γιατί οι low-cost δε φημίζονται και για την ανέχεια τους σε τέτοιες κατάστάσεις. Το καλό είναι οτι φτάνω στον σιδηροδρομικό σταθμό στις 7.40 και αντί λεωφορείου ίσως πάρω ταξί για έξτρα σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα το διακινδύνευα εκτός κι αν γνώριζα το αεροδρόμιο και ήξερα ότι είναι μικρό.

Φτάνεις μια ώρα πριν, πόση ώρα θέλεις από το τρένο μέχρι τον γκισέ;

Πρέπει να παραδώσεις και βαλίτσα βασικά, αυτό είναι το πρόβλημα, οπότε ίσως και κάποια σειρά εκεί.

Μετά η ασφάλεια, αν έχει κίνηση την πάτησες, αν και χειμώνα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.

Και μετά από την ασφάλεια να φτάσεις στην gate.

 

Δες τι πτήσεις φεύγουν εκείνες τις ώρες για να δεις αν έχει κόσμο η ασφάλεια. Και ρώτα αν είναι μεγάλο το αεροδρόμιο ή από τα μικρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πτήση είναι για Σερβια. Το αεροδρόμιο είναι μικρό απ ότι βλέπω σ έναν interactive map της ιστοσελίδας τους.(http://www.dortmund-airport.de/25.html?&L=1). Το λεωφορείο σε αφήνει ακριβώς έξω απ την είσοδο του αεροδρομίου και ευθεία είναι τα check in counters.

 

Όλες οι πρωινές πτήσεις είναι της Wizzair. Η τελευταία είναι η δική μου στις 08:55 και μετά μεσημέρι η επόμενη πτήση. Άρα όλοι πρωινοί εκεί είμαστε της Wizz :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όλα πήγαν καλά μέχρι τρία χιλιόμετρα πριν το αεροδρόμιο. Μετά κίνηση του πουστη και άργησε το λεωφορείο να φτάσει. Περιμένω για boarding Γιατί είχε κλείσει το baggage drop και θα σταξω επιπλέον 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...