Προς το περιεχόμενο

Η iBuyPower παρουσιάζει το δικό της Steam Machine με τιμή €499


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα περα απο την πλακα δεν θα σταματισει ποτε αυτο το consoles vs pc , αλλα γενικοτερα για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ενα μεγαλο ποσοστο το pc το χει για την πειρατεια στα παιχνιδια και οχι γιατι μαμει στα γραφικα...υπαρχει και ο συνδιασμος των 2(γραφικα-πειρατεια) αλλα δε θα εξηγουμε καθε φορα με λεπτομερειες....Ειναι αστειο καθε φορα που κανω συζητηση με "pcαδες gamers" που το πρωτο που μου λενε ειναι : "καλα , πληρωνε τα 50€ για να παιζεις οταν εγω εχω τον θειο.." . Εγω τα ευχαριστιεμαι ολα στον μεγιστο βθμο που μπορω απο αποψη χρονου & χρηματος. Αν αξιζει το steambox θα το τσιμπησω, αλλωστε η συλλογη μου στο steam αριθμει τα 150 παιχνιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό αποκλείεται να γίνει 1) όσα παιχνίδια θα βγαίνουν για το ps4 για παράδειγμα σε 8 χρονια από τώρα (αν βγαίνουν) θα είναι άνετα portable στα steam machines

 

τέλος υπάρχουν πολλοί φοιτητές προγραμματιστές κτλ που κάνουν μονοι τους δικούς τους τίτλους και σίγουρα θα κάνουν και για την συγκεκριμένη κονσόλα οποτε σίγουρα θα υπάρχουν τίτλοι.

 

Η διαθεσιμότητα θα είναι φαντάζομαι ίδια κάποια στιγμή με αυτή του steam για windows... και μάλλον μεγαλύτερη.. αλλιώς γιατί να σχεδιάζουν να κάνουν τέτοιο βήμα στον κόσμο των κονσολών?

 

και τέλος παραβλέπεις ένα γεγονός τα steam machines ΕΙΝΑΙ PC απλά θα συνοδεύονται από το κατάλληλο οικοσύστημα (steam apps steam OS κτλ ) για να έχει αυτό το home entertainment fealing και να μπει στην αγορά κονσολών κατά τα αλλα είναι κανονικό PC που παίζει linux και θα μπορούσες να το είχες φτιάξει εσύ αγοράζοντας τα εξαρτήματα αυτά από κάποιο e-shop.. απλά η εμφάνιση θα άλλαζε και το λειτουργικό και είναι αναβαθμίσιμα αφού είναι pc..

Ακριβως είναι pc και ρωτάω γιατι να μην χρησιμοποιησω το pc μου γιαυτη την δουλεια όταν απο την στιγμή που το steam os θα βγει και για το pc μου? Με λίγα λόγια έρχεται η valve και μας παρουσιάζει το PC, και θέλει να το φωνάζει κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλα προωθηση του Steam Os ως καθαρα OS για games + το controler. Την ιδια δουλεις μπορεις να κανεις με το pc που ηδη εχεις, βαζοντας ως dual boot το steam os που θα ειναι free ετσι κι αλλιως. Σε καμια περιπτωση το steam box δεν ειναι κονσολα, ουτε προοριζεται για τετοια...προοριζεται για home entertainment..κατι που μπορεις να το κανεις και τωρα συνδεοντας τη μοναδα σου ή το laptop σου με hdmi στιν tv σου. Θα βολεψει αυτους που εχουν καμια 100αρια παιχνιδια στο steam και παιζουν αποκλειστικα απο εκει..για τους αλλους gamers δεν βλεπω να εχει ελπιδα...τουλαχιστον θα βοηθησει τον ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την διαφορα ότι το μηχάνημα 8ετιας βγαινουν ακομα τίτλοι σε σχέση με το pc 8ετιας δεν θα παίζει τίποτα σήμερα, είναι θέμα υποστήριξης ξέρεις ότι στην κονσόλα έχει έναν κύκλο ζωής και όσο είναι σε αυτο τον κύκλο θα βγαζει παιχνίδια το pc ποτέ δεν είχε κύκλο πάντα μπορείς να αναβαθμιζεις και να είσαι συχρονος αλλα ιδέα δεν έχω με το συγκεκριμένο τι θα γινεται και πως αν σε 5 χρόνια παίζεις μόνο τα games που αγόρασες σήμερα και όχι τα μελλοντικά να το κάνω τι? Παίρνω ένα pc και ελησα το πρόβλημα μου όπως και τώρα με το pc μου αναβαθμίζω και ειμαι κομπλέ και παίζω σημερινά παιχνίδια.Τωρα αν στο μέλλον στις κονσολες θα δείχνουν τα γραφικά χτεσινά είναι γνωστό αλλα τουλάχιστον εκεί θα μπορείς να τα παίξεις, δεν είδα ιδιαιτερα πολλούς να τους προβληματίζει το gta5 με κονσόλα 8ετιας

 

Δεν έχεις ιδέα τι γράφεις.

Ο Athlon x2 βγήκε το 2005.

http://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_X2#Athlon_X2

Το Crysis 3 παίζει σε υπολογιστή με Athlon x2:

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3953&game=Crysis%203

 

Είπατε τίποτα ?

καλα περα απο την πλακα δεν θα σταματισει ποτε αυτο το consoles vs pc , αλλα γενικοτερα για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ενα μεγαλο ποσοστο το pc το χει για την πειρατεια στα παιχνιδια και οχι γιατι μαμει στα γραφικα...υπαρχει και ο συνδιασμος των 2(γραφικα-πειρατεια) αλλα δε θα εξηγουμε καθε φορα με λεπτομερειες....Ειναι αστειο καθε φορα που κανω συζητηση με "pcαδες gamers" που το πρωτο που μου λενε ειναι : "καλα , πληρωνε τα 50€ για να παιζεις οταν εγω εχω τον θειο.." . Εγω τα ευχαριστιεμαι ολα στον μεγιστο βθμο που μπορω απο αποψη χρονου & χρηματος. Αν αξιζει το steambox θα το τσιμπησω, αλλωστε η συλλογη μου στο steam αριθμει τα 150 παιχνιδια...

 

ναι πειρατεία,για αυτό το πρώτο Crysis πούλησε 3 εκ. αντίτυπα πριν καν βγει στις κονσόλες,το Wow 8 εκ,και το Steam έχει 65 εκ. εγγεγραμμένους πελάτες.

Στις προσφορές που κάνει το Steam αγοράζεις παιχνίδια αυτής της gen με 1.5 ευρώ. Ε όποιος πειρατεύει παιχνίδια στο pc,είναι γύφτουλας.

καλά αυτά που λες αλλα να τα σκεφτείς την επόμενη φορά που θα πετάξεις τόσα λεφτά σε ενα κινητό που δεν αξίζει ούτε τα μισά σε σχέση τιμή/απόδοση . no offence bro , just saying.

 

επίσης το pc για να ειναι καλό που λες θα σκάσεις τα ΧχΧχ ποσό κ μετά θα κάθε αναβάθμηση θα σου κοστίζει όσο μια κονσόλα για να παίζεις τα καινούρια games μετά απο 3-4 χρόνια , εκτός αν δεν την κάνεις και ρίξεις τα γραφικά για να τρέχει οκ , αλλα αν το κάνεις αυτό ποιος ο λόγος της ανωτερότητας του pc?.

 

Η κονσόλα θα κάνει κανα 250ρι τότε ,οπότε κ αυτό άκυρο ειναι . αμα έχεις λεφτά παίρνεις καλό gaming pc και κάνεις αναβαθμίσεις , άμα θες να κάνεις οικονομία γιατι δε βγαίνεις τότε παιρνεις μια κονσόλα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για χρόνια .

γιατί τότε που οι κονσόλες θα έχουν 250αρι,η τεχνολογία θα έχει φθηνήνει τόσο που αγοράζοντας μια κάρτα γραφικών 100-150 ευρώ θα σου προσφέρει next gen γραφικά σε σχέση με τις κονσόλες εκείνες.

Εγώ το 2009 πήρα μια HD 4850,με 100 ευρώ,και έπαιζα με πολύ καλύτερα γραφικά  από ότι τα xbox360,ps3,από τότε. Με 100ε. Όχι τα 300 που είχαν οι κονσόλες.

 

 

Το θέμα με το hardware του PC,είναι πως ίσως άμα κάποιος υποθέσουμε δεν έχει υπολογιστή στο σπίτι του (μάλλον θα ζει στην υποσαχάρια Αφρική), ναι είναι ακριβό για να το αγοράσει κάποιος ΜΟΝΟ για να παίζει παιχνίδια. Αν όμως ένας άνθρωπος ζει στον 21ο αιώνα,θα έχει και υπολογιστή στο σπίτι του. Και το ζήτημα είναι πως άμα αγόρασες ένα υπολογιστή τα τελευταία 4-5 χρόνια,ακόμα και αν δεν ήταν "gaming pc",το μόνο που θα έλειπε για να κάνεις αυτόν τον υπολογιστή να παίζει σύγχρονα παιχνίδια σε γραφικά παρόμοια ps4-xbone είναι μια κάρτα γραφικών. Και όχι σαν και αυτές των 600 ευρώ. Αυτές των 600 ευρώ προορίζονται για 4k gaming στα 40+ fps. Με μια των 200 ευρώ,παίζεις στα 720p και 1080p που παίζουν και οι κονσόλες,με τα ίδια και ίσως καλύτερα γραφικά.

Αν υποθέσουμε λοιπόν πως κάποιος έχει ήδη ένα υπολογιστή στο σπίτι του που τον πήρε π.χ. το 2008,κατά πάσα πιθανότητα με 200 ευρώ θα μπορεί να παίξει παιχνίδια με παρόμοιες αν όχι καλύτερες ρυθμίσεις από ότι οι κονσόλες των 400 και 500 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 


 

 

μια χαρα BF3 παιζω με το PC 8ετιας μου.

 

 

Με PC 8 ετίας ούτε τα @@  σου δεν μπορείς να παίξεις φίλε που θα μας πεις ότι παίζεις και BF3.....

 

Είμαι όμως πολύ περίεργος να ακούσω τη συνθέση αυτού του PC που λες , πραγματικά θέλω να μάθω πόσο μπορεί κάποιος να το τραβήξει αυτό ........

 

Δυστηχώς υπάρχουν άτομα που δεν γνωρίζουν διαβάζουν παρόμοια post και μετά άντε να βγάλεις άκρη.....

 

1)Μια ταπεινή 6850 κάρτα τετραετίας το τρέχει σε 1280χ1024 μετά βίας 33 frames .....

 

Και μιλάμε για κάρτα Dx11 με 1GB  (GDDR5)ram και όχι 512 που έχει η καλύτερη κάρτα 8ετίας . Με CPU clock στα 775mhz και ισχύς 11,72 gflops και 128 GBS bandwith μιλώντας πάντα για τη βασική κάρτα και όχι 3rd party υλοποίηση με καλύτερους χρονισμούς.

 

H καλύτερη λοιπόν κάρτα 8 ετίας ήταν η σειρά 7900 της Nvidia . με μόλις 512 MB ram GDDR3 , και το Memory bandwith στα 51,2 GBS  μιλάμε για τη μισή ισχύ από την 6850 ..... ξέρεις με μισή ισχύ τα 33 frames που πάνε?

 

Χωρίς να υπολογίσουμε ότι τα 33 frames η 6850 τα πιάνει  με CPU του 2010 και όχι του 2005-2006 που έχει ο υπολογιστής σου και την αντίστοιχη πάντα RAM .

 

Λοιπόν περιμένω πραγματικά να μας πεις την σύνθεση του μηχανήματος σου και σε τη ανάλυσει ρυθμίσεις παίζεις το BF 3 ...

 

Καλό είναι όταν λέμε κάτι να έχει μια βάση και λογική και όχι να λέμε ότι μας κατεβένει στο κεφάλι......

 

http://www.nvidia.com/page/geforce_7900.html

 

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6850/pages/amd-radeon-hd-6850-overview.aspx#2

 

http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page4.html

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_3_vga_and_cpu_performance_benchmark_test,5.html

 

http://www.tomshardware.com/reviews/battlefield-3-graphics-performance,3063-4.html

Επεξ/σία από Diver_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

γιατί τότε που οι κονσόλες θα έχουν 250αρι,με το να αναβαθμίσω μόνο τη κάρτα γραφικών,και αγοράζοντας μια με 150αρι,θα έχει κλάσσεις ανώτερα γραφικά από αυτά των κονσολών.

θα έχεις πληρώσει 3-4 φορές την κονσόλα με την τωρινή τιμή της για να έχεις το τούμπανο pc που τα παίζει όλα ultra οπότε με καλύτερα γραφικά και fps

κάθε χρόνο θα πληρώνεις 1-2 κονσόλες με τις τότε τιμές τους (στην καλύτερη) για να παίζεις τα πάντα στο ultra

τι δεν κατάλαβες? α

αν μιλάμε για υποχορίσεις στα γραφικά τότε ναι γίνεται άνετα .

οταν όμως κάποιος θέλει να παίζει τα πάντα στο ultra θα ξηλωθεί, το 150ρι που λες ειναι κόστος παραγωγής

αν νομίζεις οτι με 150 euro βάζεις gpu να τρέχει ότι παιχνίδι κυκλοφορεί  max settings /full hd κάνεις λάθος 

κ εκτός αυτού θα χρειαστείς και cpu μετά απο κάποιο σημείο , σκάσε κ εκεί φράγκα.

 

αυτό που δεν καταλαβαίνεις ειναι οτι εγώ που θα πάρω ps4 θα παίζω για 10 χρόνια 

σε τόσο καιρό θα χρειαστείς καινούριο τούμπανο , οι αναβαθμίσεις δε θα τραβάνε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα . οι κονσολες εχουν "φοβερες" αποκλειστηκοτιτες 

 

συγνωμη ? τι ειπατε ? 

δεν λεω φοβερο το halo , και το Killzone 

ΑΛΛΑ να δωσω 70ευρο , για 10 ωρες campaign και αλλες 40 online οσπου να το σιχαθω ...απλα δεν παιζει 

και μετα αυτο εσυ το βαφτιζεις exclusize και αρχιζεις να milkαρεις . 

(μια περιοδο κουβαλαγα το pc (γυμνο) στο αμορε , και επαιζα απτην τηλεωραση 

Καλα exclusives που επεξα αυτη τη γενια στο ps3:

The Last Of Us(9/10), Uncharted 2(10/10), MGS4(10/10), GTAV(10/10) , Red Dead Redemption(9/10)

 

στο PC:

Shogun 2(9/10), Titan Quest(8/10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εμενα προσωπικα δε με παιρνει να μιλαω για pc στα φορουμς λογω δουλειας, θα πω ενα πραγμα μονο. Απο τους 10 που αγορασαν την gtx760/770  η r9 270/280 στο μαγαζι που εργαζομαι οι 8 ειχαν παρει ηδη πριν 6 μηνες (χονδρικα) , την gtx660/670 η 7950/7970.... τωρα οτι το crysis ` εκανε 3εκ. πωλησεις στο pc ..ναι ειναι κατορθωμα αν αναλογιστεις οτι το gta 5 ας πουμε το κανε σε μερικες μερες π.χ... το WoW ηταν οντως κατορθωμα αλλα και αναποφευκτο λογο συνδρομης νομιζω να το αποφυγεις και τα 127 διαφορετικα expansions και τις κουτρα συνδρομες μεχρι τα 20 lvl (παρολα αυτα αναγνωριζουμε ολοι οτι ηταν σταθμος στην ιστορια των mmo) . και φυσικα το steam θα χει τοσα εκκατομυρια γιατι ειναι η πιο πλουσια gaming πλατφορμα στο pc και γιατι στα περισσοτερα αν οχι σε ολα τα games παει νταβατζιλικι το steam με ενεργοποιηση του παιχνιδιου....τουλαχιστον σε εμας εδω το γενικο συνολο παιζει παιχνιδια απο τον θειο.....με βαση την αγορα και τον κοσμο που μιλαω καθημερινα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσολάκιδες πάντως βλέπω είναι σε full defence mode εδώ πέρα.......

 

Tα steam machines και η όλη προσπάθεια της Valve αποτελούν ένα λογικότατο βήμα σε μία αγορά (PC gaming) που εμφανίζει καταπληκτικούς ρυθμούς ανάπτυξης τα τελευταία έτη.

Οχι φιλε μου

και εγω που "αμυνω" τις κονσολες εχω δυνατο μηχανιμα(πριν απο λιγω καιρο πηρα μια gtx670)

Ομως προτιμαω τα καλα παιχνιδια(πχ.Red Dead Redemption) απο τα γραφικα

Οποτε δεν προτεινω σε κανενα να παρει gaming pc αν δεν εχει παρει πρωτα κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ιδέα τι γράφεις.

Ο Athlon x2 βγήκε το 2005.

http://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_X2#Athlon_X2

Το Crysis 3 παίζει σε υπολογιστή με Athlon x2:

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3953&game=Crysis%203

 

Είπατε τίποτα ?

 

Και εγω με q6600 ειμαι και το παιζω μια χαρα με sli gtx570 βαλε ομως την εποχη του q6600 με τις καρτες γραφικων της εποχης και παιξε crysis 3 απο τοτε εχω αναβαθμισει 2 φορες καρτες γραφικων και ram..Το μηχανημα το πηρα το 2007

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε ειλικρινά τα σκέφτεσαι καθόλου αυτά που λες?Τη βρήκες άραγε και λες για αυτούς τους 2 επεξεργαστές? έχεις δει τιμές? ο 9590 κάνει 350 ευρώ και 8350 στα 180-190 ευρώ . Άντε για το 8350 παλεύεται με πολύ χάλια κάρτα γραφικών αλλά ο 9590 και μόνο η τιμή τους θα πρέπει να σε βάλει σε σκέψεις .Αν από τα 500 μόνο η CPU κάνει 350 όσο και να το ζορίσεις δεν βγαίνει το μηχάνημα.......

Ο 8350 μια χαρα επεξεργαστης ειναι,το ps4 και το xbox one τι νομηζεις πως φορανε,ενα 8350 καστομαρισμενο με καρτα γραφικων,ενω το steam box σου λεει οτι θα φοραει μια 270=7870 με λιγο καλητερη αποδοση,και επειδη μηλαμε οτι ειναι ενα mini pc και οχι κονσολα το steam box,θα φοραει 8350 για να μην κανει bottleneck η καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι hater ούτε έχω ασχοληθεί σε βάθος με το ζήτημα.... αλλά:

 

PC = Windows OS - τεράστια ποικιλία Hardware -> Τα παιχνίδια δεν τρέχουν το ίδιο σε όλα τα pc της αγοράς

Consoles = Console specific OS - ενιαίο hardware -> Τα παιχνίδια τρέχουν το ίδιο σε όλες τις κονσόλες ίδιου τύπου

Steam Machine = Steam OS - κάθε κατασκευαστής έχει δικό του hardware/έκδοση -> Τα παιχνίδια δεν θα τρέχουν το ίδιο σε όλα τα steam machines

 

Άρα που ακριβώς έχουμε καταλήξει? Σε μια Pc-wannabe κονσόλα?Δεν καταλαβαίνω τι πλεονέκτημα μου δίνει έναντι τόσο του pc όσο και μιας Χ κονσόλας? Ποιός ακριβώς είναι ο λόγος ύπαρξής του εφόσων:

 

1) Παίρνω αυτούσιο pc hardware.

1α) Το οποίο δεν είναι συγκεκριμένο όπως προείπα, αλλά κάθε steam machine έχει δικά του features, hardware, performance,price κτλ ανάλογα με τον κατασκευαστή του.

2) Του περνάω ένα linux os

3) Του κοτσάρω ένα fancy controller.

 

Δεν μπορώ να έχω ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα πουλώντας απευθείας τον controller για pc, έστω και με υποστήριξη μόνο για linux?

 

Υ.Γ. Το ξέρω... είμαι λίγο Offtopic καθώς μιλάω γενικά για το concept του steam machine και όχι για την συγκεκριμένη έκδοση.

 

Σωστο το σκεπτικο σου. Η απαντηση ειναι: accessibility.

Ο κονσολακιας θελει plug'n'play. Αυτο ερχεται και του το προσφερει τελικα το PC ως steambox.

 

Ενας PC gamer απλα θα εγκαταστησει SteamOS και θα το μετατρεψει σε steambox. Ενας απειρος χρηστης απο το να παρει μια overpriced μπουρδα turbo-x η να κατσει να γινει pc expert για να φτιαξει δικο του PC, απλα αγοραζει αυτο, συνδεει και παιζει.

 

Μου αρεσει σαν ιδεα και πιστευω αν προσελκυσει κοσμο σαν πλατφορμα το steambox θα κανει καλο στο PC gaming γιατι πλεον οι devs θα εχουν ενα παραπανω λογο να βγαλουν και στο PC games,

 

Αρκει να ειναι καλα κλειδωμενο (anti-piracy) και να γινουν συντομα πολλα games port σε linux (αυτο το τελευταιο ειναι μεγαλο στοιχημα κατ' εμε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc και παλι pc... Κονσολες πλεον ειναι για παιδακια ή για αυτους που εχουν γυρω στα 500€ για πεταμα... Ενα pc ναι μεν θα ειναι πιο ακριβο, αλλα πρωτον αναβαθμιζεται (αρα το αγοραζεις μια φορα, αλλα καλό) και δευτερον κανει ενα εκατομυριο αλλα πραγματα (και ετσι γλιτωνεις λεφτα απο αγορες αλλων συσκευων , οπως την παρουσα κονσολα) ...

Save money παιδες.. Εκτος και αν ειστε της νοοτροπιας "καλα και οι εταιριες π φτιαχνουν παιχνιδομηχανες πως θα ζησουν; Κλεφτες θα γινουν;".... Ε τοτε πουλαω και εγω διάφορα πραγματακια αν ενδιαφερεστε...!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Δεν είναι κάπως να μιλά για πέταμα χρημάτων και να έχεις εικόνα προφίλ το μήλο?

 

Το να θες δηλαδή να παίξεις τα exclusives που έχουν δεν σου περνάει από το μυαλό έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας PC gamer απλα θα εγκαταστησει SteamOS και θα το μετατρεψει σε steambox. Ενας απειρος χρηστης απο το να παρει μια overpriced μπουρδα turbo-x η να κατσει να γινει pc expert για να φτιαξει δικο του PC, απλα αγοραζει αυτο, συνδεει και παιζει.

 

Αρκει να ειναι καλα κλειδωμενο (anti-piracy) και να γινουν συντομα πολλα games port σε linux (αυτο το τελευταιο ειναι μεγαλο στοιχημα κατ' εμε).

Στην εποχη μας δεν ειναι τοσο δυσκολο και ο απειρος χρηστης να φτιαξει ενα game machine απο την στιγμη που υπαρχουν και ετοιμες λυσεις πολυ καλες...Ενταξει υπαρχουν και ανθρωποι που δεν το μπορουν οκ συμφωνω αλλα ειμαστε σε μια εποχη οπου μπορεις να το κανεις με ενα search τοσα και τοσα site υπαρχουν που κανουν αυτη την δουλεια.....

Οσο για το Linux επειδη το συγκεκριμενο ειναι linux δεν σημαινει αυτοματα οτι θα τρεχει σε ολες τις distro..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...