Προς το περιεχόμενο

στικάκι 3g και τηλεφωνική κάρτα sim


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφέρω ερώτημα γνωστου μου γιατί προσωπικά δεν εχω απαντηση. 

 

Γνωστός μου εχει ένα στικάκι 3g της cosmote (αυτό που μπαίνει σε usb θύρα και παιρνει internet από το 3g δίκτυο). Το συμβόλαιο έληξε οπότε η ειδική 3G sim απενεργοποιήθηκε. 

 

Μπορεί να χρησιμοποιήσει μια κανονική "τηλεφωνική sim" που διαθέτει (συμβόλαιο cosmote που εχει και data) για να μπαίνει στο internet με το στικάκι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω ερώτημα γνωστου μου γιατί προσωπικά δεν εχω απαντηση. 

 

Γνωστός μου εχει ένα στικάκι 3g της cosmote (αυτό που μπαίνει σε usb θύρα και παιρνει internet από το 3g δίκτυο). Το συμβόλαιο έληξε οπότε η ειδική 3G sim απενεργοποιήθηκε. 

 

Μπορεί να χρησιμοποιήσει μια κανονική "τηλεφωνική sim" που διαθέτει (συμβόλαιο cosmote που εχει και data) για να μπαίνει στο internet με το στικάκι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

οσο ξερω γινεται κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ οπότε θα του πω να δοκιμάσει.

 

Εκτός απο την απενεργοποίηση του pin (της τηλεφωνικης sim) είναι κάτι αλλο που πρέπει να κάνει;


Ευχαριστώ για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄λογικα οταν περνας το προγραμμα της cosmote θα πρεπει να εχει μεσα οσο ξερω τα apn Της cosmote ενω εσυ θες της vodafone.στο προγραμμα της cosmote δεν νομιζω να αλλαζουν ενω αμα βρει third party program(υπαρχει αλλα δεν θυμαμαι καν το ονομα)τοτε ισως χρειαστει να δηλωσει το apn της vodafone.ειτε παιρνει και του το λενε ειτε το googlarei.


αν βρει προγραμμα vodafone και παιξει τοτε θα ειναι ετοιμο δεν θα τοχρειαστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον με μπερδεψες με αλλο θεμα που ρωτουσε για voda. Στην περιπτωση που ρωτησα όλα ειναι cosmote αλλά μου εδωσε ιδεα να τον βαλω να κοιτάξει αν το apn ειναι το ιδιο σε κινητό και στικάκι. Σωστός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον με μπερδεψες με αλλο θεμα που ρωτουσε για voda. Στην περιπτωση που ρωτησα όλα ειναι cosmote αλλά μου εδωσε ιδεα να τον βαλω να κοιτάξει αν το apn ειναι το ιδιο σε κινητό και στικάκι. Σωστός. 

ναι το μπερδεψα με το αλλο.οχι οσο ξερω ειναι τα ιδια apn ειτε συμβολαιο ειτε κατι αλλο.το apn αλλαζει αν καποιος θελει πραγματικη ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...