Προς το περιεχόμενο

Middle-earth: Shadow of Mordor


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάθετε να εκφράζεστε σωστά, άλλο να λες την προσωπική σου γνώμη που έχει να κάνει με θέματα αρεσκείας και άλλο κριτική που έχει να κάνει με τα core elements του game και σύγκριση με ότι έχει βγει πριν στο ίδιο genre. Καλύτερο game στο genre του δεν υπάρχει so go fetch dude, φιλικά.

 

Έφαγες trigger με το "για αργόσχολους", έτσι; Kατά βάθος μακάρι και εγώ να ήμουν 10 χρόνια μικρότερος για να μπορώ να ξοδεύω ώρες και σε απλώς "συμπαθητικά" games όπως το εν λόγω, τότε σίγουρα θα το έλιωνα.

 

Τα βασικά θετικά τα ανέφερα, συγγνώμη που παρέλειψα τα core gameplay elements όπως "no stuttering" "no crash" και "in game benchmark". Επίσης βρίσκω θεϊκό το ότι μπαίνεις στον κόπο να αναφέρεις ως θετικό το ότι κάνει μόνος του follow (I know right, πολύ ιδρώτας για να κάνεις μπροστά το analog stick) αλλά κατά τα άλλα δε συμφωνείς ότι λογικά κουράζεται κανείς όταν θα κάνει το QTE υπ' αριθμόν 1.456.

 

Επίσης ελπίζω ως genre να εννοείς thematic-wise (δηλ. Lord of the Rings) όπου θα συμφωνήσω ότι είναι το καλύτερο LotR game μέχρι στιγμής, αλλά αυτό δε λέει και τίποτα από τη στιγμή που εκτός των Battle for Middle Earth όλα τα υπόλοιπα LotR είναι pure shit. Αν αντίθετα εννοείς ότι είναι το καλύτερο σε συγκεκριμένο videogame genre, τότε please διευκρίνισε σε ποιο genre το κατατάσσεις. Aν μιλάμε για open-world/action ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάω να φάω ένα warchief που είχε παρέα 2 captains. Τυχαίνει να πέσει με strike from above και κάνει promote σε warchief ένα από τους 2 captains που ήταν μαζί του. Τον τρώω και αυτόν στα καπάκια και DOUBLE KILL!! Επικό!! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάω να φάω ένα warchief που είχε παρέα 2 captains. Τυχαίνει να πέσει με strike from above και κάνει promote σε warchief ένα από τους 2 captains που ήταν μαζί του. Τον τρώω και αυτόν στα καπάκια και DOUBLE KILL!! Επικό!! :P

 

Έπρεπε μετά να γίνει promoted ο άλλος captain και να τον έτρωγες κι εκείνον. Warchief Hat Trick. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε μετά να γίνει promoted ο άλλος captain και να τον έτρωγες κι εκείνον. Warchief Hat Trick. :P

 

Έγινε ρε φίλε! Αλλά είχε πάει πολύ μακρυά μετά από μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίστηκε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρα ειναι. Εχω τελειωσει 5 απο 20 main missions και συνεχιζω. Μονο μια φορα εχω χασει μεχρι τωρα. Οσο για τα γραφικα τρεχει με ολα high στα 30 fps .

 

gtx 560 εχεις ακομα ?να βαλω και εγω στο texture high λες? δεν κολλαει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έγινε ρε φίλε! Αλλά είχε πάει πολύ μακρυά μετά από μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίστηκε! 

 

Αφού είδε τι έπαθαν οι 2 προκάτοχοί του, έβαλε νέφτι (ή ναύτη) στον κ_λο και την έκανε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μιλάμε για open-world/action ούτε για αστείο.

Πόσους καλύτερους open world action τίτλους ξέρεις;

Έφαγες trigger με το "για αργόσχολους", έτσι; Kατά βάθος μακάρι και εγώ να ήμουν 10 χρόνια μικρότερος για να μπορώ να ξοδεύω ώρες και σε απλώς "συμπαθητικά" games όπως το εν λόγω, τότε σίγουρα θα το έλιωνα.

 

.

Δικαιολογίες.. μιλάμε για single player παιχνίδι στο οποίο με ένα 20ωρο έχεις δει τα περισσότερα και το έχεις ευχαριστηθεί, όχι για mmo που όντως προορίζονται για άτομα με άπλετο χρόνο.

 

Αν έχεις κάτι άλλο καλύτερο να ασχοληθείς δεκτό, αλλά όχι ότι δε προλαβαίνεις να ασχοληθείς με ένα σαν το εν λόγω παιχνίδι.

τι θέλεις παιχνίδια του 5ωρου max σαν το crysis 3;

 

Μακάρι να ήμουν κι εγώ 10 χρόνια νεότερος, αλλά για άλλους λόγους, όχι γιατί δε μπορώ να ασχοληθώ έστω και λιγότερο από παλιά με κάτι που μου αρέσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το παιχνίδι είναι repetitive, αυτό δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς μας.

 

Αλλά αυτό που κάνει, το κάνει τόσο καλά, ώστε το παραπάνω πολύ εύκολα παραβλέπεται, αρκεί φυσικά το παιχνίδι να σου κάνει κλίκ.

 

Από την άλλη, και η επαναληψιμότητα σχετική είναι, διότι έχεις πολλές επιλογές για τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζεις τις διάφορες καταστάσεις και τον τρόπο που μάχεσαι. Μπορείς να δώσεις πολύ μεγάλη ποικιλία στο παιχνίδι σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι. Εμένα πχ. μου έκανε κλικ από το πρώτο... δευτερόλεπτο και γι' αυτό κάμποσες ώρες αργότερα το repetitiveness ελάχιστα με ενοχλεί. Σαν το πρώτο Assassin's Creed ένα πράμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πάντως που κάνω φοβερό υπολογισμό του χρόνου, το έλεγα ότι θα θέλει γύρω στις 50 ώρες για το 100%

Για να ειμαι ειλικρινης, τις πιο πολλες φορες απλα εμπαινα στο game και εσφαζα οτι εβρισκα μπροστα μου, εμπαινα σε strongholds κτλ. 

 

Αρα δεν λες τις 46 ωρες μου ιδιαιτερα ακριβεις. Ετσι οπως το υπολογιζω αν επαιζα strictly δεν θα συμπληρωνα παραπανω απο 30 ωρες για το 100%.

 

Παντως το game δεν εχει πολλες main missions. Ηταν το μοναδικο κομματι που με απογοητευσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν είχε μεγάλο campaign, από την άλλη το σενάριο δεν ήταν και τόσο κακό όσο έλεγαν τα reviews, σου κρατούσε το ενδιαφέρον

 

Στο τέλος πάντως το προχώρησαν λίγο γρήγορα και οι τελευταίες αποστολές θα μπορούσαν να είναι πιο ενδιαφέρουσες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι τελευταιες ειδικα, ηταν quicκ time events και αυτο δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Το legendary graug ηταν το πιο δυνατο πραγμα στο παιχνιδι. Κανενας Warchief δεν εζησε ή δεν εμεινε εκτος της κατοχης μου ουτως η αλλως :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...