Προς το περιεχόμενο

ZTE Tab S8Q


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Για να περνας apps στην καρτα μνημης πρεπει να το κανεις ρουτ ,ακομα και αν τα καταφερεις (που ειναι δυσκολο γιατι δεν υπαρχει κοινοτητα για υποστηριξη) θα σε πεταει εξω απο την εγγυηση.

2)Ακομα και αν καταφερεις το ρουτ και δεν σε νοιαζει η εγγυηση ακομα και τοτε ελαχιστα apps θα τρεξουν απο την sd ,ολα θελουν να τρεχουν στην flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ, δεκτο.  άλλα πόσο χώρο θα σου πιάνουν τα apps?  νομίζω αν δεν εγκαθιστάς παιχνίδια που πιάνουν πολυ χωρο, τα υπόλοιπα ειναι της ταξης των μερικων megabytes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άλλη μια ερωτηση για εσάς που το έχετε.  Επειδή ψάχνω κάτι που να μην είναι μπουκωμένο με άχρηστες εφαρμογές και άλλο bloatware (πχ ηλίθια skins κλπ που βαράινουν το σύστημα χωρίς λόγο), έχει άχρηστο πράμα μέσα ή είναι καθαρό από τέτοια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες....

Για τα λεφτά του και τα χαρακτηριστικά του, νομίζω ότι είναι super..

Σήμερα το πήρα.... Δεν πρόλαβα να δω πολλά πράγματα..... γιατί?? Γιατί δεν λειτουργεί το power button ...ντόινγκ.... και καλά.. για να σβήσει η οθόνη δεν σε μέλλει... υπάρχουν και apps. Για power off πάλι υπάρχουν apps..  αλλά για να ανάψει ή να ανοίξει η οθόνη..... μόνο με τροφοδοσία usb..... Και μιας και φορτίζει από το micro-usb, το θεωρώ απίθανο να υποστηρίζει OTG.

Εν τω μεταξύ, διαβάζω και ακούω ότι δεν υπάρχει πλέον πουθενά.... Πως θα μου το αλλάξουν εμένα ????  ουφ... Αθάνατη Ελλάδα με τις εγγυήσεις σου.... σεβασμός στον πελάτη πάνω απ' όλα..... λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To tablet μόλις βγήκε, και μάλιστα ξεπούλησε από ότι φαίνεται. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φέρουν άλλα σύντομα.  Οπότε θα σου το αλλάξουν.  Απλά πάνε νωρίς για DOA, μην πας όοοοοταν φέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google play store exei. Όσον αφορά την χωρητικότητα,έχει 2 περίπου γιγα ελευθερα. Άλλα αφού μπορείς να βαλεις άλλα 16 ή 32 γιγα με 10 και 20€ αντίστοιχα, δεν βλέπω που ειναι το πρόβλημα.

Μονο 2 μενουν? Δηλαδη ενα navi να βαλεις με εναν χαρτη εφαγες τη μιση...

Δεν το χρεωναν 149 και να ειχε 8... κριμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη είναι ακριβώς σαν του iPad Mini μαζί με το bezel; Και επίσςη αν θέλεις έχε κι εσύ το νου σου να ενημερώσεις αν δεις ότι παίρνει OTG.

ναι παιρνει otg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Για να περνας apps στην καρτα μνημης πρεπει να το κανεις ρουτ ,ακομα και αν τα καταφερεις (που ειναι δυσκολο γιατι δεν υπαρχει κοινοτητα για υποστηριξη) θα σε πεταει εξω απο την εγγυηση.

2)Ακομα και αν καταφερεις το ρουτ και δεν σε νοιαζει η εγγυηση ακομα και τοτε ελαχιστα apps θα τρεξουν απο την sd ,ολα θελουν να τρεχουν στην flash.

Παιδιά το πήρα και εγώ και είναι σφαίρα για τα λεφτά του.κατάφερα να το κάνω root με το framaroot 1.6.1.google it και εγινε κανονικότατα.μόνο πρόβλημα δεν με αφήνει να πάω τις εφαρμογές πάλι στην sd.καμμιά ιδέα κανείς;;Οτι εφαρμογή και να κατέβασα δεν δουλεύει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πήρα και εγώ και είναι σφαίρα για τα λεφτά του.κατάφερα να το κάνω root με το framaroot 1.6.1.google it και εγινε κανονικότατα.μόνο πρόβλημα δεν με αφήνει να πάω τις εφαρμογές πάλι στην sd.καμμιά ιδέα κανείς;;Οτι εφαρμογή και να κατέβασα δεν δουλεύει

 

Ωραία, αφού λειτουργεί το framaroot είναι καλό νέο. Ποιό exploit δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα root με το framroot 1.7.0 για εσωτερική αποθήκευση βλέπει 2GB, Αν θέλεις μπορείς να κάνεις swap την εσωτερική με την εξωτερική sd πχ 32gb και να την βλέπει σαν home/default.

 

Διάβασε περισσότερα εδώ:

http://we.droidiser.com/viewtopic.php?f=5&t=27&view=unread

http://www.droidiser.com/2012/11/swap-internal-sdcard-external-mod-android.html

 

Δεν έχω κάνει swap ακόμα ( λόγω βαρεμάρας :D ), και δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread για να κάνω post ακριβώς την διαδικασία.

Επεξ/σία από Glaciall
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα root με το framroot 1.7.0 για εσωτερική αποθήκευση βλέπει 2GB, Αν θέλεις μπορείς να κάνεις swap την εσωτερική με την εξωτερική sd πχ 32gb και να την βλέπει σαν home/default.

 

Διάβασε περισσότερα εδώ:

http://we.droidiser.com/viewtopic.php?f=5&t=27&view=unread

http://www.droidiser.com/2012/11/swap-internal-sdcard-external-mod-android.html

 

Δεν έχω κάνει swap ακόμα ( λόγω βαρεμάρας :D ), και δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread για να κάνω post ακριβώς την διαδικασία.

το 1.61 eploit ειχα βάλει εγώ αλλα ακόμα και swap τη μνήμα δεν την βλέπει πάλι.κατι παιζει με την rom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...