Προς το περιεχόμενο

ZTE Tab S8Q


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως και το E8Q δεν είναι κακό σαν εναλλακτική. Με 35 ευρώ παραπάνω παίρνεις 3g, 8gb μνήμη (αντί για 4) και αλουμινένιο περίβλημα.

45ευρω παραπανω εννοεις. :P

 

http://www.skroutz.gr/s/4247817/ZTE-E8Q-7-85-3G-8GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εντάξει δεν παίζει να το βρείτε, στείλαν πολύ λίγα κομμάτια ανά κατάστημα με προτεραιότητα τα καταστήματα στην Αθήνα..

 

Τώρα εννοείται ότι το 3G είναι κατά πολύ ανώτερο κ επίσης μπορεί να λειτουργήσει και σαν τηλέφωνο..

η διαφορά στην τιμή τσιμπάει λίγο 129,9 το wifi 199,9 το 3G αλλά πιστεύω ότι αξίζει - πιο ωραίο με το αλουμινένιο περίβλημα και επίσης ότι λειτουργεί και σαν τηλέφωνο. Αναμένουμε το νέο έτος για να μας στείλουν κομμάτια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα πηρα σημερα το συγκεκριμενο ταμπλετ απο επαρχια αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι στο προγραμμα του CPU-Z που κατεβασα γραφει root access : YES που σημαινει οτι ειναι ρουταρισμενο..μπορει καποιος που το εχει να το επιβαιβαιωσει γιατι φοβαμαι οτι εαν δεν ειναι ρουταρισμενο δεν θα με καλυψει η εγγγυηση.. και εφοσων ειναι ποιος το ρουταρε αφου εγω δεν εχω ασχολιθει ποτε με το αντικειμενο..θα παω απο το καταστημα να δω τι γινεται γιατι μπορει να μου εχουν παιξει κανα παιχνιδακι και μου εχουν δωσει χρησιμοποιημενο...ευχαριστω..αν παντως μπορει καποιος να το τσεκαρει θα ηταν συμαντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλημερα και καλη χρονια, το ταμπλετακι πολυ καλο, λοιπον το κινητο μου ztev 967s εχει 3 android buttons back, home, settings (το κουμπι με τις 3 παυλες) που σου βγαζει τις επιλογες σε εκαστοτε εφαρμογη που τρεχεις, ετσι οταν μπαινω απο το ταμπλετ σε μηνυματα του facebook δεν εχει αυτο το κουμπι στα on screen buttons με αποτελεσμα να μην μπορω να σβησω το μηνυμα, μηπως ξερουμε πως να εμφανισουμε αυτο το κουμπι? Προσπαθησα και απο το assistive touch αλλα σε πεταει στις ρυθμισεις συστηματος, επισης εχω βρει μια εφαρμογη που το κανει αλλα πρεπει να ειναι rootrismeno, καμια βοηθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω αυτο το ταμπλετ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Επιτελους μπορω να διαβαζω και τιποτα διοτι με το 7αρι μου εβγαιναν τα ματια

 

Μερικες ερωτησεις

1)Δοκιμασα το δικο μου ZTE και ενος φιλου και δεν δουλευει η πυξιδα ενω φαινεται να εχει μαγνητικο αισθητηρα. Μπορει καποιος κατοχος να δοκιμασει?

2)Πως ξεφορτωνομαι τις εξτρα home screens? Εχει 6 και δεν τις χρειαζομαι ολες

3)Εχω χασει την μπαλα με την Ελληνικη ονοματοδοσια των εσωτερικων μνημων. Σε ποια πρεπει να μετακινω τα εγκατεστημενα προγραμματα για να μην μου τρωει RAM?

4)Αξιζει να παρω κανα GPS προγραμμα στυλ Destinator για το αυτοκινητο?

 

Θανξ!

Επεξ/σία από Pytzamarama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή το αγόρασα και εγώ,στιβαρή κατασκευή,ικανοποιητική ποιότητα του πλαστικού,κανένα απολύτως κόλλημα κατά την λειτουργία του.Γενικά για τα λεφτά του είναι τέλειο.

 

Το θέμα με το δικό μου tablet είναι ότι έχει ένα καμένο pixel αλλά είναι πολύ διακριτικό γιατί είναι πάνω πάνω και καλύπτεται από μαύρο οπότε δεν το βλέπω και καθόλου.Σε ταινίες και παιχνίδια όμως εάν κοιτάξεις το βλέπεις,δεν το βρίσκω πάρα πολύ ενοχλητικό αλλά από την στιγμή που το πλήρωσα όμως γιατί να μην πάρω το 100% της αξίας του;

 

Πήρα ένα τηλέφωνο τον ΓΕΡΜΑΝΟ. Είπα το πρόβλημα και μου είπε ότι πρέπει να πάω στο μαγαζί και θα το κοιτάξει ο τεχνικός τους.

 

Το ερώτημα μου είναι το DOA 7 ημερών ισχύει κανονικά για όλα τα μαγαζιά έτσι;

Έχει κανείς εμπειρία για την πολιτική του ΓΕΡΜΑΝΟΥ σε τέτοιες κατάστασης;

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν πολύτιμη παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμισεις--> Σχετικα με το tablet--> Ενημερωσεις συστηματος

Περιεργο, μου γραφει οτι το συστημα μου ειναι ενημερωμενο. Εκτος αν το εκανε αυτοματα και δεν πηρα πρεφα.

 

BTW μπορει καποιος να τσεκαρει αν λειτουργουν οι εφαρμογες μαγνητικης πυξιδας και πως ξεφορτωνομαι τις εξτρα home screens διοτι εχει καμποσες και δεν τις χρειαζομαι ολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...