Προς το περιεχόμενο

ZTE Tab S8Q


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε όλους. Καταρχάς ευχαριστώ για τις οδηγίες πως να κάνεις swap τώρα το ΖΤΕ S8Q έχει 32gb εσωτερική μνήμη. Όμως μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε το digitizer. η οθόνη δουλεύει κανονικά άλλα όσο πάνε οι ρωγμές και μεγαλώνουν. Το πήγα στο γερμανό να μου το φτιάξουν με δικά μου έξοδα αφού έφταιγα και μου είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν και πως εάν θέλω να φέρω το digitizer μόνος μου από εξωτερικό και να το αλλάξουν αυτοί με 20 ευρώ. Τι κάνω? εάν ξέρει κανείς τι μοντέλο digitizer φοράει το S8Q για να το αγοράσω απο Κίνα μεριά και την αλλαγή πιστεύω την κατέχω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό εμένα μου φαίνεται αποτρεπτικός παράγοντας για την αγορά του.

 

Σημαίνει ότι δεν υπάρχει απόθεμα parts αλλά και τοπικό service στα μηχανήματα και ότι γίνεται απλή εμπορία των μηχανημάτων.

 

Αναρωτιέμαι, εαν βγει off το digitizer και χρειάζεται αλλαγή στα πλαίσια της εγγύησης, τι θα κάνουν?

 

Μάλλον θα παραγγείλουν από ebay Κίνα το digitizer και θα το αλλάξουν εδώ και την καθυστέρηση θα την ρίξουν στο κεντρικό service της εταιρείας ZTE. Και άντε να είναι κανά digitizer έχει καλώς. Αν είναι καμιά πλακέτα τι θα γίνει?

 

Ελπίζω να μην έχουν την πολιτική άλλης μεγάλης αλυσίδας όπου στην περίπτωση

που δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα τεχνικής υποστήριξης ή αλλαγής με άλλο ίδιου τύπου κάνουν επιστροφή χρημάτων με απομειωμένη αξία του προϊόντος.

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GPS του λοκαρει λιγο δυσκολα (την προηγουμενη βδομαδα που ειχε καλο καιρο μου λοκαρε πολυ γρηγορα, το Σαββατο που ειχε κωλοκαιρο με βροχη δεν λοκαρε με τιποτα τουλαχιστον μεσα στο αυτοκινητο εν κινησει).

 

Κατεβασε το GPS Status και εκτελεσε το, περιμενε να λοκαρει και μετα τρεξε το οποιο GPS app χρησιμοποιεις.

Το gps εννοεις σου δουλευει με δορυφορους?Γιατι εμενα δεν έχει τετοια επιλογη,μόνο μέσω wifi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H zte ειναι απο τις ελαχιστες αντιπροσωπειες στη χωρα που με εχει διευκολυνει. Με ενα τηλεφωνημα αλλαξα το ταμπλετ. Ουτε ηλιθιες ερωτησεις, ουτε γυφτικες υπεκφυγες που συνηθιζουν οι εισαγωγεις εδω. Μιλα κατευθειαν με zte και μην μπλεκεις με Γερμανο!

Σε αλλο ταμπλετ που εχω, βαλκανικης καταγωγης μου εχουν βγαλει τη πιστη να βρεθει λυση στη σπασμενη οθονη. Τα εισαγανε και τα πουλησανε αλλα ανταλλακτικα γιοκ. Εχω φαει τα λεφτα μου στα τηλεφωνα.

Το gps εννοεις σου δουλευει με δορυφορους?Γιατι εμενα δεν έχει τετοια επιλογη,μόνο μέσω wifi...

Ναι αλλα οπως σου ειπα ειναι χρονοβορο το λοκαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση pytzamarama...αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται στο ίδιο μοντέλο η μία συσκευή(η δική σου) να έχει επιλογή για δορυφόρους gps και η άλλη(η δική μου) να μην έχει καν αυτή την επιλογή ενώ το κουτί συσκευασίας να το αναγράφει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι και εγω για αγορα στο συγκεκριμενο tablet αλλα με απασχολει μονο ενα θεμα...
Το θεμα Service - Υποστιριξη. Τι γινεται με το θεμα εγγυησης, που απευθυνομαστε; Μια μια προχειρη αναζητηση δε βρηκα και πολλα. Διαβασα παραπάνω και αυτα που γράφονται δεν ειναι καθόλου ενθαρυντικά. Μια απλη βλαβη να παθει, ενα καμμενο pixel, πραγματα πιθανά να συμβουν, τι θα γίνει μετά;; Ας ενημερώσει καποιος που γνωρίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sabbaz δεν χρειαζεται να ρυθμισεις κατι. Ατο να ολκαρει και θα τους δει

 

@μια χαρα ειναι. Αμεση αντικατασταση μου εκαναν χωρις γυφτιες και ερωτησεις

 

Στα γραφω διοτι τραβαω γολγοθα του service με αλλης μαρκας tablet...θα τα πω εν καιρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μία επαναφορά του τάμπλετ και εγκατασταση απο την αρχη της ενημέρωσης για τις google υπηρεσίες το προβλημα διορθώθηκε και τώρα βλεπει δορυφορους και δουλευει ρολοι....το co pilot υποστηριζεται κανονικα και πραγματικα αξιζει να το εχει κανεις για offline πλοηγηση....παιδια το ταμπλετακι τα σπαει,το μονο θεμα ειναι ο εσωτερικος χωρος που ειναι 4GB αλλα κατα τα αλλα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα ακριβοτερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα την ZTE τηλέφωνο και μου δίνουν κάποια εταιρία που έχει αναλάβει το σέρβις και μου ζήτησαν 53 ευρώ για να μου αλλάξουν το digitizer και δεν ξέρω γενικά πόσο πάει άλλα μου φάνηκε αρκετά ακριβό. ξέρει κανείς τον κωδικό του digitizer μπας και το παραγγείλω από έξω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23e το digitizer και 30 εργασία απ οτι κατάλαβα, κανε μια ερώτηση αν απλά μπορείς να το αγοράσεις...

αλλιώς αν κατεχεις με μαστορέματα και ηλεκτρονικά πρέπει να το ανοιξεις και ύστερα παράγγειλε το  απο εξωτερικό αν το βρεις.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε πάρα πολύ καλά τα 2 links μερικά post πιο πίσω.

η αλλαγή στο vold.fstab συγκεκριμένα για το ZTE s8q ειναι :

 

ΑΠΟ :

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

 

ΣΕ :

 

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

 

Ti einai to vold.fstab kai pws to kanw?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω το συγκεκριμενο ταμπλετ αλλα με προβληματιζει λιγο ο αποθηκευτικος χωρος...θα του περασω αρχικα μια micro sd 2 γιγα και αργοτερα μια μεγαλυτερη(16 γιγα)

θα ειναι μια καλη αγορα ή να προτιμησω to Vero A8860?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...