Προς το περιεχόμενο

ZTE Tab S8Q


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@sub

Ναι κάνουν, με ένα πρόβλημα την έξοδο του ήχου. Στο ΖΤΕ είναι από πίσω κ το ηχείο καλύπτετε απο την πλάτη της θήκης.

Τα κουμπιά κ η κάμερα εφαρμόζουν κανονικά στη http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/thikes/Sentio-Case-Origami-for-Ipad-mini-black-IPAD707.htm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως παει απο μπαταρια?

 

Ακομα, βλεπω απο το κινητο μου, οτι οταν κανω μια εφαρμογη εγκατασταση, το clean master σε ρωταει να την μεταφερει στην sd. Μηπως μπορει να γινει το ιδιο με το clean master και σε αυτο και να λυθει το θεμα του μικρου αποθηκευτικου χωρου?

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πηρα και εγω απο παιδι εδω στο φορουμ που το εδινε. Μια χαρα ειναι το ταμπλετακι. Ομορφο, γρηγορο και οντως το clean master μολις εκανα μια εφαρμογη εγκατασταση στο tablet, με ρωτησε να την μεταφερει στην sd οποτε μαλλον οκ και το θεμα του αποθηκευτικου χωρις ροοτ κλπ, αν και εμενα λεει 1.5+ gb ελευθερα (δεν θυμαμαι ποσα ακριβως) που απο εφαρμογες δεν προκειται να το γεμιζα.

 

Εβαλα και ταινια, μια χαρα. Διαβασα και 2 pdf και εκει διαβαζεις ανετο. Οντως εχει αρκετη διαφορα η 7αρα οθονη με μια 8αρα και καλα εκανα και πηρα με 8αρα.

 

Edit: Αυτα βλεπω..

 

 

post-182562-0-82512800-1394906052_thumb.png

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα root με το framroot 1.7.0 για εσωτερική αποθήκευση βλέπει 2GB, Αν θέλεις μπορείς να κάνεις swap την εσωτερική με την εξωτερική sd πχ 32gb και να την βλέπει σαν home/default.

 

Διάβασε περισσότερα εδώ:

http://we.droidiser.com/viewtopic.php?f=5&t=27&view=unread

http://www.droidiser.com/2012/11/swap-internal-sdcard-external-mod-android.html

 

Δεν έχω κάνει swap ακόμα ( λόγω βαρεμάρας :D ), και δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread για να κάνω post ακριβώς την διαδικασία.

Tο πρωτο link δεν δουλευει, μπορει να ξαναδωθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρεται ένας συνάδελφός μου να το αγοράσει για τα παιδιά του.

Θήκη είπαμε κάνουν του ipad Mini. Ωστόσο υπάρχουν screen protectors για την οθόνη του? Πλαστική δεν είναι η επιφάνεια του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mαλλον πλαστικο ειναι και οχι γυαλι και ζελατινα απο οτι διαβασα, παιρνεις για ipad mini και την κοβεις...

 

 

Το εχω εδω και 2 μηνες περιπου. Απο τα πρωτα που εφερε o Γερμανος. Προσοχη τα ταμπλετ ειναι παραγγελια αποκλειστικα για την Ελλαδα απο την Γερμανος και αυτο η ποιοτητα τους δεν ειναι παντα η καλυτερη. Εχω αγορασει 3 κομματια και για δωρο σε φιλους. Το ενα το επιστρεψαμε σε 1 ωρα γιατι η οθονη ειχε γρατσουνια στο κεντρο της κατω απο την ζελατικα την εργοστασιακη. Χαμηλο quality test και αισθηση φασον παραγωγης. Σαν επεξεργαστικη ισχυ ειμαι ευχαριστημενος και πραγματικα τρεχει αξιοπρεπως. Επισης η οθονη σε αυτες τις διαστασεις ειναι πιο χορταστικη απο το 7αρι nexus μου Στα θετικα ακομα οτι κουμπωνει στις θηκες τυπου book για ipad mini. Στα αρνητικα η οθονη γρατσουνιεται για πλακα. Προσοχη σε αυτο το σημειο. Τραγικη ποιοτητα πλαστικου οθονης (οχι γυαλι οπως σε αλλες συσκευες) και το δακτυλο δεν γλιστραει σωστα. Αποψη μου η τοποθετιση ζελατινας προστασιας απο γρατσουνιες. Δυστυχως υπαρχουν μονο ζελατινες universal που θελουν προσεκτικο κοψιμο για να βεντουζαρουν σωστα. Οι ζελατινες για ipad mini ειναι λιγο πιο μεγαλες και εχουν τρυπα στο σημειο του home b. Επισης διαθετει ραδιοφωνικο δεκτη και λειτουργει ως gps χωρις χρηση 3g αλλα το σημα το χανει εν κινησει στο αυτοκινητο πολλες φορες. Προσωπικη αποψη η επιλογη του λευκου χρωματος που φερνει πιο κοντα σε ipad mini look. Τελος να πουμε πως 129 συσκευη + 12 ζελατινα + 25 θηκη + 12 sd card γιατι εσωτερικα εχει μονο 4gb = 175 ευρω περιπου πραγματικο κοστος

 

To insomnia app το βρισκετε; Δεν μου το βγαζει απο αυτη τη συσκευη στο play store..

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα μεχρι τωρα εγω με το ταμπλετ...

Μια απορια εχω

Στην πλοηγηση οταν βαζεις εναν προορισμο και εισαι στο αυτοκινητο,σε κατευθυνει οπως το GPS?

Παρακαλω απαντηστε μου...

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα ερωτηση...

Ενα χαρτακι που εχει στο πανω μερος της οθονης (και λεει please peel off this mask after application completed) πρεπει να το βγαλω ή αν το βγαλω θα βγει και η ζελατινα προστασιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...