Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Samsung Galaxy Note 3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι μηλο ρε παιδια μη τρελενεστε μια ακομη παντόφλα της κακομοίρας της σαμμυ είναι τα είχα όλα και το s3 και το s4 και τα άλλαξα για iPhone σιγά τα βατραχοπελιδα

σε οποιον αρεσουν...σιγα το μισοδαγκωμενο μηλο...γι αυτο ακριβος εχει αυτο το σημα...τα δινει ολα μισα απο οτι οι υπολοιπου στην διπλασια τιμη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω πως χρησιμοποιω εγω τα phablets (απο το Note 1 ως το 3). Ειμαι σε μια δουλεια οπου δεν μπορω να εχω εκ των πραγματων laptop. Το δε tablet ειναι προκλητικο και αβολο στο βαλε βγαλε. Οποτε απο τη στιγμη που το Note 3 ειναι το "τηλεφωνο μου" μπορω να πλοηγουμαι στο internet σε μια μεγαλη οθονη, την ωρα που στελνω mail ή/και απαντω σε μηνυματα.

Επειδη περαν τουτου ειμαι συνεχεια on the go, μου ειναι πολυ χρησιμο να εχω ολες τις συσκευες μου σε μια. Gps για πλοηγηση, μεγαλη οθονη για net κ.ο.κ.

 

Βλεπεις λοιπον πως ενα phablet μου ειναι πολυ πιο χρησιμο (αν οχι απαραιτητο) απο μια μικροτερη συσκευη. Παντως το εχω αναφερει ξανα, τα phablets δεν ειναι για ολους. Εγω ας πουμε δε θα συμβιβαζομουν με μικροτερη οθονη. Αλλοι δε θα συμβιβαζονταν με το μεγεθος ενος phablet για κυρια συσκευη. Κατανοητο κι εμενα αν με εξυπηρετουσε ενα tablet πιθανοτατα να ειχα μια συσκευη της πλακας για μηνυματα και κλησεις και το tabletακι.

 

Τελικά  σου είναι χρήσιμο λόγω του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης . Διότι τα επιχειρήματά σου εστιάζονται σ΄αυτό και όχι λόγω της δουλειάς που κάνεις ή των δυνατοτήτων που έχουν . Δηλ δεν σε βολεύει μια 4,3'' οθόνη ούτε μια 7'' αλλά μία 5,5'' . Κανένα πρόβλημα ,δεν το κατακρίνω , ούτε με ενδιαφέρουν οι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός . Το να παρουσιάζεται όμως ένα phablet σαν κάτι ξεχωριστό , το θεωρώ πλεονασμό της τεχνολογίας και δεν αξίζει την οποιαδήποτε μνεία εκτός της μεγαλύτερης οθόνης που έχει .Δηλαδή ας μου πει κάποιος σε τι υπερτερεί ένα phablet  έναντι των smartphones και των tablet ,εκτός του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης που μπορεί να έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω Note 3 αλλα ειχα Note 2.Η καλυτερη εμπειρια χρησης που ειχα σε smartphone.Απολυτη ελευθερια κι επιλογες σε μια οθονη που βολευε για τις περισσοτερες "αναγκες" μου.Σε αυτες τις ιντσες ευχαριστηθηκα internet browsing που μεχρι στιγμης χρησιμοποιουσα μονο εφαρμογες.

Βεβαια το εδωσα για τα "ματια" του LG G2 αλλα μαλλον με βλεπω στο μελλον για Note 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά  σου είναι χρήσιμο λόγω του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης . Διότι τα επιχειρήματά σου εστιάζονται σ΄αυτό και όχι λόγω της δουλειάς που κάνεις ή των δυνατοτήτων που έχουν . Δηλ δεν σε βολεύει μια 4,3'' οθόνη ούτε μια 7'' αλλά μία 5,5'' . Κανένα πρόβλημα ,δεν το κατακρίνω , ούτε με ενδιαφέρουν οι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός . Το να παρουσιάζεται όμως ένα phablet σαν κάτι ξεχωριστό , το θεωρώ πλεονασμό της τεχνολογίας και δεν αξίζει την οποιαδήποτε μνεία εκτός της μεγαλύτερης οθόνης που έχει .Δηλαδή ας μου πει κάποιος σε τι υπερτερεί ένα phablet  έναντι των smartphones και των tablet ,εκτός του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης που μπορεί να έχει. 

Μα αυτο δεν ειναι που προσδιοριζει το phablet? Το μεγεθος της οθονης που ειναι αρκετα μεγαλο για να θεωρειται phone και αρκετα μικρο για να θεωρειται tablet?

 

 Aς βαλουμε στην ακρη το Spen. Τι διαφορα εχει απο το Galaxy s4 και απο το Galaxy Note 8.0 (δεν αναφερομαι στα specs αλλα στην εμπειρια χρησης). Στην ουσια την οθονη αφου τα ιδια ακριβως πραγματα μπορεις να κανεις και στα 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά  σου είναι χρήσιμο λόγω του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης . Διότι τα επιχειρήματά σου εστιάζονται σ΄αυτό και όχι λόγω της δουλειάς που κάνεις ή των δυνατοτήτων που έχουν . Δηλ δεν σε βολεύει μια 4,3'' οθόνη ούτε μια 7'' αλλά μία 5,5'' . Κανένα πρόβλημα ,δεν το κατακρίνω , ούτε με ενδιαφέρουν οι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός . Το να παρουσιάζεται όμως ένα phablet σαν κάτι ξεχωριστό , το θεωρώ πλεονασμό της τεχνολογίας και δεν αξίζει την οποιαδήποτε μνεία εκτός της μεγαλύτερης οθόνης που έχει .Δηλαδή ας μου πει κάποιος σε τι υπερτερεί ένα phablet  έναντι των smartphones και των tablet ,εκτός του συγκεκριμένου μεγέθους της οθόνης που μπορεί να έχει. 

Ειναι σα να λες ποια η διαφορα να δεις μια ταινια σε 26" τηλεοραση και σε μια 40".Και στις 2 θα την δεις αλλα που θα "αξιζει" καλυτερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξηγησα και πριν ενα phablet,οταν ειδικα εισαι σε μια δουλεια on the go,που λεμε

ειναι απλα πολυ πιο παραγωγικο και ευχρηστο,στο να το χεις πανω σου,να σερφαρεις γρηγορα,να τσεκαρεις email,και γενικοτερα σου δινει την αισθηση οτι ειναι η προεκταση του υπολογιστη σου.

αυτα ολα με ιφον η με μικρο κινητο δεν μπορεις τα κανεις,απο την αλλη προσπαθησα ιπαντ,με κουρασε καθως,εξτρα τσαντακι,και γενικα πιο δυσκολο στο βαλε βγαλε,ανοιξε κλεισε.

ενω οι 5,7" του νοτε3,χωρανε ανετα στην πλαινη τσεπη του παντελονιου,και κανουν τα παντα ολα σε μια συσκευη.

εμενα προσωπικα σαν μεγεθος και με μια ουλτρα σλιμ θηκη της spigen,δεν με εχει κουρασει καθολου,ειναι αρκετα λεπτο και σε βαρος παραπλησιο με το ιφον4 που ειχα.

 

Στο μονο που ισως καποιους να μη βολευει ειναι,αν μιλανε αρκετα στο κινητο,εγω προσωπικα μιλαω πλεον ελαχιστα στο κινητο.

 

Για μενα ξεκαθαρισε το τοπιο παντως,σταθερος στο σπιτι με 24 μονιτορακι,νοτε 3 για δουλεια και γυρω γυρω,και ειμαι κομπλε.

 

ειχα γεμισει ενα καρο συσκευες ,διχως να τις χρησιμοποιω,ακομα και την dslr εδωσα,και απλα συμβιβαζομαι με τον ικανοποιητικο σενσορα του νοτε 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλει να πει ο ποιητής ?

 

 

<a%20data-ipb=

 

Μαλακίες λέτε λολ.

 

Εχουν κάνει λάθος προφανώς θέλει να πει "the pen is mightier than the finger"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε οποιον αρεσουν...σιγα το μισοδαγκωμενο μηλο...γι αυτο ακριβος εχει αυτο το σημα...τα δινει ολα μισα απο οτι οι υπολοιπου στην διπλασια τιμη

καλα ας μη μπουμε στη διαδικασια να σχολιασουμε πως χρησιμοποιουν το hardware το ios και το android και πως ποσο χαλια χρηση της μνημης κανει το android οποτε οχι τετραπυρηνος ουτε οκταπυρηνος κι οχι 3γιγα ραμ ουτε 8 δε τους φτανει αλλα πες μου τι περιμενεις απο ενα λογισμικο το οποιο μπαινει σε συσκευη με 50 ευρω και σε συσκευη με 600 ευρω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ας μη μπουμε στη διαδικασια να σχολιασουμε πως χρησιμοποιουν το hardware το ios και το android και πως ποσο χαλια χρηση της μνημης κανει το android οποτε οχι τετραπυρηνος ουτε οκταπυρηνος κι οχι 3γιγα ραμ ουτε 8 δε τους φτανει αλλα πες μου τι περιμενεις απο ενα λογισμικο το οποιο μπαινει σε συσκευη με 50 ευρω και σε συσκευη με 600 ευρω  

Οτι περιμενεις απο ενα λογισμικο που μπαινει απο τον πιο φτηνο υπολογιστη,λαπτοπ,νετμπουκ,ταμπλετ μεχρι το πιο ακριβο. 

Τρελες πωλησεις!  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε χαμπάρι ότι όλα τα πράγματα δεν είναι για όλους. Όταν πρέπει να έχεις και κινητό και ταμπλετ μαζί δεν είναι και ότι καλύτερο. Οπότε με τέτοια τηλέφωνα τα έχεις όλα σε ένα.

Εγώ πχ αναγκαστικά πρέπει να είμαι Online πολλές ώρες τη μέρα. Για να κάνω κάποιες απο τις δουλειές που θέλω δε μπορώ να έχω μικρή οθονούλα. Ή θα έχω και tablet και ένα κινητό να κάνω τη δουλειά μου ή θα έχω κάτι τέτοιο.

Οπότε μιας και έχω το note 2 το σκέφτομαι σοβαρά για Note 3 και ο μόνος λόγος είναι η ανάλυση που έχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κινητο δεν μπορεις να το κρατας με το ενα χερι δεν ειναι κινητο, παντοφλα ειναι.

Iphone

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ειπε ο σοφος γεροντας...
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...