Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Samsung Galaxy Note 3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ειπε ο σοφος γεροντας...

 

Περίμενε να βγει το Iphone 6 με 4,5 ίντσες ξέρω γω και το 7 με 5...το πρόβλημα είναι οτι ο σοφός γέροντας θα έχει αλλάξει όνομα και θα λέει πόσο γαμάτο είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το κινητο δεν μπορεις να το κρατας με το ενα χερι δεν ειναι κινητο, παντοφλα ειναι.

Iphone

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

αντε παλι,μα τι λετε ρε κολλητοι..

το χετε δοκιμασει στα χερια σας?  εμενα παντως μου καθεται και πιο σωστα στο χερι μου,απο το μικροσκοπικο γυναικειο ιφον

 

IMG_0598.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε να βγει το Iphone 6 με 4,5 ίντσες ξέρω γω και το 7 με 5...το πρόβλημα είναι οτι ο σοφός γέροντας θα έχει αλλάξει όνομα και θα λέει πόσο γαμάτο είναι.

Να σου πω την αληθεια δεν σε καταλαβα.Το σχολιο μου ειρωνικο ηταν.

Τωρα οσο αφορα το ΝΟΤΕ 3 που ειναι και το θεμα κι οχι το iphone εμενα με βολευει και με εξυπηρετει καλυτερα απο πολλα smartphones.Καποιον αλλο οχι αλλα γι'αυτο υπαρχουν κινητα για ολα τα γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος του νοτε 3 εδω και 3 μερες .

 

1) τα λαγκ που ανεφεραν καπιοι δεν τα εχω δει ακομα.παει σφερα ολα τα προγραμματα.

 

2)για το σ πεν που λενε οτι δεν εχει γρηγορη ανταποκριση οοκ...λαθος. ειτε στο σ νοτε ειτε σε οπου χρησημευει το σ πεν παει μαμιοντας...!!!!

 

Οκ ειπαμε να υπαρχουν haters αλλα μην λεμε οτι θελουμε.

 

Υ.Γ : το θεμα με το μεγεθος εχει παραγινει...ειναι θεμα γουστου....σ αρεσει κ μπορεις παρτο να το χαρεις....αν οχι αρκεσου να μην το θαβεις χωρις να ξερεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια δεν σε καταλαβα.Το σχολιο μου ειρωνικο ηταν.

Τωρα οσο αφορα το ΝΟΤΕ 3 που ειναι και το θεμα κι οχι το iphone εμενα με βολευει και με εξυπηρετει καλυτερα απο πολλα smartphones.Καποιον αλλο οχι αλλα γι'αυτο υπαρχουν κινητα για ολα τα γουστα.

Δεν με κατάλαβες, συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο σου. Απλά γελάω με τους Iphonακιδες που νομίζουν οτι τους αρκεί το μέγεθος της οθόνης επειδή κάθε φορά η Apple τους λέει οτι ειναι το ιδανικό. Χθες ήταν στις 3,5, σήμερα στις 4 και αυριο θα ειναι στις 4,5.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος του νοτε 3 εδω και 3 μερες .

 

1) τα λαγκ που ανεφεραν καπιοι δεν τα εχω δει ακομα.παει σφερα ολα τα προγραμματα.

 

2)για το σ πεν που λενε οτι δεν εχει γρηγορη ανταποκριση οοκ...λαθος. ειτε στο σ νοτε ειτε σε οπου χρησημευει το σ πεν παει μαμιοντας...!!!!

 

Οκ ειπαμε να υπαρχουν haters αλλα μην λεμε οτι θελουμε.

 

Υ.Γ : το θεμα με το μεγεθος εχει παραγινει...ειναι θεμα γουστου....σ αρεσει κ μπορεις παρτο να το χαρεις....αν οχι αρκεσου να μην το θαβεις χωρις να ξερεις.

Κανείς δεν έχει την απαίτηση από ένα ανορθόγραφο άτομο να κατανοεί έννοιες όπως το input lag σε capacitive screens. Να υποθέσω και εσύ για επαγγελματική χρήση το πήρες ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανείς δεν έχει την απαίτηση από ένα ανορθόγραφο άτομο να κατανοεί έννοιες όπως το input lag σε capacitive screens. Να υποθέσω και εσύ για επαγγελματική χρήση το πήρες ε;

Επαναλαμβανω, αν ειδες input lag στη χρηση με το S Pen, τοτε κατι δεν παει καλα με τη συσκευη που το τσεκαρες ή με την παρατηρηση σου. Ενδεχομενως να επεσες σε κατι ελαττωματικο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99 στα 100 άτομα που έχουν note, δε χρησιμοποιούν καθόλου το spen. Αυτά για την επαγγελματικη του χρήση και τις πωλήσεις. Η συσκευή πουλάει γιατί είναι γκάτζετ. Σε ό, τι αφορά εμένα, δε θα πάρω το Note 3, θα παραμείνω με το 2 και βλέπουμε. Το input lag γράφοντας με το spen δεν είναι τραγικό, είναι υπαρκτό αλλά σε καμία περίπτωση δεν κάνει τη χειρόγραφη σημείωση δυσάρεστη ή δύσκολη. Το μεγάλο μείον είναι η χρήση της συσκευής σε εξωτερικούς χώρους όπου η οθόνη κυριολεκτικά δε βλέπεται, ειδικά με ηλιοφάνεια το note είναι για πέταμα. Ξεχνάμε τη χρήση σε εργοτάξιο, λοιπόν, στο γραφείο και πολύ της είναι. Ως τηλέφωνο δεν το βάζεις στο αυτί, είναι χαζό και αρκετά δύσχρηστο. Θες bt και ακριβό, αλλιώς ο συνομιλητής θα ακούει και τα φύλλα που πέφτουν. Τι τα θέλουν, λοιπόν, τα διπλά μικρόφωνα; Όσο για τα... ρολόγια, καλύτερα το Note 3 να ερχόταν πακέτο με ένα καλό bt ακουστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανω, αν ειδες input lag στη χρηση με το S Pen, τοτε κατι δεν παει καλα με τη συσκευη που το τσεκαρες ή με την παρατηρηση σου. Ενδεχομενως να επεσες σε κατι ελαττωματικο. 

Ναι αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει input lag σε capative screens. Αυτός ξέρει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99 στα 100 άτομα που έχουν note, δε χρησιμοποιούν καθόλου το spen. Αυτά για την επαγγελματικη του χρήση και τις πωλήσεις. Η συσκευή πουλάει γιατί είναι γκάτζετ. Σε ό, τι αφορά εμένα, δε θα πάρω το Note 3, θα παραμείνω με το 2 και βλέπουμε. Το input lag γράφοντας με το spen δεν είναι τραγικό, είναι υπαρκτό αλλά σε καμία περίπτωση δεν κάνει τη χειρόγραφη σημείωση δυσάρεστη ή δύσκολη. Το μεγάλο μείον είναι η χρήση της συσκευής σε εξωτερικούς χώρους όπου η οθόνη κυριολεκτικά δε βλέπεται, ειδικά με ηλιοφάνεια το note είναι για πέταμα. Ξεχνάμε τη χρήση σε εργοτάξιο, λοιπόν, στο γραφείο και πολύ της είναι. Ως τηλέφωνο δεν το βάζεις στο αυτί, είναι χαζό και αρκετά δύσχρηστο. Θες bt και ακριβό, αλλιώς ο συνομιλητής θα ακούει και τα φύλλα που πέφτουν. Τι τα θέλουν, λοιπόν, τα διπλά μικρόφωνα; Όσο για τα... ρολόγια, καλύτερα το Note 3 να ερχόταν πακέτο με ένα καλό bt ακουστικό.

 

Σε σχεση με το 2 παντως, το spen ειναι πολυ βελτιωμενο και ποσο μαλλον με το τελευταιο update που ηρθε.:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε chris n.S. Μα διαβαζω τι γράφεις τόση ώρα και πραγματικά απορώ... Μιλάμε έχω να δω τόσο κόμπλεξ σε φόρουμ πολλούς μήνες! Μα τι εμμονή είναι αυτή... Μη το παίρνεις προσωπική επίθεση αλλά δε παίζεσαι... Η εισαι 12 χρονών και μας κάνεις πλάκα γιατί τίποτα από αυτά που λες δεν ευσταθούν ή έχεις μαγαζί και πουλάς μόνο προϊόντα της apple... Επειδή τυγχάνει να έχω και το iphone και το note3 μάλιστα σε πληροφορώ πως είναι σφαίρα και τα δύο με διαφορά ότι το ένα είναι καθορισμένο τη μπορεί και τι όχι να κάνει και το άλλο ξεκλείδωτο μέχρι εκεί που δε πάει... καθυστέρηση στο πενάκι εχει μερικα δέκατα του δευτερολεπτου αλλα για σημειώσεις και χρήση δεν ενοχλεί καθόλου σε πληροφορώ... Πάρε και τα δύο ασχολήσου 3-4 μέρες και μετά κρίνε. Εκτίθεσαι με αυτά που λες διότι βλεπω ότι διαβάζεις πολλά τεχνολογικά νέα κ πας να πεις κατι σωστό με τις αποκρισεις αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι έλεγαν στο άρθρο ακριβώς (microsoft)

Στο λέω με όλη την φιλική διάθεση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μια χαρα το χρησιμοποιω,στο αεροδρομιο μαλιστα και με ηλιο νταλα,και με αρκετα word και excel κειμενα.

στο αυτι μπαινει πολυ χαλαρα,και με πολυ καλο ακουστικο μαλιστα.

το σπεν το χρησιμοποιω αρκετα,καθως κανω πλοηγηση με αυτο στα μενου και σε εξπλορερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η φωτεινότητα της οθονης του 3 καμια σχεση με του 2.

Εξακολουθεί να είναι για κλάματα. Και δεν είναι μόνο η φωτεινότητα, είναι και το πρόβλημα της αντανάκλασης της οθόνης, και ας έχει βελτιωθεί και εκεί σε σχέση με το Note 2.

 

Το ακουστικό του Note 3 δεν το έχω δοκιμάσει, ελπίζω να είναι καλύτερο από το άθλιο του Note 2 που ο συνομιλητής ακούγεται μέσα από τις λάσπες, όχι βέβαια πως μπορείς πρακτικά να μιλήσεις με μια τέτοια συσκευή στο κεφάλι (ακόμα χειρότερα αν φοράει flip case).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...