Προς το περιεχόμενο

λαμπτηρες/σποτ(gu10 και e27) LED τηςPhilips


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και για να βοηθήσω και εγώ αυτούς που θέλουν "επώνυμα" για να μην τους γδύνουν εδώ (αν και στο τεστ του φίλου παραπάνω οι philips δεν τα πάνε και τόσο καλά...!!!)

 

http://www.ebay.com/itm/151087624902?var=450193231986&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

Και όταν έρθει Ελλάδα (γιατί είναι cree! τα νέα led που σας έλεγα) να μου πείτε τιμή παρακαλώ....

 

 

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό και το δοκίμασα αλλά δεν αλλάζει τίποτα... ακόμα και μία λάμπα LED το κάνει άσχετα άν υπάρχουν επάνω οι αλογόνου ή όχι... Δεν έχω δοκιμάσει μόνο με συνεχές να δω τι γίνεται...

 

Το καλό είναι ότι το κινεζάκι μου έκανε full refund!!! 

Δοκίμασε τες με απλή 9v μπαταρία ή απλό μετασχηματιστή DC. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι μετασχηματιστές του φωτιστικού σου είναι οι απλοί (όχι ηλεκτρονικοί) και ίσως όχι καλής ποιότητας. Σε εμένα όταν έκανε αυτό που περιγράφεις, αφήνοντας απλά 1 αλογόνου, το πρόβλημα λύθηκε!!!! Επίσης δεν νομίζω να έχεις dimmer?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις μιλησα με φιλο που μενει Αυστρια και του ειχα ζητησει να κοιταξει τιμες απο τις συγκεκριμενες led(gu10) και να μου πει τιμες και διαφορες προσφορες που μπορει να εχουν τα καταστηματα εκει.

Δεν βρηκε κατι το ιδαιτερο το οποιο να θεωρειται προσφορα.

Περιπου στα 12,50-13,00 ευρω ξεκινανε τα 4W και στα 18,00-19,00 ευρω τα 6W.Μπορει να υπαρχουν ομως και τιποτα αλλες προσφορες σε καταστηματα αλλα να μην της πηρε το ματι του.Και παλι ομως θα πρεπει να ειναι αρκετα φθηνοτερες για να αξιζει καποιος να τις παρει απο εκει λογω των μεταφορικων.

Ακομα και στα ιδια να ηταν ομως παλι συμφερει η αγορα απο εδω.

 

Σημερα το πρωι εστειλα τον bro να παρει αλλες 3 στα 4W οπως αυτες που πηρα το Σαββατο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε παραγγελειά να το είχα αυτό το θέμα...Μόλις άρχησα να οργώνω το interneti για λάμπες LED να εξοπλήσω ολόκληρο διαμέρισμα ελέω μετακόμισης!!!Με τις GU10 βολεύτηκα με το link του φίλου και με το παραπάνω.Για Ε14 και Ε27 δοκιμασμένες και φθηνές λύσεις υπάρχουν?Χρειάζομαι καμια 30αρια λάμπες περίπου για διαμέρισμα και κοινόχρηστους χώρους και όπως καταλαβαίνετε το κόστος είναι τεράστιο και τέτοιες εποχές δεν είμαστε για πολυτέλειες τύπου (PHILIPS,OSRAM),πήρα μια προσφορά το Σάββατο και ακόμα βουίζουν τα αυτιά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθετω και 2 link απο το amazon.uk για οποιον θελει να διαβασει και κανενα review.

1.Αυτην ειναι στα 4W - 25 μοιρες http://www.amazon.co.uk/Philips-Master-GU10-Light-White/dp/B007M7GAVW/ref=sr_1_39?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=lighting&ie=UTF8&qid=1386106996&sr=1-39&keywords=Philips+led

2.Αυτην ειναι στα 4W  - 40 μοιρες http://www.amazon.co.uk/Philips-GU10-Watt-Master-White/dp/B007W0SLFC/ref=sr_1_23?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=lighting&ie=UTF8&qid=1386102590&sr=1-23&keywords=Philips+GU10

 

Αν μιλουσαμε για τετοια διαφορα τιμης για οποιοδηποτε αλλο προιον με τοσο καλα σχολια σιγουρα θα γινοταν χαμος.

Για παραδειγμα στα 65,30 ευρω περιπου βγαινουν οι 3(οι δευτερες στις 40 μοιρες) αν τις παρει καποιος απο το amazon και 30 απο Ελλαδα.

Φυσικα ομως και σε αλλο καταστημα απο Ελλαδα θα εχουν λογικα λιγοτερο απο το amazon αλλα καμια σχεση με την συγκεκριμενη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και για να βοηθήσω και εγώ αυτούς που θέλουν "επώνυμα" για να μην τους γδύνουν εδώ (αν και στο τεστ του φίλου παραπάνω οι philips δεν τα πάνε και τόσο καλά...!!!)

 

http://www.ebay.com/itm/151087624902?var=450193231986&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

Και όταν έρθει Ελλάδα (γιατί είναι cree! τα νέα led που σας έλεγα) να μου πείτε τιμή παρακαλώ....

 

 

Δοκίμασε τες με απλή 9v μπαταρία ή απλό μετασχηματιστή DC. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι μετασχηματιστές του φωτιστικού σου είναι οι απλοί (όχι ηλεκτρονικοί) και ίσως όχι καλής ποιότητας. Σε εμένα όταν έκανε αυτό που περιγράφεις, αφήνοντας απλά 1 αλογόνου, το πρόβλημα λύθηκε!!!! Επίσης δεν νομίζω να έχεις dimmer?

 

 

 

Τις δοκίμασα με 12V τροφοδοτικό και παίζουν μια χαρά... Θα τραβήξω μια μετατροπή το φωτιστικό από AC σε DC και θα είναι όλα τζετ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σε λάμπες τύπου G9 υπαρχει κάτι από ebay που προτείνετε;</p>

 

Με ενδιαφερει και μενα αν γνωριζει καποιος για G9. Το ebay εχει αρκετα ειδη... Εχετε δοκιμασει καμια?

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς εμπορευόμαστε λαμπτήρες LED της Eurolamp. 

 

Χωρίς να έχω κάνει την μελέτη με φωτόμετρα κτλ έχω ακούσει καλά σχόλια μέχρι στιγμής από τους πελάτες.

 

Επίσης καλή γνώμη έχω από προσωπική εμπειρία για τις συγκεκριμένες λάμπες led.

 

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως να το κάνω.

 

ΥΓ: αν το μήνυμα θεωρείται διαφημιστικό ή αντιβαίνει τους όρους του insomnia, παρακαλώ ενημερώστε με για να το σβήσω/τροποποιήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει και μενα αν γνωριζει καποιος για G9. Το ebay εχει αρκετα ειδη... Εχετε δοκιμασει καμια?

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Παρήγγειλα χθες αυτές

 

http://www.ebay.com/itm/261342197012?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Θα δούμε τι θα δείξουν.

Το πρόβλημα με τις G9 είναι ότι είναι πάρα πολύ μικρές και τα πολλά watt σε led μεγαλώνουν πολύ την λάμπα.

Βρήκα και πιο φτηνές από Κίνα αλλά προτίμησα αυτές που φαινότανε πιο ποιοτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με ενδιαφερει και μενα αν γνωριζει καποιος για G9. Το ebay εχει αρκετα ειδη... Εχετε δοκιμασει καμια?

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

Παρήγγειλα χθες αυτές

 

http://www.ebay.com/itm/261342197012?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Θα δούμε τι θα δείξουν.

Το πρόβλημα με τις G9 είναι ότι είναι πάρα πολύ μικρές και τα πολλά watt σε led μεγαλώνουν πολύ την λάμπα.

Βρήκα και πιο φτηνές από Κίνα αλλά προτίμησα αυτές που φαινότανε πιο ποιοτικές.

Φαινονται ποιοτικες. Θα μπουν σε dimmer? Το θεμα μου ειναι αν θα παιξουν καλα σε μενα λογω dimmer και αν οχι τι κανω...?Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά θέλουν ειδικούς dimmer οι led να το ξερετε και δεν πολύ βολεύει γιατί θα πρέπει να αλλάξεις και το διακόπτη και να είναι τελειως διαφορετικός από τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ που τις παρήγγειλα είναι για σταθερό άναμμα.

Και μάλιστα είναι για δοκιμή. Αν κάνουν καλή δουλειά θα παραγγείλω καμιά 12 ακόμα.

Όλα τα πολύφωτα τέτοιες έχουν. :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...