Προς το περιεχόμενο

Πόσοι είστε μοναχοπαιδια,?


arxangelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια. Συνέχισε να τσακώνεσαι με τα αδέρφια σου για μαλακίες.

 

tumblr_mgo9jrudxu1s2xmmmo1_400.gif

 

Και σε παρακαλώ μην αναφέρεσαι σε άλλους με ορολογίες "ροζ συνεφακίων" κ.λπ. όταν δε τους γνωρίζεις ούτε στο ελάχιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω πότε δεν θεωρώ ότι από ένα γάμο αποκτάς αδέρφια. Ούτε κάν αν τα κάνει ένας γονιός με άλλο άνθρωπο.

 

Αν τα κανει γονιος σου με αλλον ανθρωπο ειναι αδελφια σου, ετεροθαλη

 

Τα θετα οντως δεν ειναι πραγματικα αδελφια, οπως και οι θετοι γονεις δεν ειναι γονεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα κανει γονιος σου με αλλον ανθρωπο ειναι αδελφια σου, ετεροθαλη

 

Τα θετα οντως δεν ειναι πραγματικα αδελφια, οπως και οι θετοι γονεις δεν ειναι γονεις

Σε ηλικία 10++ δεν νομίζω να μπορούσα να τα δεχτώ σαν αδέρφια, είτε ετεροθαλή είτε θετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου  εσυ ανηκεις στις κατηγοριες που τους αρκουν 5 ευρω την μερα  καποιοι αλλοι οχι .Δεν σε παω σε αλλες λεπτομερειες γιατι θα παθεις  καταθλιψη και δεν θελω να σου χαλασω το ροζ συνεφακι σου.

 

 

Μαλλον εσυ ζεις σε ενα καταμαυρο συνεφακι και τα λες αυτα ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα λεει ο Fotis13.

 

Πρωτα το οικονομικο.

 

Μετα η γκρινια. Βλεπω την κοπελα που καθε λιγο σφαζεται με την αδερφη της. Βλεπω τα ξαδερφακια που παιζουν (κυριολεκτικα) τις μπουνιες απο μικρα.

 

Μακρια... Μεγαλη δουλεια η ψυχικη ηρεμια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που τα έχω μια χαρά και με τα 2 μου αδέρφια να αισθάνομαι πανευτυχής και ότι δεν είναι κάτι το φυσιολογικό;

 

Λάθος των γονιών είναι. Το να έχει κανείς αδέρφια μόνο κακό δεν είναι. Ήμαρτον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα λεει ο Fotis13.

 

Πρωτα το οικονομικο.

 

Μετα η γκρινια. Βλεπω την κοπελα που καθε λιγο σφαζεται με την αδερφη της. Βλεπω τα ξαδερφακια που παιζουν (κυριολεκτικα) τις μπουνιες απο μικρα.

 

Μακρια... Μεγαλη δουλεια η ψυχικη ηρεμια.

Μια χαρα τα λεει για τα αδελφια του ομως ετσι...?Δεν μπορεις αυτο να το γενικευσεις σε καμια περιπτωση.Οσο για τις μπουνιες που ριχνουν τα ξαδερφακια μαλλον δεν εχεις αδελφια γι αυτο το λες.Τι να πω και για το "πρωτα το οικονομικο".facepalm

 

Μετα λεει για ροζ συνεφακια.second facepalm.Λες και ειναι αμαρτια να τα εχεις καλα με τα αδελφια σου(!!!) και ολοι εμεις ζουμε σε ροζ συνεφακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαλακία είναι πως ότι ισχύει για εσάς, πρέπει αναγκαστικά, σύμφωνα με εσάς, να ισχύει και για εμάς τους υπόλοιπους.

 

Κρίμα που δεν έχουμε όλοι τους ίδιους γονείς.  :-)

 

Και δίνω ένα απλό παράδειγμα. Στα τόσα χρόνια, δεν έχω αγγίξει τον αδερφό μου ούτε για πλάκα. Ούτε για μία "καρπαζιά" που λέμε. Οπότε, σκεφτείτε λίγο ότι δεν είμαστε όλοι ίδιοι και ότι αλλιώς μεγαλώσαμε κάποιοι και αλλιώς κάποιοι άλλοι.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αγορια αδερφια παντα θα εχουν ανταγωνιστικη συμπεριφορα, και αυτο ξεκιναει απο τους γονεις πιστευω

 

κλασικη ελληνιδα μανα θα πει: ¨κοιτα τον αδερφο σου τι καταφερε μπλα μπλα κανε αυτο κανε εκεινο να του μοιασεις¨ ή ο μπαμπας: "ο αδερφος σου ηταν μεσα στις γκομενες εσυ δεν εχεις τι εσαι αδερφη και παει λεγοντας..

οποτε το αν δεν τα εχετε καλα με τα αδερφια σας μηπως φταινε και λιγο παραπανω οι γονεις σας παρα εσεις?

 

εγω προσωπικα τωρα σ αυτη την ηλικια θα ηθελα να ειχα μια μικρη αδερφουλα ή αν ημουν πιο μικρος εναν αδερφο ιδια ηλικια με μενα, να μπορεις να μαλωσεις να πεις για γκομενες να ριξεις καμια σφαλιαρα ο ενας στον αλλο, καμια φορα ειδικα τα χριστουγεννα με πειραζει λιγο π δεν εχω αδερφια

 

ΥΓ.

και βασικα για ολα φταιει η παιδεια που θα σε δωσει ο γονιος..

3 αδερφια η μανα μου

3 αδερφια ο μπαμπας μου

ΜΙΑ ΦΟΡΑ η μανα μου δεν μαλωσε με τα αδερφια της για λεφτα και για κληρονομια...

ο μπαμπας μου μεχρι να πεθανει θα σφαζεται με τον αδερφο του για τουβλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μια χαρα τα λεει ο Fotis13.

 

Πρωτα το οικονομικο.

 

Μετα η γκρινια. Βλεπω την κοπελα που καθε λιγο σφαζεται με την αδερφη της. Βλεπω τα ξαδερφακια που παιζουν (κυριολεκτικα) τις μπουνιες απο μικρα.

 

Μακρια... Μεγαλη δουλεια η ψυχικη ηρεμια.

Μια χαρα τα λεει για τα αδελφια του ομως ετσι...?Δεν μπορεις αυτο να το γενικευσεις σε καμια περιπτωση.Οσο για τις μπουνιες που ριχνουν τα ξαδερφακια μαλλον δεν εχεις αδελφια γι αυτο το λες.Τι να πω και για το "πρωτα το οικονομικο".facepalm

 

Μετα λεει για ροζ συνεφακια.second facepalm.Λες και ειναι αμαρτια να τα εχεις καλα με τα αδελφια σου(!!!) και ολοι εμεις ζουμε σε ροζ συνεφακια.

ποσο χρονων εισαι; Sent from my ipad4 using Insomnia

<p>Δηλαδή εγώ που τα έχω μια χαρά και με τα 2 μου αδέρφια να αισθάνομαι πανευτυχής και ότι δεν είναι κάτι το φυσιολογικό;</p> <p> </p> <p>Λάθος των γονιών είναι. Το να έχει κανείς αδέρφια μόνο κακό δεν είναι. Ήμαρτον.</p>

ποσο χρονων εισαι;

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο πατέρας μου που είναι 50 ρης με τον αδερφό του που είναι επίσης 50ρης είναι μαλωμένοι και δε το ξέρω;

Το ίδιο ισχύει και για τη μάνα μου;

 

Αλλάξτε μυαλά ρε. Για αυτό έχετε γαμημένες σχέσεις με τα αδέρφια σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fotis13 χαλαρωσε λιγο...

 

Τα κληρονομικά και οι σχεσεις που θα αλλάξουν μετα, αναμεσα στα αδερφια εξαρταται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μονο απο τους γονεις.(το εχω ζησει και το βλεπω απο το σόι της μανας μου)

Αν ο πατερας σου δεν ειναι δικαιος και αγαπα πχ μονο την αδερφη σου, δε φταιει αυτη για αυτο και αναποφευκτα θα τη δεις μετα με άλλο ματι.

 

Επισης, ναι μπορει μια οικογενεια να εχει να μοιραστει τη μια κουρου αλλά σιγουρα ειναι πολυ πιο ευτυχισμενη απο εσενα που μπορει να εχει και να μοιραστει τα 3 σπιτια και μισοκοιτάς τον/ην αδερφο/η σου μη στο φάει..... :-)

 

Σορυ, δε σκεφτονται όλοι έτσι. :-)

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fotis13 χαλαρωσε λιγο...

 

Τα κληρονομικά και οι σχεσεις που θα αλλάξουν μετα, αναμεσα στα αδερφια εξαρταται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μονο απο τους γονεις.(το εχω ζησει και το βλεπω απο το σόι της μανας μου)

Αν ο πατερας σου δεν ειναι δικαιος και αγαπα πχ μονο την αδερφη σου, δε φταιει αυτη για αυτο και αναποφευκτα θα τη δεις μετα με άλλο ματι.

 

Επισης, ναι μπορει μια οικογενεια να εχει να μοιραστει τη μια κουρου αλλά σιγουρα ειναι πολυ πιο ευτυχισμενη απο εσενα που μπορει να εχει και να μοιραστει τα 3 σπιτια και μισοκοιτάς την/την αδερφο/η σου μη στο φάει..... :-)

 

Σορυ, δε σκεφτονται όλοι έτσι. :-)

Αυτό.

Όπως πάντα φταίνε οι γονείς.

Βέβαια υπάρχουν,ξέρω δηλαδή,περιπτώσεις ατόμων που απλά είναι καθίκια.Υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις φυσικά...

 

Κατά τα άλλα παιδιά χαλαρώστε.Το έγραψα και πριν,δεν είναι καλό το τσουβάλιασμα και μην κρίνετε εξ' ιδίων τα αλλότρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...