Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τον ήχο


giorgos17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... Κάτω δεξια στο ηχείο όταν το πατάω μου βγάζει έναν ενισχυτή και δεν δουλεύουν τα ηχεια(δοκίμασα και ακουστικά ουτε αυτα δούλευαν) παλαιότερα οταν δούλευαν στην θέση του ενισχυτή είχα ένα ηχείο.... μπήκα και από linux και δουλευαν τα ηχεία κανονικά αλλα από την μπροστινή την θύρα που έχει το κουτί μου όχι από πίσω ενώ στα Windows ουτε από μπροστά δουλεύουν.. έσβησα τα drivers και τα ξανα έκανα εγκατάσταση αλλα πάλι τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες στο bios αν εχει επιλογη για το μπροστινο πανελ ηχου. ( εμενα εχει ηταν στο disable και δεν δουλευε αλλα το εκανα enable και παιζει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες στο bios αν εχει επιλογη για το μπροστινο πανελ ηχου. ( εμενα εχει ηταν στο disable και δεν δουλευε αλλα το εκανα enable και παιζει )

Μπορεις να μου πεις βημα βημα τι να πατήσω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις το bios στην εκκινηση πατωντας F2 η DELETE συνηθως ενα απο τα δυο ειναι αναλογα την μητρικη. Μετα ψαχνεις να δεις αν λεει καπου κατι για audio front panel και αν ειναι enable η disable αν ειναι κλειστο το ανοιγεις ( enable) και πατας αποθηκευση. Συνηθως παταε F10 η το κανεις μεσα απο το μενου παντα καπου το λεει. ισως η μητρικη σου δεν εχει τετοια επιλογη. Προσεχε μην κανεις ζημια. Επσης το προβλημα σου μπορει να ειναι αλλο. Πχ. Καποια ρυθμιση μεσα απο το λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν είναι το bios το πρόβλημα... απο το λειτουργικό θα είναι.......οριστε και μία φωτογραφία.. μου βγάζει αυτό αντι να μου βγάλει το ηχειο στην θεση του ενισχυτή.

post-271004-0-38928100-1386089444_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...