Προς το περιεχόμενο

[SMS, λεπτά ομιλίας, mb] Δώρο της Cosmote για να χαρίσεις σε 3 φίλους σου


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Yup,

 

Δεν ξέρω τι ίσχυε πιο πριν με ανανεώσεις γιατί μόλις τον τελευταίο χρόνο έχω καρτοκινητό, φαίνεται ότι ο χρόνος ισχύει μόνο για νέο νούμερο και μετά την πάροδο του έτους οι ανανεώσεις ειναι εξαμήνου (και σε κλέβουν κιόλας αν ανανεώσεις πιο πριν από την λήξη, γιατί όπως φαίνεται μετράνε το +6 μήνες από την ημέρα ανανέωσης, όχι από την ημερομηνία που λήγει το υπάρχον ποσό σου:

 

No 1

- Έχεις Χ ευρώ εως 2/2/2015.

- Γίνεται μεταφορά υπολοίπου στις 15/12 και πλέον:

- Έχεις Χ ευρώ έως 18/6/2015  (και όχι 2/8/2015 όπως λογικά θα έπρεπε, μου φάγανε κοντά 1,5μήνα).

 

Νο2

- Έχεις Χ ευρώ που λήγουν σε 7 ημέρες (26/12/2014). Για να έχεις διαθέσιμο το υπόλοιπο σου για ακόμα 6 μήνες ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου πριν τη λήξη του!

- Ανανεώνω την Δευτέρα 16/12, και πλέον:

-Έχεις Χ ευρώ έως 19/6/2015 (έχασα κι εδώ 1 βδομάδα)

 

 

Εντάξει, έχουν τεράστια χασούρα που πλέον όλοι σχεδόν είναι άνευ συμβολαίου και κάπως πρέπει να βγάλουν έξτρα χρήμα από τα καρτοκινητά που τους έκαναν τη ζημιά... οπότε σε αναγκάζουν να ανανεώνεις πιο συχνά, το χρειάζεσαι δεν το χρειάζεσαι.

Εγώ θεωρώ μεγαλύτερη μπινιά το ότι η παράταση χρόνου μετράει από την ημέρα ανανέωσης του ποσού, όχι μόνο πρέπει να προσέχεις μην χάσεις το 6μηνο, αλλά να το κανεις και τελευταία στιγμή για να μην σου φάνε μέρες/μήνες.

 

 

 

 

  • Κάθε Συνδρομητής μπορεί να δεχτεί κατ’ ανώτατο όριο 20 Δώρα κατά τη διάρκεια του Προγράμματος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα στο πρωτο που λες ηταν έτσι.Δηλαδή κάθε φορά που έκανες ανανέωση ανεξάρτητα απο το ποσό που είχες μέσα στο πήγαινε ενα χρονο μετά. Πχ είχες μισο ευρώ και έληγε 15 Δεκεμβρίου και εσύ εβαζες στις 7 Νοεμβρίου 10 ευρώ .Σου έλεγε μετα οτι εχεις 10,5 έως 7 Νοεμβρίου του επόμενου έτους.Τώρα αυτές οι μαλακιες με τα εξάμηνα είναι παπαριες και μάλλον οφείλονται σ αυτό που ειπες για χασουρα απο τα συμβόλαια... επίσης νομιζω οτι σε περίπτερα δεν βρίσκεις πλεον 5αρες κάρτες.... Αυτά είναι καραγκιοζιλικια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα, όπως είπα δεν ξέρω τι γινόταν πριν γιατί ήμουν με συμβόλαιο μέχρι πριν 1 χρόνο κα μόλις τώρα χρειάστηκε να ανανεώσω και είδα τι παίζει...

Και για το περίπτερο, true, αναγκαστικά 10ευρω πήρα. Τεσπα, αυτό δεν το "κλαίω" γιατί βόλεψα άλλο νούμερο με μεταφορά, αλλά η μπινιά με τον χρόνο που έχασα μου έκατσε στο λαιμό. Που και να το ήξερα δεν γινόταν διαφορετικά αφού έπρεπε να ανανεώσω την δεδομένη στιγμή, but still, καθαρή κλοπή. Τεσπα, από που να τους πιάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα στο πρωτο που λες ηταν έτσι.Δηλαδή κάθε φορά που έκανες ανανέωση ανεξάρτητα απο το ποσό που είχες μέσα στο πήγαινε ενα χρονο μετά. Πχ είχες μισο ευρώ και έληγε 15 Δεκεμβρίου και εσύ εβαζες στις 7 Νοεμβρίου 10 ευρώ .Σου έλεγε μετα οτι εχεις 10,5 έως 7 Νοεμβρίου του επόμενου έτους.Τώρα αυτές οι μαλακιες με τα εξάμηνα είναι παπαριες και μάλλον οφείλονται σ αυτό που ειπες για χασουρα απο τα συμβόλαια... επίσης νομιζω οτι σε περίπτερα δεν βρίσκεις πλεον 5αρες κάρτες.... Αυτά είναι καραγκιοζιλικια ....

 

 

Μπορεις να βαλεις απο 5e και πανω μονο σε καταστημα του Γερμανου η της Cosmote.Ο κωδικος ερχεται σε μυνημα κανονικα.

 

Νομιζω πως στο 6μηνο ληγει το υπολοιπο,ο αριθμος καταργειται στον χρονο αν δεν βαλεις καθολου καρτα.

 

Ξερει κανεις αν στελνουν μυνημα οταν ληξουν τα λεπτα η τα MB η τα μυνηματα?Μου εστειλαν μυνηματα και ομιλια στις 19/12 και λογικα θα πρεπει να ληγουν σημερα.Ετσι και αλλιως δεν εχω καρτα να μου "φαει".

 

Παντως οταν θελω να μαθω ποσα MB,Μυνηματα και ομιλια εχω στελνω το μυνημα Υ στο 1330 και στελνουν απανωτα μυνηματα.Αν ομως δεν εχεις εστω και καποια cents δεν στελνει το μυνημα και ας ειναι δωρεαν.Fuck logic?

 

Επισης αν θελετε να μαθετε αν καποιος χρηστης εχει What's Up,στελνετε το μυνημα WU κενο και διπλα τον αριθμο στο 1314.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις απο 5e και πανω μονο σε καταστημα του Γερμανου η της Cosmote.Ο κωδικος ερχεται σε μυνημα κανονικα.

 

Νομιζω πως στο 6μηνο ληγει το υπολοιπο,ο αριθμος καταργειται στον χρονο αν δεν βαλεις καθολου καρτα.

 

Ξερει κανεις αν στελνουν μυνημα οταν ληξουν τα λεπτα η τα MB η τα μυνηματα?Μου εστειλαν μυνηματα και ομιλια στις 19/12 και λογικα θα πρεπει να ληγουν σημερα.Ετσι και αλλιως δεν εχω καρτα να μου "φαει".

 

Παντως οταν θελω να μαθω ποσα MB,Μυνηματα και ομιλια εχω στελνω το μυνημα Υ στο 1330 και στελνουν απανωτα μυνηματα.Αν ομως δεν εχεις εστω και καποια cents δεν στελνει το μυνημα και ας ειναι δωρεαν.Fuck logic?

 

Επισης αν θελετε να μαθετε αν καποιος χρηστης εχει What's Up,στελνετε το μυνημα WU κενο και διπλα τον αριθμο στο 1314.

 

Ναι σε ειδοποιεί οτι τα MB που έλαβες ως δώρο εξαντληθηκαν. Εμένα με ειδοποίησε με μήνυμα και όταν απέμεναν 10ΜΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...