Προς το περιεχόμενο

Ποια υπηρεσία instant messaging χρησιμοποιείται πιο πολύ;


alexzzz

Ποια υπηρεσία instant messaging χρησιμοποιείται πιο πολύ;  

816 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποια υπηρεσία instant messaging χρησιμοποιείται πιο πολύ;

    • Whatsapp
    • Viber
    • Chaton (Samsung)
      0
    • Skype
    • Hangouts (Google)
    • Blackberry messenger
    • Yahoo Messenger
      0
    • iMessage (ios/mac only)
    • Facebook messenger
    • ICQ (για όποιον ήταν χρόνια στον πάγο)
    • kik messenger
    • Tango
      0
    • ooVoo
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντας ένα θέμα στο section των ειδήσεων για το whatsapp και μια διαφωνία μεταξύ ενός χρήστη ios και android αναρωτήθηκα γιατί να μαλώνουν αφού έτσι και αλλιώς το whatsapp δεν το χρησιμοποιούμε και πολύ εδώ στα μέρη μας.

 

ή μήπως όχι; μήπως μόνο εγώ δεν το χρησιμοποιώ; και έτσι γεννήθηκε η απορία:

 

Ποια υπηρεσία instant messaging χρησιμοποιείται πιο πολύ στα smartphone και τα tablet σας;

 

"Πιο πολύ" γιατί σίγουρα θα έχετε πάνω από μία εγκατεστημένες μιας και οι περισσότερες (αν όχι όλες) είναι τζάμπα. Επίσης δεν διαχωρίζουμε αν πρόκειται μόνο για κείμενο, φωνή ή βίντεο κλήση γιατί η επιλογή σας ουσιαστικά κάνει τον διαχωρισμό από μόνη της. 

 

Έχετε μία ψήφο που είναι ορατή σε όλους, η ψηφοφορία θα διαρκέσει όσο μου καπνίσει (sic) και αν δεν βαριέστε γράψτε στα σχόλια ποιο λειτουργικό χρησιμοποιείται και γιατί διαλέξατε αυτή την υπηρεσία 

 

Προσοχή: δεν ψάχνουμε για πρόγραμμα που να συνδυάζει instant messaging υπηρεσίες (πχ digsby κτλ) αλλά για τις υπηρεσίες καθεαυτού

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνουμε την ψηφοφορία αυτή και επειδή οι υπηρεσίες instant messeging είναι ατελείωτες έβαλα τις πιο γνωστές. Αν θέλετε κάποια που δεν είναι στην λίστα γράψτε την στα σχόλια ή καλύτερα με ένα pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πιο πολύ χρησιμοποιώ το viber. Το έχει όλη η familia, πολλοί φίλοι και αρκετοί πελάτες. Δεύτερο έρχεται το hangouts που μιλάω σχεδόν αποκλειστικά με τον κολλητό. Και τα δύο σε android smartphone, android tablet και windows pc.  Τα υπόλοιπα σχεδόν δεν τα ανοίγω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά χρησιμοποιούσα πολύ το whatsapp. Στη συνέχεια επικράτησε για λίγο διάστημα το viber και τελευταία βλέπω ότι οι περισσότεροι φίλοι μου μου στέλνουν μηνύματα στο facebook messenger. Άρα facebook messenger θέλοντας και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιειται γενικώς ή "χρησιμοποιείτε" θες να πεις? Γιατί ποια χρησιμοποιείται γενικώς δε μπορω να σου πω. 

 

Προσωπικά στο iphone κυρίως imessage/whatsapp/viber

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Skype στη δουλειά και λίγο imessage προς φίλους και γνωστούς με iPhone, αλλιώς παραδοσιακό SMS/MMS. Το Whatsapp το ξεκίνησα πρόσφατα και δεν το δουλεύω ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μήπως να διορθωθεί η ορθογραφία του τίτλου και του ερωτήματος ;

 

το «χρησιμοποιείται» είναι παθητική φωνή, σημαίνει ποια εφαρμογή είναι πιο πολύ σε χρήση,

το σωστό είναι «χρησιμοποιείτε» , εσείς χρησιμοποιείτε, Β' πληθυντικός κλπ

 

προσωπικά μπερδεύτηκα πριν μπω να διαβάσω το θέμα, περίμενα κάποιο άρθρο για το ποιες εφαρμογές είναι πιο πολύ σε χρήση.

 

 

Για να παραμείνω εντός θέματος, καινούριος χρήστης είμαι και βλέπω ότι είναι πολλές οι επαφές μου που έχουν viber.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...