Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικοί υπότιτλοι: Αλλάζει το μέγεθος των χαρακτήρων;


deesnider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καις δισκάκια. Media player με usb είναι.

αυτο μπορει να ειναι usb , εγω λεω για το παληκαρι που εχει 50000 τοσα δισκακια !

η λυση του αποκωδικοποιητή  ειναι η καλυτερη για οσους δε μπορουν να συνδεσουν το πισισ τους ! δυο σε ενα  και  mpeg4 και παιζουν τα παντα πλεον , οι καλυτεροι player ειναι !

πρωτη λυση βεβαια επιμενω ,συνδεση του πισι με την τηλεοραση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα τα παθαινεις επειδη δε φευγεις επιτελους απο τα media player Crypto ripto η οπως αλλιως λεγοντε και δε πας σε μια απλη συνδεση με hdmi  της τηλεορ με το πισι σου !  να βλεπεις ακριβως οπως στην οθονη  κ ακομη καλυτεερα με τις γραμματαααααααρες σου με τα ολα σου !! ουτε δισκακια θα καις ουτε τιποτα ! εισαι πολυ της ταινιας γιατι δε το κανεις ? τα 10 μετρα εχουν 8 ευρα δεν ειναι ακριβα ! μπορεις να το βγαζεις κ να το βαζεις το καλωδιο αν σε ενοχλει η αν εχεις τιποτα πορτες για εμποδια! πλεον καρτα με hdmi αν δεν εχεις βρισκεις με 15 ευρω !

καλα σου κανει ο κωστας , χωσε κωστα χωσε :-D

 

Άμα ο άνθρωπος είναι κακός και κοιλαράς, τι περιμένεις... :P

 

Είμαι μαζοχιστής ρε 'συ, αλλά όχι και τόσο! Το κόλλημα με την εγγραφή dvd το έχω, το ομολογώ και το έχουμε συζητήσει παλιότερα. Το εξωτερικό media player όμως, εξυπηρετεί συγκεκριμένη ανάγκη μου, σε πολύ «ειδικές» συνθήκες. Δεν το έχω στο σπίτι, αλλά σε ένα χώρο εκτός σπιτιού, που χρησιμοποιώ ως γραφείο για κάποιες νύχτες κάθε εβδομάδα, όπου έχω μια παλιά crt 29". Εκεί δεν έχω p.c., αλλά ένα αρχαίο λαπτοπάκι το οποίο είναι μονίμως απασχολημένο για τη δουλειά μου, αλλά ούτως ή άλλως με τη crt δε συνδέεται χωρίς μετατροπέα, αφού η t.v. έχει μόνο αναλογικές εισόδους. Για εκεί το πήρα το media player, να χαζεύω καμιά ταινιούλα και να περνάει η ώρα. Άλλα εντάξει, η απόσταση είναι μικρή, οπότε το μέγεθος των υποτίτλων παλεύεται. Απλώς δεν είναι ιδανικό.

 

Όσο για την ...ανίερη συμμαχία σου με το άλλο κάθαρμα, τον Κώστα...

 

​...έννοια σου και θα σας καταραστώ παρέα και τους δυο σας!

 

Καλά σου λέει ο άνθρωπος ρε, αλλά...

 

610x.jpg

 

 

Εσύ, είπαμε, δε θα μιλάς!!! Το παραχέσαμε με τη δημοκρατία μού φαίνεται! Άντε, με το να λέει ο καθένας τη γνώμη του...

 

Δεν καις δισκάκια. Media player με usb είναι.

 

Κατέβασα πάντως το manual και δεν είδα να έχει κάποια ρύθμιση για μέγεθος υπότιτλων. Κρίμα για την crypto. Για 50€ περίμενα κάτι καλύτερο. Εγώ πήρα ένα mpeg4 αποκωδικοποιητή της Ελληνικής Crystal audio, τον prime hd ο οποίος είναι για digea (η tv μου δεν έχει δέκτη mpeg4), παίζει τα πάντα, έχει pvr και έχει τρία μεγέθη υπότιτλων. Όλα αυτά με 30€. (http://www.skroutz.gr/s/2405229/Crystal-Audio-Prime-HD.html?from=autocomplete&keyphrase=crystal+audio+prime+hd)

 

Εγώ πήρα το συγκεκριμένο, από αγγελία ενός φίλου εδώ στο insomnia, σε κατάσταση εντελώς καινούργια. Δεν ψαχνόμουν για media player μέχρι να στήσω το γραφειάκι που λέω πιο πάνω. Άλλωστε, στο σπίτι υπάρχουν σύγχρονες τηλεοράσεις, που παίζουν από τη usb τους τα πάντα, οπότε δε χρειάζεται ούτε media player εξωτερικό, ούτε και σύνδεση με p.c., όπως λέει ο ...χοντρός πιο πάνω!

 

Πάντως, τουλάχιστον από θέμα γκάμας υποστηριζόμενων τύπων video, έχει αποδειχθεί πληρέστατο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...