Προς το περιεχόμενο

Μου το καψε ο Δίας !!!


chronixp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς όπως διαβάζετε!!!!

Το περασμένο ΣΚ που έπεφταν οι κεραυνοί στην Αττική, ένας απ' αυτούς μου το έκαψε. Είχα ένα Sagem Fast 2404 του ΟΤΕ και με το που κάηκε, το άλλαξα με ένα baudtec tw263R4-A2 που είχα backup, το οποίο δούλεψε μεν, αλλά με πολλές αποσυνδέσεις. Το δήλωσα βλάβη στον ΟΤΕ, μπας και μου κάνουν κανένα reset στη γραμμή, αλλά χτες με τον πολύ αέρα είχα πάλι προβλήματα.

Τι θέλω τώρα; Ένα καινούργιο modem/router.

  1. Bugget: Μέχρι 150 € (δεν είναι βέβαια απαραίτητο να το φάμε όλο)
  2. Με το router αυτό συνδέονται 2 οικογένειες δηλαδή: 3 X Laptop, 1 X PC (για downloads κυρίως), 3 X Smartphones,1 X Smart TV
  3. Eπειδή είμαστε σε δύο επίπεδα να έχει καλό σήμα και στα δύο. Όχι όμως τόσο, ώστε να 'φέγγουμε' το βράδυ απ' την ακτινοβολία - έχουμε και μικρά παιδιά :-) .
  4. Προερετικά (1) να μπορώ να συνδέσω ένα stick της vodafone αν κάποια στιγμή δεν έχω internet για να το μοιράζει
  5. Προερετικά (2) να είναι vdsl & adsl σε μελλοντική χρήση, αν και ακόμα δεν το υποστηρίζει η περιοχή μου.

P.S. Έχω στο εξοχικό μου ένα παλιό και καλό lynksys wag200 παροπλισμένο. Αξίζει να το ζωντανέψω ξανά, αντί να μπω στη διαδικασία να πάρω καινούργιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να καλεσεις το 13888 και ζητα να σου στειλουν ρουτερ, πλεον στελνουν ρουτερ σαν χρησιδανειο, δηλαδη στο δανειζουν για οσο καιρο εχεις το adsl χωρις να πληρωσεις τιποτα, απλα οταν σταματησεις την συνδεση πρεπει να το πας πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ αλλά μιας και αποφάσισα να πάρω ένα καινούργιο και αφού αυτά που δίνει ο ΟΤΕ δεν είναι και ότι καλύτερο απ' ότι έχω καταλάβει, μήπως να αγοράσω κάποιο καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα αυτα που δινει ο ΟΤΕ δεν ειναι το καλυτερο, καμια εταιρια παγκοσμιος δεν δινει το καλυτερο, ολοι δινουν καποιο που κανει την δουλεια του το 95% των πελατων, καποιοι που θελουν κατι καλυτερο, ειτε απο αναγκη (οπως vpn, δυνατοτερο wifi), ειτε απο φετιχ, ειτε επειδη τους βαραινει το πορτοφολι μπορουν να αγορασουν οτι νομιζουν απο την αγορα.
Δεν ειμαι σε θεση να αποφασισω για εσενα, το 2404 σου εκανε την δουλεια σου; Εαν οχι, τι θα ηθελες καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...