Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος από Αγγλία ψάχνει Nexus 7 και προτείνοντάς του αυτό που παρέθεσε κάποιος πιο πάνω πρόσεξα ότι σε αυτές τις δημοπρασίες (σε αντίθεση με τις υπόλοιπες) δε στέλνει ο πωλητής σε συγκεκριμένες χώρες!

06-12-201312-26-55_zpsa2b52d9f.png

Ξέρει κανείς γιατί;

 

Και στο ipad το ίδιο ισχύει

Μάλλον πρόκειται για απάτη :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφού στέλνει Ελλάδα τί σε νοιάζει?

Αμερική μπορεί να μή στέλνει, γιατί όταν παραγγέλνεις από άλλη Πολιτεία έχει μια επιβάρυνση 3%, αν θυμάμαι καλά.

Στις άλλες χώρες ίσως έχει πολύ "σκληρό" τελωνείο ή να παίζουν τίποτα πρόστιμα για παραεισαγωγή apple προιόντων ? τί να πω, μια υπόθεση κάνω

Στο feedback του θα δούμε τους πρώτους που παρέλαβαν (αν κάνουν αξιολόγηση), λογικά μέσα στις επόμενες ώρες..

Πάντως έχει έναν που έχει κάνει θετική αξιολόγηση για το ipad mini στην τιμή της προσφοράς, από προχτές, περίεργο κι αυτό. Πότε πρόλαβε και παρέλαβε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο ipad το ίδιο ισχύει

Μάλλον πρόκειται για απάτη :ph34r:

Να κάνω μία αφελή ερώτηση?

Πως πρόκειται για απάτη από τη στιγμή που πριν καν ο συγκεκριμένος πωλητής πάρει τα χρήματα απο

το paypal, 1000 αγοραστές θα τον τρελάνουν στα dispute?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάρεις τα χρήματα απο το PayPal πρεπει να περάσουν 2-3 βδομάδες..!!

Τα tracking number ανανεώθηκαν!!!

Καλη αναμονή!!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

not true ;) . Ειναι ειτε 6 ημερες ( κανονικες οχι εργασιμες) που ανοιγεις case + 1 εργασιμη που βλεπουν την υποθεση αμεσως μετα για να επιστραφουν, ειτε 1 εργασιμη αν το ebay τον διαγραψει για πολλα dispute. Παθων προσφατα για αυτο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

not true ;) . Ειναι ειτε 6 ημερες ( κανονικες οχι εργασιμες) που ανοιγεις case + 1 εργασιμη που βλεπουν την υποθεση αμεσως μετα για να επιστραφουν, ειτε 1 εργασιμη αν το ebay τον διαγραψει για πολλα dispute. Παθων προσφατα για αυτο ξερω.

 

νομίζω ότι ο φίλος αναφέρεται στο πότε παίρνει ο πωλητής τα χρήματα, όχι ο αγοραστής σε περίπτωση προβλήματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μία αφελή ερώτηση?

Πως πρόκειται για απάτη από τη στιγμή που πριν καν ο συγκεκριμένος πωλητής πάρει τα χρήματα απο

το paypal, 1000 αγοραστές θα τον τρελάνουν στα dispute?

 

Καθόλου αφελής ερώτηση :)

Το post μου ήταν ειρωνικό αφού κάθε 2 σελίδες κάποιος θα επαναφέρει το σενάριο της απάτης και πράγματα που έχουν ήδη ειπωθεί και σχολιαστεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ασχολείστε αν ειναι απάτη η οχι.. λογικα οι αποστολές θα γίνουν , το θέμα ειναι το τελωνείο , εφόσον ο πωλητής δεν το στέλνει ως gift θα υπάρξει χρέωση η οποία οσο μεγαλύτερη ειναι μειώνετε το μεγεθος της προσφορας. οποτε πριν αρχισουμε και μιλαμε για την προσφορά της χιλιετιας ας περιμένουμε τι θα γινει.. εγω προσωπικά αν το συνολικό κοστος ξεπερνά τα 190 ευρω δεν το θεωρω προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαίνεται να είναι απάτη παιδιά και να το χαρείτε όσοι το πάρετε! Εμένα άλλο με τρομάζει , που θα έρθει ο ταχυδρόμος και θα παρατήσει στο γραμματοκιβώτιό σας πάνω ένα iPad... :P  !!! Πολλοί λίγοι έχουν το φιλότιμο να χτυπήσουν το κουδούνι και να ενημερώσουν, ή τέλος πάντων το κάνουν αν είναι συστημένο!  Εγώ μια φορά πήρα μια φωτογραφική μηχανή από ebay (219 ευρώ) και έτυχε όταν βγήκα έξω και το είδα το πακέτο κάτω στο πάτωμα, στα νερά! Άσε που έτυχε εκείνη την ημέρα και δεν πέρασε κανείς που μοιράζει φυλλάδια ...γιατί ποτέ δεν ξέρεις!! :unsure:
Από τότε φροντίζω ν' αγοράζω πράγματα που χωράνε μέσα στο γραμματοκιβώτιο! :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαίνεται να είναι απάτη παιδιά και να το χαρείτε όσοι το πάρετε! Εμένα άλλο με τρομάζει , που θα έρθει ο ταχυδρόμος και θα παρατήσει στο γραμματοκιβώτιό σας πάνω ένα iPad... :P  !!! Πολλοί λίγοι έχουν το φιλότιμο να χτυπήσουν το κουδούνι και να ενημερώσουν, ή τέλος πάντων το κάνουν αν είναι συστημένο!  Εγώ μια φορά πήρα μια φωτογραφική μηχανή από ebay (219 ευρώ) και έτυχε όταν βγήκα έξω και το είδα το πακέτο κάτω στο πάτωμα, στα νερά! Άσε που έτυχε εκείνη την ημέρα και δεν πέρασε κανείς που μοιράζει φυλλάδια ...γιατί ποτέ δεν ξέρεις!! :unsure:

Από τότε φροντίζω ν' αγοράζω πράγματα που χωράνε μέσα στο γραμματοκιβώτιο! :P

Συστημένο τέτοιου μεγέθους παραδίδεται ειδοποιητήριο και παραλαμβάνεις από ταχυδρομείο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτα αν φανε τελωνειο ποσο θα ειναι δηλαδη;

 

Εστειλα να ρωτησω και πηρα απαντηση "buysuperdeal is out of the office until 12/07/2013 and may not be able to respond to your message."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, με τα λινκ τα οποια δωσατε παραπανω, για nexus και iphone, ανοιγουν κανονικα. Αν ομως παω στην σελιδα του πωλητη και πατησω items for sale, δεν μου τα βγαζει. Γνωριζει κανεις γιατι;

 

 

Ακυρο, το βρηκα. Επρεπε να πατησω visit store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα αν φανε τελωνειο ποσο θα ειναι δηλαδη;

 

Εστειλα να ρωτησω και πηρα απαντηση "buysuperdeal is out of the office until 12/07/2013 and may not be able to respond to your message."

 

Γιατί νομίζει θα ξέρει αυτός για τα δικά μας τα τελωνεία?

Σε αυτό θα πέσει τρελή καμπάνα(αν πιαστεί φυσικά), σα να το πήρες από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να σας πω  και εγώ την γνώμη μου σχετικά με το θέμα..

 

Α)Δεν νομίζω να έχει κανείς σας πρόβλημα με το τελωνείο παιδιά. Το πακέτο είναι πολύ μικρό και ελαφρύ..

Αυτό με το το έχει σημειώσει το πακέτο σαν gift δεν είναι τόσο σημαντικό όσο κάποιοι γράφουν εδω μέσα..καλό είναι να υπάρχει αλλά μέχρι εκεί.. Το σημαντικό είναι να μην γράφει έξω από το πακέτο την πραγματική αξία του αντικειμένου και να μην το ασφαλίσει για πάρα πολλά χρήματα.. Το + είναι οτι σας το έστειλε με usps(ελτα) γιατί σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα είχατε πρόβλημα..

 

Β)Τωρα όσο αφορά το θέμα με τα λεφτα σας ούτε αυτά πιστεύω οτι μπορεί να τα χάσετε γιατί ακόμα και απατεώνας να είναι ο τύπος τα λεφτά τα δεσμεύει το paypal για 21μερες και δεν μπορεί να τα πάρει και να εξαφανιστεί (αν δεν φαίνεται στο tracking number οτι δεν έχει φτάσει το αντικείμενο στον προορισμό του) οποτε προλαβαίνετε να κάνετε τις ενέργειες μέσω ebay και paypal για να τα πάρετε πίσω..

 

Αντε να σας έρθει με το καλό! Το έχω το ipad mini εδω και ένα χρόνο περίπου και πιστεύω οτι θα το ευχαριστηθήτε πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

not true ;) . Ειναι ειτε 6 ημερες ( κανονικες οχι εργασιμες) που ανοιγεις case + 1 εργασιμη που βλεπουν την υποθεση αμεσως μετα για να επιστραφουν, ειτε 1 εργασιμη αν το ebay τον διαγραψει για πολλα dispute. Παθων προσφατα για αυτο ξερω.

νομίζω ότι ο φίλος αναφέρεται στο πότε παίρνει ο πωλητής τα χρήματα, όχι ο αγοραστής σε περίπτωση προβλήματος....

Ακριβώς..Ο πωλητής κανει 2-3 βδομάδες να πιστωθουν τα χρήματα στο Pay-Pal..Σε περιπτωση που κανει refund ο πωλητής τα χρήματα πιστωνονται την ίδια στιγμη στο Pay-Pal!Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το "περίεργο" είναι ότι παρόλο που & το Nexus είναι σε τιμη Super υπάρχει ακόμα διαθέσιμο σε σχέση με το Ipad που ξεπούλησε σε χρόνο ντε τε...

Οσοι παρηγγειλαν το Nexus ήρθαν σε επαφή καθόλου με τον πωλητή για να δουν με τι τρόπο το στέλνει ???

 Αν χρησιμοποιεί κάποια κουριερ είναι κατα 99% σίγουρο ότι το πακέτο θα περάσει τελωνείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...