Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω να στειλει καμια κορνιζα....

αν εχεις παραγγειλει κ μολις δεις σημειωση στο ebay οτι leave feedback μεχρι ταδε κ δεν εχεις παραλαβει ακομα αμεσως ανοιξε case στο ebay

 

προσφατα ειχα δυο περιπτωσεις με δερματινες τσαντες οπου ολα φαινονταν οκ αλλα αποστολη δεν εγινε κ κοντα στον μηνα βροχη τα dispute,εχει χαλασει πολυ ο κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά αξιολύπητη η νοοτροπία του Έλληνα...

Τέτοια μιζέρια και σκατοψυχιά σπάνια να βρεθεί σε άλλο λαό...

Παραγγέλνουν κάποιοι εδώ μέσα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (δεν αναφέρομαι μόνο στη συγκεκριμμένη προσφορά) και όσοι δεν προλάβανε ή όσοι δεν είχαν τα κότσια να πάρουν το οποιοδήποτε ρίσκο κρύβει αυτή η προσφορά, βγαίνουν τώρα από τις τρύπες τους και κάνουν τη ζωή των πρώτων δύσκολη!

 

Κύριοι δε μας ενδιαφέρουν οι απόψεις σας! Αν είναι να έρθουν θα έρθουν!

Το Forum υπάρχει για να βοηθάμε και να ενημερώνουμε τον κόσμο και όχι για να αραδιάζουν ένα σωρό ΜΙΖΕΡΟΙ, που δεν έχουν τι να κάνουν με το χρόνο τους, μπούρδες και αερολογίες!

Βοήθεια και γνώμες χρειάζονται όταν ζητηθούν από αυτούς που εμπλέκονται άμεσα με την αγορά! 

Η προσφορά τελείωσε, όσοι παραγγείλανε παραγγείλανε και αν είναι να έρθει θα έρθει! Μην αγχώνεται τον κόσμο χωρίς λόγο!

 

Και προσωπικά να πω ότι εμπιστεύομαι ΧΙΛΙΕΣ φορές περισσότερο τον ξένο, του οποίου προμοτάρει το ίδιο το eBay τα προϊόντα, παρά τον οποιοδήποτε Ελληνάρα που περισσότερο το κακό παρά το καλό του άλλου θέλει!

 

Και για όσους είναι αρχάριοι και έχουν αγχωθεί!  

Ο πωλητής φαίνεται πολύ αξιόλογος!

Το eBay και το Paypal αν προκύψει καμία στραβεί θα μας αποζημιώσουν κατά πάσα πιθανότητα όπως συμβαίνει σε ΣΧΕΔΟΝ όλες τις περιπτώσεις που αποδεικνίεται απάτη!

Το δέμα στέλνεται με απλό ταχυδρομίο οπότε η πιθανότητα να εκτελωνιστεί είναι μικρή!

Και τέλος, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ εκτελωνιστεί, πάλι θα το πάρουμε ΠΟΛΥ πιο φτηνά από το οποιοδήποτε ελληνικό μαγαζί!

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με zacharias !
 Επισης σωστό αυτο που λεει ο barman ή φωτο ή βιντεο . Εχω διαβασει θεμα στο Iphonehellas Που αντι για iphone του στειλανε κατι αλλο στο ιδιο βαρος με το iphone μεσα στο κουτι του ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εν λόγω πωλητής δεν έχει πωλήσει μέχρι τώρα ούτε ένα ipad mini, ούτε ένα iphone 5S και μέσα σε διάστημα ενός χρόνου πώλησε μόνο 5 Nexus tablets.

 

Πως ξαφνικά έγινε ο super πωλητής και έχει πωλήσει 2000 ipad mini, 98 iphone 5S(μαυρά και άσπρα) και 148 Nexus tablets; Συγνώμη αλλά εμένα αυτό με βάζει σε υποψίες ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Θα μου πείτε έχει δωρεάν μεταφορικά τώρα από το ebay, αλλά αυτό είναι αρκετό για να ανεβάσει τόσο πολύ τις πωλήσεις του;

 

Εύχομαι, όπως είπα και σε άλλο post, να κάνω λάθος και όλοι να παραλάβουν χωρίς προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά αξιολύπητη η νοοτροπία του Έλληνα...

Τέτοια μιζέρια και σκατοψυχιά σπάνια να βρεθεί σε άλλο λαό...

Παραγγέλνουν κάποιοι εδώ μέσα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (δεν αναφέρομαι μόνο στη συγκεκριμμένη προσφορά) και όσοι δεν προλάβανε ή όσοι δεν είχαν τα κότσια να πάρουν το οποιοδήποτε ρίσκο κρύβει αυτή η προσφορά, βγαίνουν τώρα από τις τρύπες τους και κάνουν τη ζωή των πρώτων δύσκολη!

 

http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-5s-Latest-Model-16GB-Factory-Unlocked-Silver-/171189692389?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item27dbb367e5

 

http://www.ebay.com/itm/Nexus-7-16GB-Wi-Fi-7in-Black-1-Gen-/171188991261?pt=AU_Tablets&hash=item27dba8b51d

 

Αυτά είναι ακόμα διαθέσιμα. Άρα το επιχειρημά σου στα όποια αρνητικά ακούγονται καταρρίπτεται, εκτός και αν το καλύτερο deal ήταν μόνο το ipad mini επειδή το πρόλαβες. Ειδικά το 5s είναι "to good to be true" σε σχέση με nexus 7 - ipad mini που μπορεί να είναι ξεστοκάρισμα.

Και προσωπικά να πω ότι εμπιστεύομαι ΧΙΛΙΕΣ φορές περισσότερο τον ξένο, του οποίου προμοτάρει το ίδιο το eBay τα προϊόντα, παρά τον οποιοδήποτε Ελληνάρα που περισσότερο το κακό παρά το καλό του άλλου θέλει!

 

Τώρα ο μίζερος και κακεντρεχείς είσαι εσύ με τους συμπατριώτες σου. Αν ψάξεις στο google σίγουρα θα βρείς θέμα όπου έλληνας πήρε από ebay 2 ipad (αν θυμάμαι καλά) και του ήρθαν τα χαρτόκουτα μόνο. Και μάλιστα φαινόταν ότι οι συσκευες είχαν ενεργοποιηθεί. Έλα κάνουν οι ξένοι τέτοια :ph34r:

 

Και για όσους είναι αρχάριοι και έχουν αγχωθεί!  

Ο πωλητής φαίνεται πολύ αξιόλογος!

 

 

Μάλλον δεν έχεις ιδέα από ebay αλλά δίνεις συμβουλές σους αρχάριους.Ξέρεις πόσες fake αξιολογήσεις φτιάχνονται ? Και έχει ήδη ειπωθεί από το πουθενά σε μια νύχτα βρήκε 1000 ipad mini να δώσει ?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που δεν πρεπει παιδια να σας στεναχωρει ειναι αν θα ερθει το δεμα η οχι η ακομα αν ειναι μεσα στο κουτι αυτο που παραγγειλατε η καμια μ@λ#κια.Απο την στιγμη που εχεται πληρωσει με paypal 100% θα παρετε τα χρηματα σας πισω.Μαλιστα καπου ειδα εχει και καλυψει απο το ebay.

Να αναφερω οτι πριν απο 7,8 μηνες παραγγειλα απο ebay μια σκουπα ρομποτ στα 49 ευρω απο 150 αρχικη τιμη (Ελλαδα η εξω ακομα).

Ο φιλος κινεζος μου εστειλε ενα φακελο (ναι φακελο 10 γραμμάρια ) με μια μαυρη χαντρα μεσα και ενα σημειωμα ΚΑΛΉ ΤΎΧΗ.

Την ιδια ωρα φωτογραφιες απο τον φακελο  (και πριν ανοιχτοί) αποστολη στην paypal,οι οποια μου ζητησε με δικα μου εξοδα (2 ευρω και κατι) επιστροφη στον αποστολεα.Φυσικα και τον αριθμο της αποστολης του δεματος ωστε να δουνε αν πραγματικα το εστειλα.

Σε λιγοτερο απο 10 εργασιμες ημερες μου επιστρεψαν τα λεφτα πισω.

Το αστειο ειναι οτι ο κινεζος δεν το παρελαβε τον φακελο και ξαναηρθε στο σπιτι μου.

(οποιος ενδιαφερεται την πουλαει την χαντρα και καλη τυχη :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D )

Δευτερη περιπτωση αγορα απο μαγαζι (Κινα) μια καμερα στην οποια ειχαν περασει 40 ημερες και ακομα βρισκοταν στα κινεζικα ταχυδρομια.Επισης και παλι πηρα τα λεφτα πισω εστω και με λιγα μηνυματα παραπανω.

 

Τωρα για τα δικα σας καλο ειναι να γνωριζεται  το βαρος του δεματος ,και αφου εχεται παραλαβει κατα το ανοιγμα της συσκευασιας να εχεται καποιον φιλο σας να τραβαει βιντεο απο την αρχη ,δηλαδη οταν ειναι κλειστο το δεμα μεχρι να αναψετε το ταμπλετ.

Μια χαζομαρα να εχει κανει ο πουλητης με αυτο το βιντεο τον εχετια πραγματικα στα χερια σας.

Η paypal οταν κανεται μια διαμαχη εχει φορμα να ανεβασετε βιντεο η φωτογραφιες απο το προιον που αγορασετε.

Για το τελωνιο παδια το κοβω 98,9%  να μην περασουν οχι μονο και μονο που ειναι με απλο ταχυδρομιο αλλα λογου του φορτου εργασιας που θα εχουν αυτες της ημερες.

Προσωπικα δεν προλαβα την αγορα (δεν ειμαι και φαν του μηλου ,το αντιθετο θα ελεγα κιολας) αλλα πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα και να το χαρειτε μεσα στα χριστουγεννα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά αξιολύπητη η νοοτροπία του Έλληνα...

Τέτοια μιζέρια και σκατοψυχιά σπάνια να βρεθεί σε άλλο λαό...

Παραγγέλνουν κάποιοι εδώ μέσα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ (δεν αναφέρομαι μόνο στη συγκεκριμμένη προσφορά) και όσοι δεν προλάβανε ή όσοι δεν είχαν τα κότσια να πάρουν το οποιοδήποτε ρίσκο κρύβει αυτή η προσφορά, βγαίνουν τώρα από τις τρύπες τους και κάνουν τη ζωή των πρώτων δύσκολη!

 

Κύριοι δε μας ενδιαφέρουν οι απόψεις σας! Αν είναι να έρθουν θα έρθουν!

Το Forum υπάρχει για να βοηθάμε και να ενημερώνουμε τον κόσμο και όχι για να αραδιάζουν ένα σωρό ΜΙΖΕΡΟΙ, που δεν έχουν τι να κάνουν με το χρόνο τους, μπούρδες και αερολογίες!

Βοήθεια και γνώμες χρειάζονται όταν ζητηθούν από αυτούς που εμπλέκονται άμεσα με την αγορά! 

Η προσφορά τελείωσε, όσοι παραγγείλανε παραγγείλανε και αν είναι να έρθει θα έρθει! Μην αγχώνεται τον κόσμο χωρίς λόγο!

 

Και προσωπικά να πω ότι εμπιστεύομαι ΧΙΛΙΕΣ φορές περισσότερο τον ξένο, του οποίου προμοτάρει το ίδιο το eBay τα προϊόντα, παρά τον οποιοδήποτε Ελληνάρα που περισσότερο το κακό παρά το καλό του άλλου θέλει!

 

Και για όσους είναι αρχάριοι και έχουν αγχωθεί!  

Ο πωλητής φαίνεται πολύ αξιόλογος!

Το eBay και το Paypal αν προκύψει καμία στραβεί θα μας αποζημιώσουν κατά πάσα πιθανότητα όπως συμβαίνει σε ΣΧΕΔΟΝ όλες τις περιπτώσεις που αποδεικνίεται απάτη!

Το δέμα στέλνεται με απλό ταχυδρομίο οπότε η πιθανότητα να εκτελωνιστεί είναι μικρή!

Και τέλος, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ εκτελωνιστεί, πάλι θα το πάρουμε ΠΟΛΥ πιο φτηνά από το οποιοδήποτε ελληνικό μαγαζί!

 

Το forum είναι για να ανταλλάσσουμε απόψεις, εμπειρίες και σκέψεις. Αν τα λεγόμενα γραπτά του άλλου μας ενοχλούν δεν σημαίνει πως δεν έχει το δικαίωμα να τα εκφράσει.

 

Εάν λοιπόν με ενοχλούν τα γραπτά του άλλου, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, δεν έχω το δικαίωμα ούτε να τον κατηγορήσω ούτε να τον προσβάλω με χαρακτηρισμούς. Το ίδιο σαφώς απαιτώ και από τον άλλο.

 

Ας κοιτάμε λοιπόν τι γράφουμε κι ας κρίνουμε διαβάζοντας.

 

Μy two pennies worth

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δημόσιο forum είμαστε. Κάνεις δεν έχει το αλάθητο του Πάπα.

 

Αν σε μια κομπίνα πέσω εγώ θα πρέπει να πέσουν και άλλοι επειδή την πάτησα και εγώ ? Προσωπικά (και το παρακολουθώ το θέμα εξαρχής) δεν μπορώ να πω ακόμα για παρανομία αφού δεν έχουμε αποτέλεσμα αλλά υπάρχουν πολλές βάσιμες υποψίες για αρνητική εξέλιξη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορισμενοι προσεχετε λιγο τι λετε με απολυτη βεβαιοτητα γιατι παιρνετε στον λαιμο σας κοσμο κ δεν θα εχετε μουτρα μετα να γραφετε εδω μεσα

(για τους χαρακτηρισμους δεν θα πω τπτ,τι να πεις αλλωστε με τον καθενα στο νετ)

 

την προσφορα την εχω πετυχει απο την αρχη της αλλα δεν ενδιαφερθηκα γιατι εχω 10αρι ips tabletοκινητο της asus απο περσινη προσφορα που με καλυπτει μια χαρα

 

καλη τυχη στους αγοραστες κ ευχομαι να παραλαβετε ολοι σας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοση μικροψυχια δεν χρειαζεται ρε παιδια!Αναφερομαι σε αυτους που Δ Ε Ν αγορασαν!το ξαναλεω για αλλη μια φορα,ας σεβαστουμε λιγο τα χρηματα και την αγωνια του καθε παιδιου που εδωσε τα χρηματα του να αγορασει αυτο το προιον,για το παιδι του,την κοπελα του,εναν φιλο του ή την γυναικα του!Ζουμε σε εποχες δυσκολες και τα 151 ευρω ειναι ποσο!!Δεν καταλαβαινω τον λογο αυτοι που δεν αγορασανε να βγαζουν τοσο αρνητικο κλιμα στην κουβεντα που δεν τους αφορα κι ολας στην τελικη!Θα ενημερωθειτε παντως κυριοι για το αποτελεσμα!Ευχομαι να πανε ολα καλα,ολα ομως,κατι που φαινεται ομως πως δεν θελετε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοση μικροψυχια δεν χρειαζεται ρε παιδια!Αναφερομαι σε αυτους που Δ Ε Ν αγορασαν!το ξαναλεω για αλλη μια φορα,ας σεβαστουμε λιγο τα χρηματα και την αγωνια του καθε παιδιου που εδωσε τα χρηματα του να αγορασει αυτο το προιον,για το παιδι του,την κοπελα του,εναν φιλο του ή την γυναικα του!Ζουμε σε εποχες δυσκολες και τα 151 ευρω ειναι ποσο!!Δεν καταλαβαινω τον λογο αυτοι που δεν αγορασανε να βγαζουν τοσο αρνητικο κλιμα στην κουβεντα που δεν τους αφορα κι ολας στην τελικη!Θα ενημερωθειτε παντως κυριοι για το αποτελεσμα!Ευχομαι να πανε ολα καλα,ολα ομως,κατι που φαινεται ομως πως δεν θελετε....

 

Εμένα πάντως αυτοί οι μικρόψυχοι στο παρελθόν με έχουν γλυτώσει από πολλά κερατιάτικα που λένε και στο χωριό μου. Just sayin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοση μικροψυχια δεν χρειαζεται ρε παιδια!Αναφερομαι σε αυτους που Δ Ε Ν αγορασαν!το ξαναλεω για αλλη μια φορα,ας σεβαστουμε λιγο τα χρηματα και την αγωνια του καθε παιδιου που εδωσε τα χρηματα του να αγορασει αυτο το προιον,για το παιδι του,την κοπελα του,εναν φιλο του ή την γυναικα του!Ζουμε σε εποχες δυσκολες και τα 151 ευρω ειναι ποσο!!Δεν καταλαβαινω τον λογο αυτοι που δεν αγορασανε να βγαζουν τοσο αρνητικο κλιμα στην κουβεντα που δεν τους αφορα κι ολας στην τελικη!Θα ενημερωθειτε παντως κυριοι για το αποτελεσμα!Ευχομαι να πανε ολα καλα,ολα ομως,κατι που φαινεται ομως πως δεν θελετε....

την περίπτωση κάποια μέλη να αγοράζουν από Αμερική μέσω internet πριν την δημιουργία του ebay και κάποιες φορές να έχουν εξαπατηθεί και άλλες να έχουν δασμολογηθεί οι αγορές τους οπότε θέλουν να προειδοποιήσουν τα μέλη που αγοράζουν πρώτη φορά ΠΡΙΝ αγοράσουν δεν υπάρχει ως ενδεχόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...