Προς το περιεχόμενο

ebay - ipad mini 149 ευρώ


sweeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 720
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικά και υπάρχει. Και είναι σαφές ότι κάποια παιδιά μίλησαν ωραία και φάνηκαν ειλικρινείς.

Επίσης είναι σαφές ότι 2-3 άλλοι δείχνουν να ζήλεψαν πάρα πολύ αυτούς που παρήγγειλαν.

Επίσης είναι σαφές ότι η κατάσταση είναι περίεργη, περίεργα ευνοική για να το θέσω πιο σωστά.

Και τέλος, είναι επίσης σαφές ότι με το paypal στη μέση, κανείς δεν θα χάσει λεφτά σε τόσο μεγάλη (αν είναι) κομπίνα.

 

Τώρα, θα στείλει ipad ή χαρτόνι, θα είναι κλεμμένο ή καθαρό, θα πάρει πάνω τελωνείο ή όχι. Ε.. λίγες μέρες υπομονή και όταν παραλάβουν τα πρώτα παλικάρια θα μας πούνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή παιδιά είναι μια χαρά πάντως. Πριν μια βδομάδα σε online μαγαζί της βουλγαρίας το ipad mini το είχανε προσφορά 150 ευρώ... Φιλαράκια μου που σπουδάζουνε εκεί πήρανε, και έγινε και παράδοση.. Εγώ όταν μπήκα κατά της 11 το πρωΐ είχανε τελειώσει όλα... Το μαγαζί δεν το αναφέρω για λόγους διαφήμισης.

Το μόνο που θα με προβλημάτιζε στο ebay είναι το τί γίνεται με εγγύηση.. Μην τύχει βέβαια να την χρειαστείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή παιδιά είναι μια χαρά πάντως. Πριν μια βδομάδα σε online μαγαζί της βουλγαρίας το ipad mini το είχανε προσφορά 150 ευρώ... Φιλαράκια μου που σπουδάζουνε εκεί πήρανε, και έγινε και παράδοση.. Εγώ όταν μπήκα κατά της 11 το πρωΐ είχανε τελειώσει όλα... Το μαγαζί δεν το αναφέρω για λόγους διαφήμισης.

Το μόνο που θα με προβλημάτιζε στο ebay είναι το τί γίνεται με εγγύηση.. Μην τύχει βέβαια να την χρειαστείς..

 

φαντάζεστε τι είχε να γίνει εδώ έτσι και το έβγαζε καμιά ελληνική αλυσίδα σε τέτοια τιμή; σφαγή λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε περιπτωση που μου στειλουν κατι ασχετο ή που δν παρω τπτ πως μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω?Να αναφερω οτι ακομα δν εχω δωσει χρηματα γιατι ειναι με πιστωτικη καρτα μεσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά σημερινή τιμή Mediamarkt ipad mini (το προηγούμενο) 319 ως προσφορά. Έχει αρκετά κομμάτια.

 

Προσφορά στα 319?  :shock:

20 μαγαζιά στο skroutz το έχουν από 280 μέχρι 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατσίκα του γείτονα. Αφήστε ρε παιδιά να παραλάβουμε και βλέπουμε αν μας πιάσανε μαλ@κες και αν θα κάνουμε έναν κόπο παραπάνω για να πάρουμε το refund. 

 

Και μπράβο στα παιδιά που δίνουν το heads up σε καταστάσεις online αγοροπωλησίες και μάλιστα από Αμερική (δασμοί κτλ). 

 

Αλλά, μέχρι εκεί. Το πότε κάποιος εκφράζει καλοπροαίρετα την ανησυχία του και συμβουλεύει και πότε κάποιος τρέχει να βρει λάκο να σβήσει την φωτιά στον κwλο του επειδή δεν πρόλαβε, φαίνεται. Έχουμε πάρει και μεις φίλε, και μία και δύο και 60 φορές από ebay και κυρίως από Αμερική (από 40k boardgame minis- και μιλάμε για όγκο και βάρος, μέχρι τιμόνι για fazer600) και ναι, μας έσκασε και η στραβή. Αλλά εκεί αναλαμβάνει το dispute και όλα ok.

 

Αν το ανοίξω και έχει μέσα συλλογή από τις καλύτερες επιτυχίες της Λάιζα Μινέλι δεν πειράζει, θα τα πάρουμε πίσω. Αν το ανοίξω και είναι ότι παρήγγειλα, ε, πακέτο και ζήλια, ίσως και ψώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα καθήσει στραβή στο ebay, είσαι καλυμμένος σε μεγάλο ποσοστό. Όπως είπανε τα παιδιά πιο πάνω, βίντεο στο άνοιγμα της συσκευασίας μέχρι να ενεργοποιηθεί το tablet. Paypal και ebay δεν αστειεύονται με κάτι τέτοια, dispute και refund..

Keep us up to date με την εξέλιξη της παραγγελίας σας παιδιά, μακάρι να παραλάβεται και να είναι όλα σωστά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή παιδιά είναι μια χαρά πάντως. Πριν μια βδομάδα σε online μαγαζί της βουλγαρίας το ipad mini το είχανε προσφορά 150 ευρώ... Φιλαράκια μου που σπουδάζουνε εκεί πήρανε, και έγινε και παράδοση.. Εγώ όταν μπήκα κατά της 11 το πρωΐ είχανε τελειώσει όλα... Το μαγαζί δεν το αναφέρω για λόγους διαφήμισης.

Το μόνο που θα με προβλημάτιζε στο ebay είναι το τί γίνεται με εγγύηση.. Μην τύχει βέβαια να την χρειαστείς..

γιατι να μην αναφερεις το μαγαζι?να το πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο, αλλά αν βάλει κανείς το tracking number για το ipad που μέσα στο ebay φαίνεται να έχει παραδοθεί πέρυσι, κατευθείαν στο σάιτ της usps, δηλαδή στο https://www.usps.com/, το tracking number λειτουργεί κανονικά

 

χτες, δείχνει να παρέλαβε κι άλλος ipad mini χωρίς πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο, αλλά αν βάλει κανείς το tracking number για το ipad που μέσα στο ebay φαίνεται να έχει παραδοθεί πέρυσι, κατευθείαν στο σάιτ της usps, δηλαδή στο https://www.usps.com/, το tracking number λειτουργεί κανονικά

 

χτες, δείχνει να παρέλαβε κι άλλος ipad mini χωρίς πρόβλημα

ισχυει για το tracking number!το δοκιμασα κ εγω!και ναι!!!!!παρελαβε κι αλλος ανθρωπος ipad,και ολα ηταν καλα,γιατι ετσι επρεπε να γινει!οι ιντριγκαδοροι να σχολιασουν Τ Ω Ρ Α αμεσως αυτο που εγραψα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν το ανέφερα την προηγούμενη φορά που αναφέρθηκε γιατί πίστευα ότι θα βρισκόταν κάποιος να ενημερώσει πως δουλεύει το eBay. Από ότι βλέπω δεν έκανε κάποιος τον κόπο γιατί θα τα άκουγε και από πάνω..

 

Όπως και να έχει, το ότι βλέπετε θετικά feedback δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι παρέλαβε κάποιος. Θα μπορούσαν να είναι fake αλλά το πιο πιθανό(αν σκεφτεί κανείς ότι δεν πέρασαν καν αρκετές μέρες για να γίνει η παράδοση και ο έλεγχος από το τελωνείο) είναι ότι απλά αυτοί που άφησαν feedback το έκαναν χωρίς να έχουν παραλάβει ακόμη. Ο καθένας μόλις κάνει μία αγορά μπορεί να πάει και να αφήσει feedback κατευθείαν.

Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι καλύτερα να περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τις αποστολές αυτές τις 40 μέρες που δίνει το paypal και να σταματήσουμε να κοιτάμε για σημάδια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει για το tracking number!το δοκιμασα κ εγω!και ναι!!!!!παρελαβε κι αλλος ανθρωπος ipad,και ολα ηταν καλα,γιατι ετσι επρεπε να γινει!οι ιντριγκαδοροι να σχολιασουν Τ Ω Ρ Α αμεσως αυτο που εγραψα.....

Ξέρεις πόσοι δεν θα φάνε σήμερα μετά από αυτή σου τη δήλωση;;

 

Αστειεύομαι. Κανείς ή σχεδόν κανείς άλλωστε δεν είπε ο,τι πρόκειται για απάτη. Απλά υποθέσεις κάνουν όλοι. Εύχομαι να βρίσκεσαι στη λίστα με τα θετικά feedbacks. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...