Προς το περιεχόμενο

To Nokia Lumia 1520 στην Ελλάδα με τιμή €749


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

που θελουν να τα διαθεσουν εννοεις ολοι εχουν 700 ευρω το θεμα ειναι οτι μερικοι θεωρουν οτι δεν αξιζει για κανενα κινητο να πληρωσεις τοσα (και γω μαζι).

 

Τόσα χρόνια με την Apple το 700άρι έπρεπε να το είχαμε συνηθίσει και να μην μας φαίνεται σοβαρό ποσό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Αμα κατσω και γραψω τα games που δεν εχει θα θελουμε τρεις μηνες
  • Δεν θα πω οτι διαφωνω απλα θα σου πω οτι αμα ειχε customs roms ενας χρηστης Lumia 800 θα μπορουσε να ετρεχε WP8
  • Μαλλον δεν ξερεις για αυτο γελας αμα θεωρεις λιγο να εχεις ενα πληρες λειτουργικο συστημα για κανονικο Η/Υ στο κινητο σου λιγο τι να σου πω.

Στον αντιποδα μπορω να σου για εγγραφη βιντεο 4κ, οθονη που λειτουργει χωρις αγγιγμα και πενακι που κανει θαυματα εφαρμογη PSN και πολλα αλλα.

games; οκ είχα γράψει μια λίστα με 60 απο τις 90 εφαρμογές μου που δεν έχει το αντροιντ. Και; καταλαβαίνει το στρνομυαλο κεφαλάκι σου ότι υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές σε όλα τα OS; απλα το WP έχει λιγότερες επιλογές, πχ έχετε τι candy crush και αλλα 20 παρόμοια, ε εμείς έχουμε 10. Έχεις μπει στον κωπο να μπεις στο store η γραφεις ότι ναναι;

Ειμαι κάτοχος lumia 520, αρκετα καλό, αλλα ρε παιδιά ένα facebook σωστό πότε θα δούμε;

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/facebook-beta/93da5d29-daf0-4783-9ed5-a87b33247ec6

 

και με τσατ και πολύ γρήγορο. Με ευχαριστείς αργότερα. Κατέβασε την εφαρμογή wpcentral να μαθαίνεις τα πάντα εύκολα κάθε μέρα, και την myappfree που δινει δωρεάν κάθε μέρα μια εφαρμογή η ένα παιχνίδι

το gpad της lg η το dell venue pro που ειναι και δυνατοτερο

αυτα τα ταμπλετ δηλαδη εχουν 20 mp PureView camera?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

games; οκ είχα γράψει μια λίστα με 60 απο τις 90 εφαρμογές μου που δεν έχει το αντροιντ. Και; καταλαβαίνει το στρνομυαλο κεφαλάκι σου ότι υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές σε όλα τα OS; απλα το WP έχει λιγότερες επιλογές, πχ έχετε τι candy crush και αλλα 20 παρόμοια, ε εμείς έχουμε 10. Έχεις μπει στον κωπο να μπεις στο store η γραφεις ότι ναναι;

 

Μάλλον εσύ φοράς παρωπίδες, έχετε GTA όχι, έχετε Chrono Trigger όχι μήπως έχετε Football Manager και πάλι όχι!
 
Και δεν μιλάμε για χαζοπαιχνιδα αλλά για βαρβάτα games αντίστοιχα φορητής κονσόλας.   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows Phone βρίσκονται σε UI και UX ωριμότητα εκεί που ήταν το Eclair (αντε βία βία στο επίπεδο του Froyo). Δε χρειάζεται να κρίνουμε ανόμοια πράγματα, πολύ δε περισσότερο να οχυρωνόμαστε σε στρατόπεδα.

Προσωπικά, πιστεύω ότι το Windows Phone θα εκτιναχθεί. Είναι πιο συμπαγές ως project και οι νορμες που ακολουθεί, το οδηγούν σε σίγουρα μονοπάτια.

Ως developer βλέπω potentials. Το ατού του .net είναι πολύ ισχυρό κυρίως στο Rapid application development. Εκεί πάνω θα χτιστουν εφαρμογές πολλές και συστήνω υπομονή.

 

UX φαντάζομαι εννοείς το user experience. Από την πρωτη στιγμή που έπιασα WP στα χερια μου είχα ήδη καλύτερο user experience. Εκτός αν εννοείς τα features του OS γενικότερα οπότε ναι αλλα εκεί μπάινουμε και στο δευτερο σκέλος της απάντησης σου με το οποιο συμφωνω

Ειμαι κάτοχος lumia 520, αρκετα καλό, αλλα ρε παιδιά ένα facebook σωστό πότε θα δούμε;

 

Θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται βελτίωση το επίσημο app του FB αλλά από την άλλη μπορείς να χρησιμοποιείς το FB και το chat του στα WP xωρίς ποτέ να μην μπεις στην εφαρμογή του (για μένα εξαιρετικά βολικό) παρα μόνο για πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει πάντως το FB beta δοκίμασέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο λυπηρό δεν ειναι οτι χαρακτηρίζεις θύματα κάποιους, αλλά οτι είσαι επαγγελματίας developer. Αλήθεια, οταν πηγαίνεις σε ενα μαγαζί επιθυμείς να σε αντιμετωπίζουν σαν θύμα το οποίο το λυπούνται και γιαυτο το εξυπηρετούν; Τραγικά τα σχόλια σου, ειδικότερα στην εποχή την οποία ζούμε. Θα περίμενα με τέτοια ανεργία, οι σημερινοί εργαζόμενοι να σέβονται τους πελάτες τους. Μάλλον ακομα και σήμερα υπαρχουν αρκετοί οι οποίοι θεωρούν οτι κάνουν χάρη στους άλλους που δουλεύουν.

Ποιος είπε ότι είμαι επαγγελματίας dev? ή μήπως ανέφερα ότι κάνω dev γενικά?

Το ότι διαστρέβλωσες τα λόγια μου το θεωρώ τραγικό εκ μέρους σου. Εκτός και αν αυτός ήταν ο σκοπός σου για να πετάξεις λάσπη οπότε συγχαρητήρια.

 

Για να ξεκαθαρίσω τι είπα σε περίπτωση που δεν κατάλαβες τα απλά ελληνικά.

 

Δεν είπα πουθενά ότι όποιος επιθυμεί να κάνει εφαρμογή για WP είναι θύμα. Συγκεκριμένα είπα ότι δεν επιλέγουν να αναπτύξουν εφαρμογές για WP γιατί δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψουν τα χρήματα τους εκεί. Θα δώσουν χρήματα για iOS και Android. Και ήδη είναι πολλά σε μία περίοδο κρίσης. Αλλά εκεί θα πιάσουν τόπο τα χρήματα τους.

 

Θύματα αποκάλεσα τα άτομα που θα αγοράσουν WP με αυτά τα χαρακτηριστικά όταν δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. Άμα θέλεις ξαναδιάβασε το ποστ μου.

 

Οπότε σε παρακαλώ πολύ ανακάλεσε τα λόγια σου. Μπορεί να σε εξυπηρετούσε εσένα να διαστρεβλώσεις τα δικά μου έτσι αλλά δεν είναι σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλλον εσύ φοράς παρωπίδες, έχετε GTA όχι, έχετε Chrono Trigger όχι μήπως έχετε Football Manager και πάλι όχι!
 
Και δεν μιλάμε για χαζοπαιχνιδα αλλά για βαρβάτα games αντίστοιχα φορητής κονσόλας.   

 

Δηλαδη εσυ στο κινητο θα απολαυσεις το Chrono Trigger και το Gta???Μηπως αντι για κινητο να αγοραζες μια και καλη ενα 3ds/Psp/Ps Vita ????

 

Τελος απο την στιγμη που οι τιμες σε Windows Phones και Android πεφτουν δραματικα σε σημειο να ειναι μπορεις να αγορασεις και τα πιο ακριβα μοντελα μετα απο καποιο διαστημα, για ποιο λογο καθεστε παλι και τρωγεστε με την τιμη??? 

 

http://www.skroutz.gr/s/3765221/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB.html?from=catspan Να ενα παραδειγμα απο 800ευρο που ξεκινησε η τιμη του τωρα εχει φτασει στα 520ευρο.

 

http://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html στα 240ευρο

 

Θελετε να κραξετε τιμες κινητων??Κραξτε τις τιμες των 2 πρωτων του link http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=Iphone+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@silmarien

 

Είπες ότι εργάζεσαι σε εταιρεία που φτιάχνει εφαρμογές για κινητά, και σε προηγούμενο post ανέφερες ότι ο κόσμος πρέπει να αγοράσει WP μπας και τους λυπηθούν οι developers και φτιάξουν εφαρμογές. Δεν ξέρω τι θέση έχεις στην εταιρεία, αλλά δεν έχει σημασία, διότι η εταιρεία η οποία σου προσφέρει εργασία είναι αυτή η οποία περιμένει να λυπηθεί τα θύματα όπως ανέφερες.

 

Δεν έχω κανένα συμφέρον για ότι λέω, διότι ούτε προσωπικά σε γνωρίζω ώστε να έχω κάτι να κερδίσω, ούτε στον χώρο της πληροφορικής είμαι. Απλά, σαν καταναλωτής δεν μου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο εκφράστηκες για μία μερίδα των συνανθρώπων μας οι οποίοι στην έμμεσα σου δίνουν το ψωμί σου. Μπορεί όχι σήμερα, αλλά αν αύριο αρχίσετε να φτιάχνετε εφαρμογές για WP και πληρώνεσαι για αυτό, θα λες από μέσα σου ότι εργάζεσαι επειδή λυπάσαι τους χρήστες των WP;

 

Συνεπώς, δεν μπορώ να ανακαλέσω, διότι η απάντηση που έδωσες δεν είχε σχέση με ότι είπες χθες. Σήμερα μίλησες σωστά, χθες μίλησες προσβλητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έκλεινε η Νοκια θα το έπαιρνα.

Πάντως έχω συσκευές κ απο τα τρία λειτουργικά. Στα Wp έψαχνα παλαιοτερα καμία εφαρμογη γυμναστικής . Ούτε μια δεν βρήκα. Στα αλλα δυο λειτουργικα έχω διαφορετική για κάθε μυϊκή ομάδα. Σαφώς κ υστερούν καθώς ο κάθε χρήστης έχει ξεχωριστές ανάγκες. Η ποικιλία εφαρμογών καλύπτει ακριβώς αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κλείνει η Nokia. Εξαγοράστηκε ένα τμήμα της Nokia από τη Μicrosoft η οποία αναπτύσσει το WP. Αυτό δεν επηρεάζει καθόλου οποιαδήποτε συσκευή με το brand Nokia που θα αγοράσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έκλεινε η Νοκια θα το έπαιρνα.

Πάντως έχω συσκευές κ απο τα τρία λειτουργικά. Στα Wp έψαχνα παλαιοτερα καμία εφαρμογη γυμναστικής . Ούτε μια δεν βρήκα. Στα αλλα δυο λειτουργικα έχω διαφορετική για κάθε μυϊκή ομάδα. Σαφώς κ υστερούν καθώς ο κάθε χρήστης έχει ξεχωριστές ανάγκες. Η ποικιλία εφαρμογών καλύπτει ακριβώς αυτο

Σόρρυ φίλε μου αλλα εισαι ανίκανος να ψάξεις τοτε. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...