Προς το περιεχόμενο

Σύντομα η δωρεάν πρόσβαση στο Spotify και από φορητές συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίδιες playlist σε κινητό-pc-tablet. Απλά μοναδικό  :wub:

Ήδη έχει αντικαταστήσει το ράδιο μου στο αμάξι.

+1

και εμένα υπάλληλος μου το είπε αφού πριν είχε ψάξει και ενημερώθηκε και ο ίδιος.

 

Όσο ήμουν εξωτερικό και χρησιμοποιούσα Spotify μέχρι και τώρα που είμαι Ελλάδα έχω ανοίξει media player μόνο για να δω βίντεο. Όλες οι playlists που είχα πριν, ενσωματώθηκαν αυτόματα στο Spotify και δεν ξανά χρειάστηκα media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ spotify αλλά χρησιμοποιώ συχνά το grooveshark για να ακούω τις playlist μου κτλ, μπορεί κάποιος να μου πει τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα συγκριτικά με το grooveshark?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσύ μπορει να δίνεις 4€ τη μέρα για τσιγάρα...τα 7€ το μήνα για μουσική τα θεωρώ πολυ πιο χρησιμα...

 

Είμαι φανατικός αντικαπνιστής.

 

Εγώ με 7 ευρώ τον μήνα καλύπτω όλες τις τηλεπικοινωνιακές μου ανάγκες στο κινητό με φοιτητικό vodafone cu.

Το να δίνω άλλα τόσα για μουσική ενώ μπορώ να την βρώ δωρεάν μου φαίνεται αστείο.

Εδώ λέμε να αποφύγουμε τα πάγια από τόσα πράματα και θα βάλουμε πάγιο και στην μουσική ενώ υπάρχει άφθονη σε άπειρες εναλλακτικές πηγές.

Φυσικά όλα αυτά είναι υποκειμενικά λόγω της διαφορετικής οικονομικής πραγματικότητας στην οποία ζει ο καθένας.

 

Τώρα αν επικαλεστείς την νομιμότητα και ότι η πειρατεία και ανήθικη και τέτοια, αυτό είναι μια τεράστια συζήτηση που δεν νομίζω πως αξίζει να κάνουμε.

Επεξ/σία από funbreaker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστω οτι αγωράζω premium και κατεβάζω στο κινητό όσα track θέλω. τον άλλο μήνα αν δεν αναναιώσω θα μπορώ να ακούω τα κομμάτια που κατεύασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι φανατικός αντικαπνιστής.

 

Εγώ με 7 ευρώ τον μήνα καλύπτω όλες τις τηλεπικοινωνιακές μου ανάγκες στο κινητό με φοιτητικό vodafone cu.

Το να δίνω άλλα τόσα για μουσική ενώ μπορώ να τα βρώ δωρεάν μου φαίνεται αστείο.

Εδώ λέμε να αποφύγουμε τα πάγια από τόσα πράματα και θα βάλουμε πάγιο και στην μουσική ενώ υπάρχει άφθονη σε άπειρες εναλλακτικές πηγές.

Φυσικά όλα αυτά είναι υποκειμενικά λόγω διαφορετικής οικονομικής πραγματικότητας στην οποία ζει ο καθένας.

 

Τώρα αν επικαλεστείς την νομιμότητα και ότι είναι πειρατεία και ανήθικο και τέτοια είναι μια τεράστια συζήτηση που δεν νομίζω πως αξίζει να κάνουμε.

Σωστός

Μας πίνουν το αίμα με το μπουρί και θα ανησυχήσω αν τους τσιμπήσει κουνουπακι?

Όχι άλλες συνδρομές και χαρατσια

Mp3 στην sd και με το ttpod free ή το Poweramp έχεις σούπερ ποιότητα ηχου με στίχους εξώφυλλα φωτογραφίες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Spotify υπάρχει η δυνατότητα να ακούει κάποιος offline τραγούδια που έχει επιλέξει, με την προϋπόθεση ότι δεν έχει το standard δωρεάν πακέτο.

 

To Spotify είναι μια καλή λύση για όσους επιθυμούν να ακούν μεμονωμένα τραγούδια, είναι ένας καλός τρόπος να ακούσει κάποιος ένα νέο album αλλά δεν καλύπτει τους συλλέκτες. Κάποιοι θα συνεχίζουν να κατεβάζουν δισκογραφίες και να αγοράζουν cd. Οι υπόλοιποι, αν δεν σας αρέσει το στήσιμο του Spotify, μπορείτε να αρκεστείτε στο Youtube.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κοσμος που συγκρινει το Spotify με το Youtube? Απο που και ως που δηλαδη γινεται αυτη η συγκριση?

 

Μου το εχουν πει και φιλοι μου αυτο, οτι δηλαδη δεν χρειαζονται προγραμματα οπως το Spotify επειδη υπαρχει το Youtube, πραγματικα ο,τι να ναι δηλαδη...

Σε αυτους που αρέσει η μετριότητα και η προχειρότητα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Ασε τους με το youtube. Ετσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι είναι άνθρωποι που αγαπάνε πραγματικά την μουσική, απλώς ακούνε περιστασιακά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο για την οργανωση που εχει

Και τον τροπο που μπορεις να βρεις τη μουσικη

που με ενα κλικ ακους ολη τη δισκογραφια ενος καλλιτεχνη ειναι πραγματικα τελειο.

Και το radio του εχει πραγματικα γουστο....

Δεν μπορω να καταλαβω τι το τοσο τραγικο

Αυτη η φοβια να μην σας πιασουν ολους κοροιδα εδω μεσα

Δεν παιζεται ετσι;

Μαλλον θα εισαστε αυτοι που τη δεκατια του 2000 αγοραζατε μονο κοπιες cd και οι αλλοι που τα αγοραζανε αυθεντικα ηταν χαζοι...

Ειναι κατι επισημο με σωστη ποιοτητα αμεση ενημερωση και ολοκληρομενη δουλεια

(Οχι youtube που ψαχνεις μεσα σε live remix cover karaoke τελειωμενες που κωλοκουνιουνται και δεν ξερω κι εγω τι αλλο)

Οι μουσικοι μπορουν αποκτησουν αμεσοτητα με ολο τον κοσμο και να εχουν κερδη...

Κι αν δεν το εχετε καταλαβει για να υπαρχει κατι και να μπορεσει να συνεχισει να υπαρχει χρειαζεται εσοδα...

Οπου οχι τσαμπανας πανε τα κοροιδα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα την premium υπηρεσία δωρεάν για ένα μήνα και όπως το βλέπω τώρα θα τη συνεχίσω και μετά ... έχω φτιάξει ότι λίστα θέλω ... Οποια λίστα χρειαζόμαι στο κινητό μου τη βάζω και σε offline δυνατότητα εύκολα γρήγορα και απλά ... Μου φαίνετε πολύ καλή σαν λύση και προσωπικά το ΄κόστος δεν το θεωρώ απαγορευτικο....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω. Αυτοί που ακούτε μουσική από το spotify στο κινητό χρησιμοποιείτε δίκτυο 3G ή wifi?

Και τα 2. Μεχρι 31/1 δεν καταναλωνει mb, και στα ταξιδια με αυτοκινητο βαζω να ακουω μουσικη απο το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2. Μεχρι 31/1 δεν καταναλωνει mb, και στα ταξιδια με αυτοκινητο βαζω να ακουω μουσικη απο το κινητο.

 

Κι όταν αρχίσει να καταναλώνει ΜΒ πως θα γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όταν αρχίσει να καταναλώνει ΜΒ πως θα γίνει?

το είπαμε και το ξαναείπαμε offline syncing. 

Παιδιά καλό το spotify αλλά με βλέπω για deezer καθαρα λόγω του ότι η εφαρμογή που έχει το deezer για wp8 είναι έτη μπροστά από αυτή του spotify που δεν δίνει radio mix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...