Προς το περιεχόμενο

Νέα Gaming οθόνη 200euro max.


paloukaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,έφτασε και ο καιρός για μένα για μία καλή αναβάθμιση της παλιάς 23αρας LG που είχα...βασικά ξαφνικά σκοτείνιασε στο 1/5 της οθόνης και είναι εκτός εγγύησης εδώ και 2 χρόνια.Το budget μπορεί να πάει με δυσκολεία στα 200 ευρώ.Και θα ήθελα αν γίνεται προτάσεις στις 24".Η χρήση της είναι για τυπικά πραγματάκια και λιγάκι gaming...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχικα λιγο ακυρο αλλα γιατι ο Foxoulhs εκανε Like στο πρωτο post του ts δεν το καταλαβαινω...

 

Τωρα σε 24αρα κατω των 200ευρο πιστευω οτι πας σε Ips Panel της Lg http://www.skroutz.gr/s/3047971/LG-24EA53VQ.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα λιγο ακυρο αλλα γιατι ο Foxoulhs εκανε Like στο πρωτο post του ts δεν το καταλαβαινω...

 

Τωρα σε 24αρα κατω των 200ευρο πιστευω οτι πας σε Ips Panel της Lg http://www.skroutz.gr/s/3047971/LG-24EA53VQ.html

Mια χαρά οθονούλα είναι αυτή και βλέπω στο youtube έχει και πολύ ωραία χρωματάκια.Θα πάρω τηλ.το πρωί να δω που 8α την βρω ετοιμοπαράδωτη και έφυγα..

 

Τώρα για το like του Foxoulh τι να πω...μάλλον έχει και αυτός τον ίδιο προβληματισμό;;;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια Fulgore1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω την εχει και το Eshop http://www.e-shop.gr/product?id=PER.169847


Δεν ειναι και η καλυτερη οθονη του κοσμου,αλλα στο Budget αυτο πιστευω οτι ειναι απο τις καλες προτασεις για σενα.(και σου μενουν και λεφτα να αγορασεις κανενα παιχνιδι :P).Αλλιως σε 23αρα μπορεις να δεις και την http://www.skroutz.gr/s/381216/Dell-UltraSharp-U2312HM.html?from=autocomplete&keyphrase=dell+ultrasharp+u2312hm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η dell ειναι καλυτερη (εχει κι 3 ετη εγγυηση). Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα 8ms Response Time. Για gaming ειναι οκ? Η ειναι μεγαλη η καθυστεριση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτη αν ειχε 500ευρο μην την επαιρνες γιατι εχει 8ms http://www.skroutz.gr/s/4223399/Dell-Ultrasharp-UP3214Q.html?from=drop  :unsure:

Ερωτηση εθεσα. Αρα η απαντηση ειναι οτι κι τα 8ms ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση εθεσα. Αρα η απαντηση ειναι οτι κι τα 8ms ειναι κομπλε.

βασικά εκτός από το response time παίζει ρόλο κ το imput lag..όσον αφορά gaming.Αλλά αυτό ισχύει αν παίζεις επαγγελματικά κ θες να έχεις το ένα παραπάνω sec για να έχεις πλεονέκτημα εναντίον των αντιπάλων σου.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έφτασε και ο καιρός για μένα για μία καλή αναβάθμιση της παλιάς 23αρας LG που είχα...βασικά ξαφνικά σκοτείνιασε στο 1/5 της οθόνης και είναι εκτός εγγύησης εδώ και 2 χρόνια.Το budget μπορεί να πάει με δυσκολεία στα 200 ευρώ.Και θα ήθελα αν γίνεται προτάσεις στις 24".Η χρήση της είναι για τυπικά πραγματάκια και λιγάκι gaming...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Να προτινω και εγω ή dell 2412H (πιο φτηνη) οποια σε βολεψει. Γενικα οι διαφορες πλεον στα μονιτορ ειναι μικρες.

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτινω και εγω μια dell 2412M ή dell 2412H (πιο φτηνη) οποια σε βολεψει. Γενικα οι διαφορες πλεον στα μονιτορ ειναι μικρες.

Τα μπέρδεψες λίγο, η 2412 είναι η φτηνή 24άρα και η ακριβή είναι η 2413.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω guys για να μην ανοιγω αλλο θεμα:

Τωρα εχω την lg m2262d. Επειδη η συσγκεκριμενη θα χρησιμοποιηθει σε αλλο δωματιο σαν τηλεοραση αξιζει να παω στην 24αρα lg που προαναφερθηκε με τα 160? Απλα θελω να παω σε κατι καλυτερο (και μεγαλυτερο) ως οθονη υπολογιστη και δεν χρειαζομαι πλεον τηλεοραση. Επισης χρειαζομαι οπωσδηποτε hdmi οποτε μαλλον αυτη ειναι μονοδρομος?  :wacko:  Η δεν αξιζει να αλλαξω και να παρουμε καινουρια τηλεοραση για το αλλο δωματιο? Ειναι καλο το  ips πανελ για gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω guys για να μην ανοιγω αλλο θεμα:

Τωρα εχω την lg m2262d. Επειδη η συσγκεκριμενη θα χρησιμοποιηθει σε αλλο δωματιο σαν τηλεοραση αξιζει να παω στην 24αρα lg που προαναφερθηκε με τα 160? Απλα θελω να παω σε κατι καλυτερο (και μεγαλυτερο) ως οθονη υπολογιστη και δεν χρειαζομαι πλεον τηλεοραση. Επισης χρειαζομαι οπωσδηποτε hdmi οποτε μαλλον αυτη ειναι μονοδρομος?  :wacko:  Η δεν αξιζει να αλλαξω και να παρουμε καινουρια τηλεοραση για το αλλο δωματιο? Ειναι καλο το  ips πανελ για gaming?

Σίγουρα δεν είναι μονόδρομος αν ψαχτείς λιγάκι τωρά δεν ξέρω για τα χρήματα που είσαι διατεθιμένος να δώσεις.Παντώς εγω την αγόρασα πρόσφατα την συγκεκριμένη οθόνη κ ειμαι ευχαριστημένος απο όλες τις απόψεις κ ειδικά στο οικονομικό θέμα.Κάνει για games μην κολλάς οτι επειδή είναι ips υστερεί στα games..Τα συνδυάζει όλα η οθόνη.Αλλα δεν καταλαβαίνω γιατί την θες ντε κ καλα με hdmi θύρα...η κάρτα γραφικών σου μονο hdmi θύρα βγάζει??πραγμά απίθανο αλλα ποτέ δεν ξέρεις.Σαν οθόνη εχει κ τις 3 θύρες hdmi,vga,dvi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...