Προς το περιεχόμενο

Νέα Gaming οθόνη 200euro max.


paloukaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω hdmi για συνδεση ps3/4 και αμα μου τη δωσει και θελω τηλεοραση να μπορω να βαλω εναν αποκωδικοποιητη και να γινει η δουλεια μου!

 

Αποστολή από το XT910 με τη χρήση Insomnia App. Χρησιμοποιώ Swype οπότε τυχόν λάθος λέξεις στα post μου παρακαλώ να συγχωρεθούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και για gaming κάνει η U2312HM και έχει και πολύ χαμηλό input lag.

 

 

Άντε να (ξανα)πέσει η τιμή της.

Φίλε μου την συγκεκριμένη την πήρε ο κολλητός μου και ο αδερφός του βλέποντας το forum και ακουγοντάς σας.Βλέποντας την δεν μου κάθεται καθόλου καλά στο μάτι,πολύ θολή και τα χρώματα σαν ξεπλυμμένα είναι.Μπορεί βέβαια λόγω δουλειάς που κάθομαι 8 ώρες μπροστά σε iMac να έχει συνηθίσει το μάτι μου άλλα χρώματα αλλά καμία σχέση με την οθόνη που μου πρότεινε ο Fulgore1,και οι 2 μείνανε εντυπωσιασμένοι απο αυτή.Ειδικά στο παιχνίδι που παίζουμε και οι 3 μαζί η διαφορά είναι τεράστια(League of Legends),όπως είπανε και αυτοί.Δεν ξέρω και πολλά πάντως απο οθόνες και σίγουρα κάτι έχει αυτή η Dell καλό για να την προτείνεται τόσο επίμονα και σίγουρα δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να την κρίνω όπως και οι 2 φίλοι μου.

Σε ευχαριστώ πάντως και εσένα για την συμβολή σου στο θέμα μου όπως και όλα τα άλλα παιδιά εδω μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου την συγκεκριμένη την πήρε ο κολλητός μου και ο αδερφός του βλέποντας το forum και ακουγοντάς σας.Βλέποντας την δεν μου κάθεται καθόλου καλά στο μάτι,πολύ θολή και τα χρώματα σαν ξεπλυμμένα είναι.Μπορεί βέβαια λόγω δουλειάς που κάθομαι 8 ώρες μπροστά σε iMac να έχει συνηθίσει το μάτι μου άλλα χρώματα αλλά καμία σχέση με την οθόνη που μου πρότεινε ο Fulgore1,και οι 2 μείνανε εντυπωσιασμένοι απο αυτή.Ειδικά στο παιχνίδι που παίζουμε και οι 3 μαζί η διαφορά είναι τεράστια(League of Legends),όπως είπανε και αυτοί.Δεν ξέρω και πολλά πάντως απο οθόνες και σίγουρα κάτι έχει αυτή η Dell καλό για να την προτείνεται τόσο επίμονα και σίγουρα δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να την κρίνω όπως και οι 2 φίλοι μου.

Σε ευχαριστώ πάντως και εσένα για την συμβολή σου στο θέμα μου όπως και όλα τα άλλα παιδιά εδω μέσα

Και οι δύο την ίδια οθόνη δεν πρότειναν http://www.skroutz.gr/s/381216/Dell-UltraSharp-U2312HM.html?from=autocomplete&keyphrase=dell+ultrasharp+u2312hm:-D

 

Εντάξει άμα κάθεσε μπροστά απο imac και μάλιστα ώρες κατανοώ να σου φαίνονται κάπως τα χρώματα από οθόνες τέτοιου κόστους!!

 

 

 

Υ.Γ Ξαναδιάβασα το νήμα και μάλλον μίλαγες για την LG που σου πρότεινε ο  Fulgore......άλλα σοβαρά βλέπεις διαφορά σε ανάμεσα σε αυτές και μάλιστα υπερ της LG??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο την ίδια οθόνη δεν πρότειναν http://www.skroutz.gr/s/381216/Dell-UltraSharp-U2312HM.html?from=autocomplete&keyphrase=dell+ultrasharp+u2312hm:-D

 

Εντάξει άμα κάθεσε μπροστά απο imac και μάλιστα ώρες κατανοώ να σου φαίνονται κάπως τα χρώματα από οθόνες τέτοιου κόστους!!

 

 

 

Υ.Γ Ξαναδιάβασα το νήμα και μάλλον μίλαγες για την LG που σου πρότεινε ο  Fulgore......άλλα σοβαρά βλέπεις διαφορά σε ανάμεσα σε αυτές και μάλιστα υπερ της LG??

Είναι πολύ πιο ζωντανά τα χρώματα στην LG και δεν έχει την θολούρα της Dell.Το δείχνει πιο "cartoon-ίστικο" το game.Και δεν το λέω μόνο εγώ το λένε και 2 άτομα που την έχουνε.Eίμαι αρκετά ευχαριστημένος.Βασικά δεν ξέρω απο τεχνικούς όρους για να το αναλύσω περισσότερο το θέμα αλλά φαντάζομαι οτι μια οθόνη 3ετίας που είναι περίπου η DELL θα έχει και κάποια διαφορά απο την σαφώς πιο καινούργια LG.Άσε που δεν έχει HDMI η DELL ,πράγμα που θα με ξεβόλευε γιατί συνδέω το κινητό,ένα android TV και το ps3 καμία φορά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τα ζωντανά χρώματα δεν σημαίνει αυτόματα οτι είναι και σωστά, τα πάντα είναι θέμα ρυθμίσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ζωντανά χρώματα δεν σημαίνει αυτόματα οτι είναι και σωστά, τα πάντα είναι θέμα ρυθμίσεων...

 

Υποκειμενικό καθαρά στο μάτι του καθενός δεν είναι αυτό;Παντως πραγματικά είναι μεγάλη η διαφορά στο δικό μου το μάτι.Ίσως μου αρέσουν τα πιο τονισμένα χρώματα...δεν ξέρω τι να πω,πάντως την προτείνω ανεπιφύλαχτα σε όποιους θέλουνε μια φτηνή καλή 24άρα.Η Dell οτι και να λέμε έχει μια θολούρα που δεν υπάρχει στην συγκεκριμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σωστά χρώματα όχι, το τι του αρέσει περισσότερο ασφαλώς...

Και τι μας νοιάζουνε τα σωστά χρώματα;Για gaming οτι μας κάθεται πιο καλά δεν θέλουμε;Σίγουρα το πιο cartoo-ίστικο και έντονο χρώμα το έχει.Αυτό ήθελα και εγώ.Φαντάζομαι για άλλα πράγματα θα υπάρχει διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σίγουρα, ότι μας αρέσει θα επιλέξουμε, αλλά δεν το παρουσιάζουμε σαν σωστό/αντικειμενικό...

 

πάντως κι οι 2 οθόνες μπορούν να έχουν το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα πάνω κάτω αν ρυθμιστούν το ίδιο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλαμε για U2312 A00 revision τοτε μεινε μακρια , να προτιμησεις την LG , εχουνε χαλι πανελ και το ''ασπρο'' δειχνει πιο πολυ κιτρινο.

Απο την αλλη αν μπορεις να βρεις Α06 revision τοτε χτυπα το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα, ότι μας αρέσει θα επιλέξουμε, αλλά δεν το παρουσιάζουμε σαν σωστό/αντικειμενικό...

 

πάντως κι οι 2 οθόνες μπορούν να έχουν το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα πάνω κάτω αν ρυθμιστούν το ίδιο...

Σίγουρα στα έμπειρα χέρια σου κάτι καλύτερο θα βγει αλλά με την θολούρα(σαν ψιλοομίχλη που έχει) τι κάνεις;Έχεις καμία συμβουλή να μας δώσεις;

Αν μιλαμε για U2312 A00 revision τοτε μεινε μακρια , να προτιμησεις την LG , εχουνε χαλι πανελ και το ''ασπρο'' δειχνει πιο πολυ κιτρινο.

Απο την αλλη αν μπορεις να βρεις Α06 revision τοτε χτυπα το.

Έχω πάρει ήδη την LG φίλε μου,ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κι εγώ δεν έχω το ίδιο μοντέλο οπότε κάτι συγκεκριμένο δεν μπορώ να πω, παρά μόνο να παίξεις με ρυθμίσεις και profile που έχει το tftcentral...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...