Προς το περιεχόμενο

Bitcoin - Η επανάσταση του χρήματος


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια,υπαρχει καποιος να μου πουλησει με ενα πολυ μικρο ποσο bitcoins? Να μου μετατρεψει εννοω χρηματα σε bitcoins

Τι εννοείς; αν υπάρχει κάποιος που να θέλει να σου την αντίστοιχη αξία πχ 1ευρώ σε bitcoins ή αν υπάρχει κάποιος που να θέλει να σου πουλήσει Bitcoins σε εξευτελιστική τιμή; :P

 

Αν εννοείς το πρώτο δες το link που άφησα πιο πάνω αν εννοείς το δεύτερο δύσκολα να βρεις κορόιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια,υπαρχει καποιος να μου πουλησει με ενα πολυ μικρο ποσο bitcoins? Να μου μετατρεψει εννοω χρηματα σε bitcoins

 

Στο localbitcoin χρεωνουν συνηθως και ενα σχετικα μεγαλο ποσοστο για τη μετατροπη ειτε απο ειτε σε bitcoin

 

Αν εχεις paypal σου μετατρεπω εγω μικροποσα στις τρεχουσες τιμες χωρις εξτρα χρεωση.

 

Να υπολογιζεις και 1 ευρω εξτρα περιπου για transaction fees γιατι το δικτυο ειναι τρομερα φορτωμενο και αν κανουμε τσιγγουνιες στα fees μπορει να φτασουν μετα απο μερες η να μην περασει ποτε η συναλλαγη.

 

Αυτο ισχυει για οποιον ενδιαφερεται, μπορει να μου στειλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο localbitcoin χρεωνουν συνηθως και ενα σχετικα μεγαλο ποσοστο για τη μετατροπη ειτε απο ειτε σε bitcoin

 

Αν εχεις paypal σου μετατρεπω εγω μικροποσα στις τρεχουσες τιμες χωρις εξτρα χρεωση.

 

Να υπολογιζεις και 1 ευρω εξτρα περιπου για transaction fees γιατι το δικτυο ειναι τρομερα φορτωμενο και αν κανουμε τσιγγουνιες στα fees μπορει να φτασουν μετα απο μερες η να μην περασει ποτε η συναλλαγη.

 

Αυτο ισχυει για οποιον ενδιαφερεται, μπορει να μου στειλει pm.

Έχεις στρώσει δουλίτσα βλέπω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη προσοχή με τα fee που σας βάζουν τα πορτοφόλια γιατί υπάρχει αυτή την στιγμή μεγάλο spam attack στο δίκτυο και στην κυριολεξία τα πορτοφόλια που βάζουν αυτόματα fee έχουν χάσει τον μπούσουλα. Το trezor, ledgerwallet βάζει fee αυτή την στιγμή ακόμα και 300 ευρώ για συναλλαγές

 

 

η εξήγηση είναι αυτή εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να κλειδώσει? κάποιοι μπορεί να μην συμμετέχουμε αλλά παρακολουθούμε. δεν βλέπω που ενοχλεί το θέμα, εδώ έχουμε δει άλλα και άλλα κατά καιρούς στο μπλα μπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδώστε το επιτέλους το θέμα.. έχει καταντήσει βαρετό

Η λύση είναι να μην το παρακολουθείς.

Υπάρχουν άνθρωποι που καθημερινά μπαίνουν σε αυτό το θέμα για να ενημερωθούν.

 

Deal with it.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα λιγο τις γνωσεις μιας και εχω μαυρα μεσανυχτα σχετικα με το mining.. 
Για αρχαριους αξιζουν usb ~150kHz (πχ ενα τετοιο usb σε raspberry pi) ? Και γενικα αξιζει πλεον το bitcoin? 
Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατασταση που ειναι το δικτυο του bitcoin αυτον τον καιρο δεν αξιζει να κανεις τοσο μικρες συναλλαγες.

Το 1 ευρω τουλαχιστον θα ειναι transaction fees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ιστορική στιγμή. Νομίζω ξεπεράσαμε και το ΑΤΗ του χρυσού σήμερα.
 
a2wSb8V.png

DATMHQPWsAYBYKf.jpg


πάντως όταν βλέπεις σε παγκόσμιο ειδησιογραφικό δίκτυο για το χρηματιστήριο να γίνετε συζήτηση για το bitcoin πλέον είμαστε ένα βήμα πριν το mainstream.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οσοι το γνωριζουν απο αυτα τα νεα θεωρουν οτι bitcoin = αυτο με το οποιο πρεπει να πληρωσεις τα ransomware.

 

Οχι και πολυ καλο, εκτος αν θεωρεις οτι any publicity is good publicity.

 

Παντως αμα εχει ανεβει τοσο πολυ με τα προβληματα που εμφανιζει, με το μποτιλιαρισμα των συναλλαγων φαντασου τι θα γινει οταν τελικα λυθουν. Θα το δουμε στο πεντοχιλιαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...