Προς το περιεχόμενο

Καρτα γραφικων γυρω στα 100 Ε


billvwrulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζοτρόλλη.

 

 

billwrulez είναι κρίμα να αγοράζεις καινούριο hardware και να κάθεσαι με 19'' οθόνη.Χάνεις σε εμπειρία αλλά καταλαβαίνω τους λόγους  :)

Οταν ο ανθρωπος παει σε budget gpu κι εσυ του μιλας για οθονες ποιος τρολλαρει? Παλι καλα που τους καταλαβαινεις κιωλας.

 

Σε καθε χαζομαρα που πετας υπαρχει κι αντιλογος παντα.

Κατι τετοιο εχω και εγω στο μυαλο μου να παρω την 7850 και μετα απο κανα χρονο που θα κανω αναβαθμιση να κρατισω την καρτα γραφικων ... την 7850 την σηκωνει το τροφοδοτικο ή θα κλαταρει το συστημα :-)  ??? 

 

 

Νομιζω οτι θα την σηκωσει. Πριν ειχες την 4830 απο οτi βλεπω στην υπογραφη σου οποτε εχει καταναλωση περιπου τοσο

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4830/24.html

 

Η 7850 εχει περιπου τοσο http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/24.html

 

Λιγο παραπανω . Οποτε θα εισαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και λίγο πιο πίσω τι έχει γραφτεί βρε παλικάριμ.Αν και γέλασα με την εξυπνάδα σου,να'σαι καλά.Βάλε και κανάν ορθογράφο.

Τι εχει γραφτει πιο πισω? Ζητησε αναβαθμηση οθονης? Ανορθογραφος ημουν μια ζωη κι δεν σκοπευω να βελτιωθω γιατι στην δουλεια μου δεν πολυ χρειαζεται (ηλεκτρονικος μηχανικος)

Οσο εσυ γελας αλλοι που σε ακουνε πετανε τα λεφτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μη τσακωνεστε... ολες οι γνωμες σεβαστες ειναι .... οποτε με βλεπω για 7850 ... αν και με αυτες τις κ@λο drivers τις ΑΤΙ μου εχει βγει η Π@ν@γι1@ !!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μη τσακωνεστε... ολες οι γνωμες σεβαστες ειναι .... οποτε με βλεπω για 7850 ... αν και με αυτες τις κ@λο drivers τις ΑΤΙ μου εχει βγει η Π@ν@γι1@ !!!  :P

Τοτε παρε την 650 Ti Boost. Παρομοιες επιδοσεις με 7850.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/25.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εχει γραφτει πιο πισω? Ζητησε αναβαθμηση οθονης? Ανορθογραφος ημουν μια ζωη κι δεν σκοπευω να βελτιωθω γιατι στην δουλεια μου δεν πολυ χρειαζεται (ηλεκτρονικος μηχανικος) αν σε τσουζουν τα ματια σου κολλυριο.

 

Οσο εσυ γελας αλλοι που σε ακουνε πετανε τα λεφτα τους.

 

Είπες τη βλακεία σου και συνεχίζεις βλέπω.Τι μας νοιάζει τι δουλειά κάνεις ρε μάστορα.Αν δε σέβεσαι την ρημάδα την ελληνική γλώσσα σεβάσου τους συμφορουμίτες.Τώρα τα υπόλοιπα που λες τα αφήνω στη κρίση του καθενός.

 

 

 

billvwrulez δεν έχουν θέμα οι οδηγοί και οι υλοποιήσεις των 7850 καταναλώνουν συνήθως λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες τη βλακεία σου και συνεχίζεις βλέπω.Τι μας νοιάζει τι δουλειά κάνεις ρε μάστορα.Αν δε σέβεσαι την ρημάδα την ελληνική γλώσσα σεβάσου τους συμφορουμίτες.Τώρα τα υπόλοιπα που λες τα αφήνω στη κρίση του καθενός.

 

 

 

billvwrulez δεν έχουν θέμα οι οδηγοί και οι υλοποιήσεις των 7850 καταναλώνουν συνήθως λιγότερο.

Καλα αγραμματε καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι στα ορια της υπερβολης η 7850 για τετοια αναλυση οθονης και επισης στις χαμηλες αναλυσεις παιζει μπαλα και ο επεξεργαστης, οποτε πιστευω πριν αξιοποιηθει ολη η δυναμη της 7850 μπορει να σε κοψει ο 260. Βεβαια αν θες να την κρατησεις και για μελλοντικη αναβαθμιση, πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι 7850 για τετοια αναλυση οθονης, ειναι overkill, εδω σε 1080p με 7770 παιζω αξιοπρεπως,κατα την αποψη μου παρε μια 7770 ειδικα αν βρεις μεταχειρισμενη, μεχρι να κανεις ολικη αναβαθμιση,οποια και να παρεις κατα την γνωμη μου με το που θα αλλαξεις οθονη θα χρειαστεις και παλι νεα gpu(εφοσον απο οτι καταλαβα η οθονη θα αργησει λιγο) οποτε παρε οτι ειναι καλο για τωρα.

Μια 7770 θα στα παιζει ολα ultra btw σε αυτη την αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για μια 7770 ή το πολυ μια 7790, οντως δεν θεωρω καλη value for money επιλογη να παρεις μια 7850 για να την εχεις να τρεχει στην αναλυση της current οθονης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το σκεπτικο ειναι μου να παρω τωρα μια καλη καρτα γραφικων των 150 Ε και σε κανα χρονο να παω σε ολικη αναβαθμιση τοσο λαθος ειναι ???? Δηλ αν παρω μια 7770 που κοστιζει περιπου 100 Ε και μετα απο κανα χρονο δωσω παλι κανα 150 Ε παλι για καρτα γραφικων δεν ειναι τζαμπα λεφτα ?? Οσο για την οθονη κι αυτη σε κανα χρονο ... ελεγα να παρω τωρα μια καλη καρτα γραφικων να κανω την δουλεια μου για κανα χρονο... και μετα ολοκληρωνω την αναβαθμιση ...

Δε ξερω αν καταλαβατε το σκεπτικο μου ...  Ειναι λαθος ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι απαιτητικος και παιζεις βαρια παιχνιδια, ουτε η 7850 θα σε καλυψει σε 1920x1080. 
Τεσπα το θεμα ειναι οτι το μεγιστο για την αναλυση σου πιστευω θα ηταν μια 7790, απο εκει και περα ο,τι παραπανω παρεις, θα το παρεις καθαρα για να το κρατησεις σε επομενο συστημα. Αλλα να ξερεις οτι του χρονου η 7850 θα θεωρειται προπερσινο ξινο σταφυλι.
Αναλογα με τα παιχνιδια που θα θες να παιζεις βεβαια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως, ακομα και 7850 να παρεις κατα πασα πιθανοτητα με την αλλαγη οθονης παλι θα χρειαζεσαι καινουρια gpu,σε ενα χρονο η 7850 θα ειναι 2 γενιες πισω, οποτε δεν το θεωρω επενδυση στο μελλον να την παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...