Προς το περιεχόμενο

Vaio παλίο


ramarg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει στα χέρια του κάποιο παλιό vaio με bluray ενσωματωμένο?
Απόσο θυμάμαι τα πρώτα που βγήκαν ήταν AR SERIES... Αν κάποιος έχει ας βοηθήσει,γιατί πρέπει να βρω ένα προεγκατεστημένο πρόγραμμα που έβαζε η sony (click to dvd-(BD) ).
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελίδα της εταιρείας δοκίμασες; πχ http://www.sony.gr/support/el/product/VGN-AR51SU/downloads/EP0000162702_3976

 

ποιό ακριβώς μοντέλο έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα της sony έχει μόνο updates του προγράμματος..Πρέπει να έχεις το προεγκατεστημένο version και αυτό βρίσκεται μόνο στα λάπτοπ που είχαν το πρόγραμμα από την αρχή..Γι αυτό ψάχνω κάποιον που να είχε κάποιο παλίο vaio me bluray... 
Εχω την απλή έκδοση του click to dvd (μόνο για dvd's) και ψάχνω την έκδοση BD για να καιω και blurays...Aπλά εαν το vaio σου δεν είχε από το εργοστάσιο bluray drive δεν σου έβαζαν την έκδοση BD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχει ολόκληρο στο σάιτ αν κάποιος έχανε τα σιντί την πατούσε;συνήθως ανεβάζουν τα πάντα και τα δοκιμαστικά προγράμματα και απούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα δεν είναι να καίω απλά bluray discs...υπάρχουν προγραμμα γι αυτο το ξερω..
εγώ θέλω το click to dvd γιατί γράφει με υπέροχα εφέ,μενού,transitions,μουσικές,introduction movies και άλλα (ola sony exclusive)
Eκείνο τον καιρό προμόταρε sony vaio μαζί με sony handycam για να σου δείξει ότι γράφεις dvd με ένα κλικ...Πέρα απο αυτό όμως σου έβαζαν την έκδοση ανάλογα με το drive που είχε το λαπτοπ...Aν είχες bluray drive από το εργοστάσιο μόνο τοτε σου εβαζαν την έκδοση BD... στα σιτε έχουν απλά updates άχρηστα αν δεν εχεις την αρχικη version...
Αν κάποιος υποτίθεται πως το έκανε φορμάτ,ή έχασε δίσκους επαναφοράς φτιάχνει καινούριους ή κάνει εργοστασιακή επαναφορά από το διαμέρισμα αποκατάστασης που δεν χαλαει ποτε(οσο δουλευει ο σκληρος)και όλα οκ...
Κάποιος με vaio  VGN FZ ή AR series θα μπορούσε να βοηθήσει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...