Προς το περιεχόμενο

Πληκτρολογια και ποντικι προσφορα eshop [ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

CM STORM SGB-3010-KKMF1-UI DEVASTATOR GAMING GEAR COMBO

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.807198&sid=1

Γενικοτερα φαινεται πολυ καλη επιλογη στα χρηματα αυτα.

 

Ειδικοτερα επι του thread, ριξε και μια ματια εδω για την επομενη φορα που θα θελεις να ανοιξεις θεμα: Οδηγιες - Τι προσεχουμε οταν ανοιγουμε νεο θεμα/προσφορα αλλα και εδω: Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κανονικη τιμη του σετ ειναι 34.80 οποτε σιγουρα ειναι προσφορα.

 

Εκτος απο αυτο καποιοι λενε οτι ειναι πολυ καλο σαν σετ.

Nαι ειναι κοντα στο 30κατι% φθηνοτερο απ'το επομενο διαθεσιμο καταστημα. 

 

O ηχος του παντως, των κουμπιων πληκτρολογιου + ποντικιου, μου φαινεται ικανοποιητικος:

https://www.youtube.com/watch?v=cXh6FwBWxYw

 

Εδω βρηκα και μια Ελληνικη προσεγγιση σε Unboxing:

https://www.youtube.com/watch?v=dPqbpaafuDY

 

02:26 "Woououύu.. Cool!"

02:47 "Χμμφ, το μυρισουμε λιγο" 

03:52 "Wooo, Sexy"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος θέλει ένα set χωρίς πολλές απαιτήσεις, δεν είναι άσχημη περίπτωση, αν και μόλις το χρησιμοποιήσει κάποιος αντιλαμβάνεται πως ποιοτικά είναι μάλλον κακό, πράγμα που εξηγεί την χαμηλή τιμή του.

Το mouse είναι αξιοπρεπές, σηκώνει στοιχειώδες dpi για κάποιον που παίζει games, κάνει όμως μπόλικο θόρυβο στα clicks, τα οποία πατιούνται πολύ μπροστά, κάποιος που δεν έχει μεγάλα δάχτυλα ίσως δεν βολευτεί.

 

 

Το keyboard μου φάνηκε πολύ προχειροδουλειά, φάση "πέτα ένα μέσα να το κάνουμε set".

Τα γράμματα ήταν σχεδόν σβησμένα (δεν ξέρω αν ήταν αισθητική παρέμβαση αυτό), και η διαδρομή των κουμπιών μεγάλη.

Νομίζω πως noname σκόρπια keyboard του 10ευρου από λειτουργικής άποψης μπορεί να είναι και καλύτερα.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το εχει φιλος (το πηρε απο κοτσοβολο 30 σε προσφορα πριν κανα μηνα) και οταν εκατσα να γραψω, ζαλιστηκα απο το μπλε φως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το εχει φιλος (το πηρε απο κοτσοβολο 30 σε προσφορα πριν κανα μηνα) και οταν εκατσα να γραψω, ζαλιστηκα απο το μπλε φως. :)

μαλλον ειναι γιαυτους που γραφουν μονο τυφλο και δεν τους ενοχλει το φως .... :-D παντως εμενα προσωπικα που το ειχα και το δωσα δεν μενοχλουσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω αγορασει σε παλιοτερη προσφορα θα σας πω τις εμπειριες μου:

1) Δεν εχει ελληνικα (δεν με αποσχολει αυτο αλλα καποιους αλλους μπορει...)

2) Ο φωτισμος στο πληκτρολογιο ειναι αρκετα χαμηλος, πραγμα που για μενα ειναι το χειροτερο χαρακτηριστικο του διοτι το αγορασα κυριως για αυτο τον λογο. Η ενταση και το χρωμα φωτισμου δεν μπορουν να αλλαξουν (ρωτησα την εταιρια)

3) Το ποντικι ειναι ισως λιγο κοντο (σε συναρτηση με ενα σχολιο που γραφτηκε πιο πανω) και αρκετα ελαφρυ (θα το προτημουσα βαρυτερο) αλλα κατα τα αλλα για απλη χρηση ειναι μια χαρα.

Υ.Γ. Ρωτησα την εταιρια για το αν εχουν καποιο drivers-program pack για να προγραμματιζονται τα κουμπια του ποντικιου (δεν αναφερομαι σε macros  αλλα στα κουμπια back-forward αλλα δυστυχως τιποτε πραγμα που θεωρω ψιλοαπαραδεκτο διοτι το lidl στο δικο τους σετ ειχε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

παιδιά έχω ερώτηση για το παραπάνω σετ:

ο φωτισμός και σε keyboard και σε mouse έχει τελείως off ή πρέπει ντε και καλά να το έχω και για φακό;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε review εχω διαβασει οτι στα μειον του ειναι οτι χωρις τον φωτισμο δεν φαινονται καλα οι τυπωμενοι χαρακτηρες πανω στα πληκτρα, οποτε αν δεν σε ενδιαφερει ο φωτισμος θα ελεγα να κοιταξεις αλλου. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το παραπανω σχολιο ειναι ιδιαιτερα ακριβες. Σε γενικες γραμμες αν σε ενδιαφερει ο φωτισμος τοτε σε αυτα τα λεφτα ειναι το καλυτερο σετ που εχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...