Προς το περιεχόμενο

υπαρχει προγραμμα για κοψιμο των κενων των τραγουδιων


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια υπαρχει καποιο προγραμαγια μαζικο κοψιμο των κενων που υπαρχουν στα κομματια μπρωστα και πισω απο ρνα κομματι εχω παρα πολυ μουσικη και μου ειναι αδυνατο να κοιταω ενα ενα το καμματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα οπότε είσαι αναγκασμένος να κάνεις την αφαίρεση σε κάθε τραγούδι χωριστά.

Υπάρχει όμως και η δυνατότητα να διαγράψεις εντελώς τα τραγούδια που δε σκοπεύεις ν' ακούσεις ποτέ και τα έχεις απλά γιατί τα έχεις! :whistle:

Έτσι θα γλυτώσεις κόπο, χώρο και χρόνο.

Όταν έκανες τη μετατροπή (υποθέτω σε mp3) από τα αυθεντικά AUDIO CD ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες και προέκυψαν αυτά τα κενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι πολλα τραγουδια ετσι τα πηρα τα εχω σε δισκογραφιες απο διαφορους τραγουδιστες καποια προταση για πραγραμμα κοπης των κενων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες το MP3 Splitter & Joiner Pro Portable .Επιλέγεις το MP3 Joiner Pro ,  πετάς τα αρχεία που θέλεις με το Add και τα κάνεις Merge. Με αυτό τον τρόπο θα έχεις ένα ενιαίο αρχείο με όλα τα κομμάτια που θές χωρίς κενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηθηκε ηδη.

Δεν υπαρχει τετοιο πρόγραμμα για μαζικη αφαιρεση κενων.

Θελει χερι.

 

Sony SoundForge (non-free) αν εχεις υπομονη...

 

Αλλα κατά τη γνωμη μου, δεν πρεπει να τα πειραξεις αν είναι αυθεντικα.

Αν τα ξανασωσεις σαν mp3... θα χαθει ποιοτητα.

Δεν θα την καταλαβαίνεις, αλλα θα υπαρχει απωλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον xinetd παραπάνω στο ότι είναι καλύτερα να ξεχάσεις τέτοια πειράματα.

Θα γίνει επανακωδικοποίηση των mp3 και αν το αφήσεις στο αυτόματο μπορεί να σου καταστρέψει κάποια τραγούδια.

Αν σε ενοχλεί κατά την ακρόαση το κενό ανάμεσα στα τραγούδια μάλλον είναι καιρός να αλλάξεις player. Το foobar2000 έχει μερικά ωραία dsp plugins (File-preferences-playback-dsp manager). π.χ. βάζεις crossfader και skip silence, τα ρυθμίζεις σωστά και έχεις μια υπέροχη αλλαγή με fade από τραγούδι σε τραγούδι.

Το skip silence εγώ το βάζω περίπου 1500ms (1.5'') και το crossfade στα 3''.

Θα του πεις και που έχεις τα τραγούδια ώστα να χτίσει την library και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...