Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα να ξερεις οτι η R9 270 δεν θα εχει support για TrueAudio. Η διαφορα τους οντως ειναι μεσο ορο 2-3Fps οποτε συμφωνα με το budget σου διαλεξε αντοιστιχα,μικρη διαφορα εχουν ετσι και αλλιως. 

Οποτε http://www.skroutz.gr/s/4248338/Gigabyte-Radeon-R9-270-2GB-OC-BattleField-4-Limited-Edition-GV-R927OC-2GD-GA.html

ή http://www.skroutz.gr/s/4244025/Gigabyte-Radeon-R9-270X-2GB-Battlefield-4-Limited-Edition-GV-R927XOC-2GD-GA.html .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ρε παιδιά από ότι βλέπω και στην αγορά και στις προτάσεις συνθέσεων στο μπάτζετ 200+ - ευρώ οι 270Χ πωλούνται σαν ζεστά ψωμάκια... Η καλύτερη περίοδος γι αυτούς που θέλουν να στήσουν gaming pc με 600 - 650 ευρώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου είναι θέμα το τροφοδοτικό τότε πήγαινε στην 270. Κατά τα άλλα εφόσον η διαφορά στα χρήματα είναι μικρή πήγαινε στην 270x και κλόκαρέ την (εφόσον έχει 2 6πινες λογικά θα είναι και πιο ανεκτική σε oc οπότε η ψαλίδα θα ανοίξει).

750W είναι, δε νομίζω πως θα έχω θέμα ακόμη και με δύο 270Χ. Απλά δεν θυμάμαι τι βίσματα έχει πάνω το PSU για κάρτες γραφικών. :P

Απο την άλλη, στα 1080p που σκοπεύω να παίζω (και να μείνω), δε νομίζω να χρειαστεί δεύτερη.

 

Απλα να ξερεις οτι η R9 270 δεν θα εχει support για TrueAudio. Η διαφορα τους οντως ειναι μεσο ορο 2-3Fps οποτε συμφωνα με το budget σου διαλεξε αντοιστιχα,μικρη διαφορα εχουν ετσι και αλλιως.

Οποτε http://www.skroutz.gr/s/4248338/Gigabyte-Radeon-R9-270-2GB-OC-BattleField-4-Limited-Edition-GV-R927OC-2GD-GA.html

ή http://www.skroutz.gr/s/4244025/Gigabyte-Radeon-R9-270X-2GB-Battlefield-4-Limited-Edition-GV-R927XOC-2GD-GA.html .

Λές να πάω στην Gigabyte ε..? Πολύ ενδιαφέρον φαίνονται, και pre-OCed.

Ευτυχώς έχω χρόνο να το σκεφτώ. :)

 

Σας ευχαριστώ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

750W είναι, δε νομίζω πως θα έχω θέμα ακόμη και με δύο 270Χ. Απλά δεν θυμάμαι τι βίσματα έχει πάνω το PSU για κάρτες γραφικών. :P

Απο την άλλη, στα 1080p που σκοπεύω να παίζω (και να μείνω), δε νομίζω να χρειαστεί δεύτερη.

 

Λές να πάω στην Gigabyte ε..? Πολύ ενδιαφέρον φαίνονται, και pre-OCed.

Ευτυχώς έχω χρόνο να το σκεφτώ. :)

 

Σας ευχαριστώ! :D

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στη 270x μιας και έχει και πιο τούμπανο ψήκτρα για μεγαλύτερο σκίσιμο...εμ συγνώμη κλοκάρισμα ήθελα να πω  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://semiaccurate.com/2013/12/13/checking-amds-tressfx-2-0/

 

Xαίρομαι που η τεχνολογία βελτιώνεται, αλλά ότι έχει δίκιο ο αρθρογράφος θα το ομολογήσω:

 

 

 

Couple this novel technology with a pair of marketing campaigns from both AMD and Square Enix, the games publisher, and you have a recipe for over-hyping a good product.

 

Μέτρον άριστον. Και φυσικά είμαι προετοιμασμένος για τα σχετικά αστειάκια που πιθανόν να κυκλοφορήσουν πάλι στο δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στη 270x μιας και έχει και πιο τούμπανο ψήκτρα για μεγαλύτερο σκίσιμο...εμ συγνώμη κλοκάρισμα ήθελα να πω  :-D

Πιο πολύ η Sapphire με τραβάει σε GPU (χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν μ' αρέσει η Gigabyte). :)

Πάντως μέχρι να πληρωθώ απο την πρακτική, έχω αρκετό χρόνο να το σκεφτώ. :P

 

υγ : είχα βάλει μια 6950 στο case μου και μου έβγαλε το λάδι να την βολέψω με τέτοια ψύκτρα που είχε.. αυτό είναι που με απασχολεί κάπως με την 270X απο Gigabyte..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ η Sapphire με τραβάει σε GPU (χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν μ' αρέσει η Gigabyte). :)

Πάντως μέχρι να πληρωθώ απο την πρακτική, έχω αρκετό χρόνο να το σκεφτώ. :P

 

υγ : είχα βάλει μια 6950 στο case μου και μου έβγαλε το λάδι να την βολέψω με τέτοια ψύκτρα που είχε.. αυτό είναι που με απασχολεί κάπως με την 270X απο Gigabyte..

Οχι σε Sapphire,λογω του οτι δινει μονο 2 χρονια εγγυηση. Κοιτα σε Asus,Msi,Gigabyte μερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν έδινα σημασία στα χρόνια εγγύησης που δίνει η κάθε εταιρία. :P

Πάντως στα 5+ χρόνια που είχα τρείς Sapphire (4850), δεν έτυχε να μου παρουσιάσουν θέμα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://semiaccurate.com/2013/12/13/checking-amds-tressfx-2-0/

 

Xαίρομαι που η τεχνολογία βελτιώνεται, αλλά ότι έχει δίκιο ο αρθρογράφος θα το ομολογήσω:

 

 

 

 

Μέτρον άριστον. Και φυσικά είμαι προετοιμασμένος για τα σχετικά αστειάκια που πιθανόν να κυκλοφορήσουν πάλι στο δίκτυο.

 

In TressFX 2.0 only the strands of hair that are visible to camera are rendered at full quality, and the strands of hair that are under that top layer will be rendered at a lower quality.

Όποτε διαβάζω τέτοια, θυμάμαι το Unreal 2. Γιατί ήταν τόσο χάλια το framerate όταν ήσουνα μέσα στο διαστημόπλοιό σου; 4-5 δωματιάκια ήταν όλα κιόλα...

Κάποιος το βρήκε. Έκανε noclip και βγήκε έξω και είδε ότι το διαστημόπλοιο σε όλη τη μεγαλοπρέπειά του γινόταν full rendering όλο αυτό το διάστημα.

Η πλάκα ήταν ότι σε όλο το παιχνίδι δεν θα έβλεπες ποτέ το διαστημόπλοιό σου από έξω  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ η Sapphire με τραβάει σε GPU (χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν μ' αρέσει η Gigabyte). :)

Πάντως μέχρι να πληρωθώ απο την πρακτική, έχω αρκετό χρόνο να το σκεφτώ. :P

 

υγ : είχα βάλει μια 6950 στο case μου και μου έβγαλε το λάδι να την βολέψω με τέτοια ψύκτρα που είχε.. αυτό είναι που με απασχολεί κάπως με την 270X απο Gigabyte..

Χμ  νομίζω είναι καιρός , αν μπορέσεις φυσικά, να τιμήσεις τους HAFιέδες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MSI shows off Radeon R9 290X (GAMING) Twin Frozr 4S OC

 

According to Hermitage Akihabara only few samples of these cards exists (that would be about R9 290X). Card is not yet available for the masses, and it is scheduled for early January or late December.

 

MSI-Radeon-R9-290X-Twin-Frozr-4S-OC-1-82

 

MSI-Radeon-R9-290X-Twin-Frozr-4S-OC-6-82

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ  νομίζω είναι καιρός , αν μπορέσεις φυσικά, να τιμήσεις τους HAFιέδες :-D

Μπα, λατρέυω το case μου!! :wub: Απο τη στιγμή που το βρήκα στο eshop το γλυκοκοιτούσα και οταν το '08 έστεισα νέο PC κατάφερα να το τσιμπήσω! :D

Άσε που έχω και στο μάτι καιρό τώρα τη Nano Edition απο Crysis 2.. :P Ας αλλάξω (επιτέλους) GPU and I'm happy!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...