Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεη, αγορά νεας gpu αν δεν υπάρχει . Ρεύμα κυρίως . Κέρδος είναι ανάλογα την τιμή που βρίσκονται και το difficulty . Δες εδώ https://www.litecoinpool.org/calc για να υπολογίσεις στο περίπου. Σημείωση δεν ξέρω αν βγάζει σωστά αποτελέσματα το calculator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερει καποιος που το εχει κανει ας πει...Το θεμα ειναι αν αξιζει η ανταποδοση σε σχεση με το ρευμα τον κοπο και την καταπονηση της καρτας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερει καποιος που το εχει κανει ας πει...Το θεμα ειναι αν αξιζει η ανταποδοση σε σχεση με το ρευμα τον κοπο και την καταπονηση της καρτας....

Προς το οχι παει η κατάσταση...

Ωραίο design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο θα έχω την καρτούλα μου, ότι πρέπει για τα χριστούγεννα....έχοντας υποστεί τον θόρυβο ref 8800gt με το fan στο 100% πιστεύω ότι θα την παλέψω :P ....και το Μάιο που θα περάσω στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού για μια βδομαδούλα, θα βρω πιστεύω να τσιμπήσω μια αξιοπρεπή ψυκτρούλα :P ..... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα στο τσακ για μια sapphire 290 από αγγελία (στα 330€) αλλά η 280Χ BF4 Ed. στα 280€ ήταν πολύ καλό vfm για να την αφήσω. Αλλά μάλλον δεν γλυτώνω την υδρόψυξη, σε mining γίνεται φουρνάκι ακόμα και με τα φαν στα ~3.8Κ rpm, γιατί έχει την 7950 από κάτω.

 

Το rev 2.0 της Windforce είναι πολύ καλό btw, είναι σαφέστατα πιο ήσυχη από την 7950. Για επιδόσεις δεν ξέρω ακόμα, μόνο ένα Valley σε CF έτρεξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην επηρεάσει την δική μου απόφαση αγοράς κάτι τόσο επουσιώδης όπως το PissFX ή το σαμπουάν περμανάντ της άλλης πλευράς.

 

Μη γίνεσαι κακός πάλι  :P

 

 

Αν ξερει καποιος που το εχει κανει ας πει...Το θεμα ειναι αν αξιζει η ανταποδοση σε σχεση με το ρευμα τον κοπο και την καταπονηση της καρτας....

 

Το LTC προς το παρόν συμφέρει.Ρώτα και τους The_Blade,Prospector8 που κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Το LTC προς το παρόν συμφέρει.Ρώτα και τους The_Blade,Prospector8 που κάνουν.

 

Ο blade ξέρει σίγουρα καλύτερα από μένα (άλλωστε εκείνον είχα ρωτήσει κάποια πράγμα για ltc mining) αλλά αυτή τη στιγμή μετά τη βουτιά που έκανε το litecoin μαζί με το ότι ανέβηκε η δυσκολία το κάνουν σχετικά ασύμφορο νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι και στραβαδι, και πολυδιαβαζω τον ορο mining τελευταια.. Μπορει να μου εξηγησει καποιος, με απλα λογια του χωριου, τι εστι mining? Βγαζεις καποιο κερδος απο αυτο? Συνησφερεις καπου? Γινεσαι super-ηρωας? Τι, πως, που, γιατι?

 

Thnx!

 

Δες και αυτά http://www.insomnia.gr/topic/509954-amd-radeon-r9-series/page-279?do=findComment&comment=52835683

 

 

Και μια είδηση σχετικά με το bitcoin (αν και έπεσε σε αξία):

 

Overstock.com to accept bitcoins; CEO says ‘money is too important to leave in the hands of government officials

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουνα στο τσακ για μια sapphire 290 από αγγελία (στα 330€) αλλά η 280Χ BF4 Ed. στα 280€ ήταν πολύ καλό vfm για να την αφήσω. Αλλά μάλλον δεν γλυτώνω την υδρόψυξη, σε mining γίνεται φουρνάκι ακόμα και με τα φαν στα ~3.8Κ rpm, γιατί έχει την 7950 από κάτω.

 

Το rev 2.0 της Windforce είναι πολύ καλό btw, είναι σαφέστατα πιο ήσυχη από την 7950. Για επιδόσεις δεν ξέρω ακόμα, μόνο ένα Valley σε CF έτρεξα.

Βρε γατακια, mining με την δικια μου και 6850 φιλου απο κατω και 56 βαθμοι η δικια μου και 70 η 6850 μεσα στο κονσερβοκουτι.

Στα 0.938V απο 1.256V, ειμαι και αθορυβος! xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ άσχημη περίοδος για το Ltc,το κέρδος ειναι ελαχιστο και προς το παρών συμφέρον ειναι αλλα coins. Εγώ ακόμα μαθαίνω και ψαχνω,υπαρχουν πολλά guides στο ίντερνετ αν γουγλαρετε. Λίγο μανίκι είναι να βρεις το sweet spot σου ως προς το perf/watt δηλαδή Khs/watt. Τελευταίες μέρες η 290 λιώνει στους 58C για 880khs/380watt :P

 

On topic,αμα λάβουμε υπόψη τις ημερομηνίες του ocers.UK , τοτε θα δουμε πολύ σύντομα πρωτα την υλοποίηση της Gigabyte και μετα της Sapphire Τοxic κτλπα. Όσο αφορα την τελευταια με ψιλοαπογοητευσε και απο το ποταπο oc στην 290 που δεν ειναι αντάξιο ονοματος της Toxic και απο το overclocking potential,νταξ ειναι σχετικό αυτό αλλά τα πρωτα δείγματα oc δεν με ενθουσίασαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι r9 290x x2 πότε θα βγουν ?  :rolleyes:  :P


btw για το mining που κάνετε,είστε σίγουροι πως αξίζει ?

Πριν λίγες μέρες το bitcoin δέχθηκε μια πτώση τιμής 50% σε μια μόνο μέρα.

Αναρωτιέμαι αν αξίζει να επενδύεται χρόνο και ρεύμα (λεφτά) σε αυτό το πράμα.  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ άσχημη περίοδος για το Ltc,το κέρδος ειναι ελαχιστο και προς το παρών συμφέρον ειναι αλλα coins. Εγώ ακόμα μαθαίνω και ψαχνω,υπαρχουν πολλά guides στο ίντερνετ αν γουγλαρετε. Λίγο μανίκι είναι να βρεις το sweet spot σου ως προς το perf/watt δηλαδή Khs/watt. Τελευταίες μέρες η 290 λιώνει στους 58C για 880khs/380watt :P

 

On topic,αμα λάβουμε υπόψη τις ημερομηνίες του ocers.UK , τοτε θα δουμε πολύ σύντομα πρωτα την υλοποίηση της Gigabyte και μετα της Sapphire Τοxic κτλπα. Όσο αφορα την τελευταια με ψιλοαπογοητευσε και απο το ποταπο oc στην 290 που δεν ειναι αντάξιο ονοματος της Toxic και απο το overclocking potential,νταξ ειναι σχετικό αυτό αλλά τα πρωτα δείγματα oc δεν με ενθουσίασαν..

 

Τσέκαρε και το Dogecoin.

 

 

Που είδες Sapphire 290 Toxic εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...