Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση 8800 gts 512?


Land_Of_Banania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες, έχω ένα Pc 6ετίας (αν δεν κάνω λάθος) με gpu την 8800 gts 512, όπως λέει και ο τίτλος. Χθες μου έκανε ξαφνικά κάτι κόλπα που δείχνουν ότι μάλλον είναι στα τελευταία της. Προς στιγμή νόμιζα ότι κάηκε εντελώς. Οπότε επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα hardware τα τελευταία χρόνια αναρωτιέμαι με τι να την αντικαταστήσω αν καεί όντως τελικά. Προφανώς δεν αξίζει να δώσω πολλά λεφτά για τόσο παλιό pc αλλά δεν μπορώ να το αντικαταστήσω και εξ' ολοκλήρου. Όποιος μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ.

Το pc αποτελείται από cpu q6600, mb msi p6n sli platinum, 6gb ram κλπ που δεν παίζουν ρόλο πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει σημασια ποιο τροφοδοτικο εχεις και το ποσο που μπορεις να διαθεσεις σε περιπτωση που θες να την αντιακαταστησεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να πεις και τις απαιτήσεις σου για να σε βοηθήσουν οι γνώστες, πχ σ ενδιαφέρουν παιχνίδια ( ποια; ), θες κάτι απλά να δείχνει εικόνα, θες μια όχι χειρότερη απ την παλιά κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 8800gts ετρωγε πολυ ρευμα....αρα το τροφοδοτικο σου  πρεπει να ειναι καλο λογικα αλλα πες μας καλου κακου....η καλυτερη λυση με τον Q6600 ειναι μια 7850 http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=7850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό έχω 1000αρι της thermaltake οπότε δε νομίζω να έχουμε πρόβλημα εκεί. Επίσης δε θα ήθελα να πάρω μια που να είναι χειρότερη από αυτή που είχα (αλήθεια γίνεται αυτό τόσα χρόνια μετά?). Όσον αφορά τη χρήση, παίζω κάνα παιχνιδάκι αλλά όχι κάτι τρελό. Καμιά dota, κανα sc2 αραιά και που. Κυρίως το Pc το χρησιμοποιώ για αρχιτεκτονικά σχέδια και renders (autocad, 3d studio max κλπ) στα οποία δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο η gpu νομίζω. Επίσης έχω συνδεδεμένη την tv στο 2ο DVI σε HD (1920x1080) με desktop extend για να βλέπω ταινίες. Τα 140 e πολλά μου φαίνονται πάντως για παλιό pc. Γενικά ποιο τωρινό μοντέλο είναι αντίστοιχο με την 8800 gts 512 σε επιδόσεις? Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλους όσους απαντήσατε παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...